ଅନନ୍ୟ: ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ‘ତିନ୍ ତଲାକ୍’ ଦେଲେ ମହିଳା

ଅହମଦାବାଦ: ବୈବାହିକ ଜୀବନରେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଥିବା ଜଣେ ମୁସଲମାନ ମହିଳା ନିଜ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ‘ତିନ୍ ତଲାକ୍’ ଦେବା ଘଟଣା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚକିତ କରିଦେଇଛି। ଏନେଇ ରବିବାର ଭେଜଲପୁର ଥାନାରେ ଦୁଇଟି ପୃଥକ ମାମଲା ରୁଜୁ ମଧ୍ୟ ହୋଇଛି।

32 ବର୍ଷୀୟା ମମତାଜ୍ ସୈଖ୍ ନିଜ ସ୍ୱାମୀ ଓ ପିଲାଙ୍କ ସହ ଜୁହାପୁରରେ ରୁହନ୍ତି। ସେ ନିଜ ବୈବାହିକ ଜୀବନରେ ଖୁସି ନ ଥିଲେ। ଏଣୁ ସେ ନିଜ୍ ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ‘ତିନ୍ ତଲାକ୍’ ଦେଇ 3 ସନ୍ତାନଙ୍କୁ ନେଇ ବାପା ଘରକୁ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ। ଏହାପରେ ମୁମତାଜଙ୍କ ବାପା ଥାନାରେ ଏକ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ, ମୁମତାଜ୍ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଶେରଖାନ୍ ପଠାନଙ୍କ ଅସଦାଚରଣରେ ଅତିଷ୍ଟ ହୋଇପଡ଼ିଛନ୍ତି।

ତେବେ ଶନିବାର୍ ‘ଇଦ୍’ ଅବସରରେ ପଠାନ୍ ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ତାଙ୍କ ଶ୍ୱଶୁର ଘରକୁ ଯାଇଥିଲେ। ହେଲେ ସେଠାରେ ତାଙ୍କ ଶ୍ୱଶୁର ତାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ପଠାନ୍ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଯେହେତୁ ‘ତିନ୍ ତଲାକ୍’ ସରିଛି, ଏଣୁ ତାଙ୍କୁ ଶ୍ୱଶୁର ଘରକୁ ଆସିବା ଉଚିତ୍ ହେଲା ନାହିଁ ବୋଲି ମଧ୍ୟ କୁହାଗଲା ବୋଲି ପଠାନ୍ କହିଛନ୍ତି। ଏହାପରେ ଉଭୟ ପଠାନ୍ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଶ୍ୱଶୁର ଥାନାରେ ଦୁଇଟି ପୃଥକ୍ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ପ୍ରାୟ 1 ସପ୍ତାହ ପୂର୍ବରୁ ପଠାନଙ୍କ ସହ ମମତାଜ ସମସ୍ତ ସମ୍ପର୍କ ଛିନ୍ନ କରି ଘରୋଇ ହିଂସାର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ନେଇ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ। ଛୋଟ ଛୋଟ କଥାରେ ପଠାନ୍ ତାଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରୁଥିବା ନେଇ ମମତାଜ୍ ପୁଲିସ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ତେବେ ଦେଶର ଆଇନ୍ ବା ଇସଲାମ୍ ସଂହିତା ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ତଲାକ୍ ଆଇନଗତ ନୁହେଁ। ହେଲେ ମମତାଜ୍ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ ଏହାକୁ ଛାଡ଼ପତ୍ର ବା ତଲାକ୍ ବୋଲି ଧରିନେଇଛନ୍ତି ବୋଲି ଭେଜଲପୁର ଥାନା ପୁଲିସ ଇନସ୍ପେକ୍ଟର ଏଲ.ଡି. ଓଡେଡାରା କହିଛନ୍ତି।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ଜାତିସଂଘରେ ମିଛ କହିଲେ ଚୀନ୍ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜିନ୍ ପିଙ୍ଗ୍!

ଶାନ୍ତି ପାଇଁ ଧାରା ୩୭୦ ଲାଗୁ କରାଯାଉ: ଫାରୁକ୍

ଡ୍ରଗ୍ସ ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ଦିଆ ମୀର୍ଜା

କୋଭିଡ୍ ଟେଷ୍ଟ ଟାର୍ଗେଟ ପୂରଣ କରିବାକୁ ୧୫ ଥର ନମୁନା ଦେଲେ ଡାକ୍ତର

ଡ୍ରଗ୍ସ ଲିଙ୍କରେ ଦିଆ ମୀର୍ଜା, ବଲିଉଡକୁ ବଦନାମ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଉଛି କହିଥିଲେ

ଆକ୍ସନ ମୁଡରେ ଏନସିବି, ଆଠ ଗିରଫ୍

ଶରଦ ପାଓ୍ୱାରଙ୍କୁ ଆୟକର ବିଭାଗର ନୋଟିସ୍

ବିରୋଧୀଙ୍କ ଭୂମିକାକୁ ଶେଷ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ସରକାର: ପାଓ୍ୱାର

ପଦାରେ ପଡ଼ିଲା ସନ ରାଇଜର୍ସର ମିଡିଲ ଅର୍ଡର ଦୁର୍ବଳତା

ଧାରଣା ଶେଷ କଲେ ଆନ୍ଦୋଳନରତ ଆଠ ନିଲମ୍ବିତ ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ

ସାତ ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ବୈଠକ କରିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

ଡ୍ରଗ୍ସ ଲିଙ୍କ୍, ଦୀପିକାଙ୍କ ସହଯୋଗୀଙ୍କୁ ସମନ କଲା ଏନସିବି