ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ୭ ମାସର ସଫଳତାର ତାଲିକା ଦେଲେ ରାହୁଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମହାମାରୀ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ସଂକ୍ରମଣ ସ୍ଥିତିରେ କଂଗ୍ରେସ ପୂର୍ବ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ମୋଦି ସରକାରଙ୍କୁ ପୁଣି ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିଛନ୍ତି। ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୧ ଲକ୍ଷରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ବେଳେ ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ଗତ ୭ ମାସର ସଫଳତାର ତାଲିକା ଦେଇଛନ୍ତି ରାହୁଲ।

ଏକ ଟ୍ୱିଟ୍ ଜରିଆରେ ସେ ରାଜସ୍ଥାନର ରାଜନୈତିକ ସଂଗ୍ରାମ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି। ଗେହଲଟ୍ ସରକାରକୁ ଭାଙ୍ଗିବାର ଯୋଜନା କରୁଥିବା ନେଇ ରାହୁଲ ମୋଦି ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିଛନ୍ତି।

ଟ୍ୱିଟ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ମୋଦି ସରକାରଙ୍କୁ କଡ଼ା ସମାଲୋଚନା କଲେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି। କରୋନା କାଳରେ ଗତ ୭ ମାସରେ ମୋଦି ସରକାରଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସଫଳତାର ତାଲିକା ଦେଲେ ରାହୁଲ। ରାହୁଲ ଲେଖିଛନ୍ତି, “ଫେବୃୟାରୀ- ନମସ୍ତେ ଟ୍ରମ୍ପ, ମାର୍ଚ୍ଚ- ଏମପିରେ ସରକାର ଭାଙ୍ଗିବା, ଏପ୍ରିଲ- ମହମବତୀ ଜଳାଇଲେ, ମେ’- ସରକାରଙ୍କ ୬ଷ୍ଠ ବାର୍ଷିକୀ, ଜୁନ- ବିହାରରେ ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ରାଲି, ଜୁଲାଇ- ରାଜସ୍ଥାନରେ ସରକାର ଭାଙ୍ଗିବାର ପ୍ରଚେଷ୍ଠା। ଏହି କାରଣରୁ ଦେଶ ଆଜି କରୋନା ଲଢ଼େଇରେ ଆତ୍ମନିର୍ଭର ରହିଛି।”

ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବଢ଼ିଚାଲିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ କୋଭିଡ୍-୧୯ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ପ୍ରାୟ ୧୧ ଲକ୍ଷ ଟପିଛି। ସୋମବାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ସର୍ବାଧିକ ୪୦,୪୨୫ ଜଣ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରାଆଯାଇଥିବା ବେଳେ ୬୮୧ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏହାସହ ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣରେ ମୋଟ ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୭,୪୯୭ରେ ପହଞ୍ଚିଛି।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ଅର୍ଗାନ ଡୋନେଟ କରିବେ ଅମିତାଭ, କିନ୍ତୁ ଫ୍ୟାନ୍‌ ଉଠାଇଲେ ପ୍ରଶ୍ନ

ହାଥରସ ମାମଲା: ପୀଡ଼ିତା ଦୁଷ୍କର୍ମର ଶିକାର ହୋଇ ନାହାନ୍ତି କହିଲେ ଆଇଜି

ବାବ୍ରି ମସଜିଦ ଭଙ୍ଗା ମାମଲାର ରାୟ ଶୁଣାଇ ଅବସର ନେବେ ଜଷ୍ଟିସ୍ ଏସ.କେ ଯାଦବ

ହାଥରସ ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ଯୋଗୀଙ୍କ ସହ କଥା ହେଲେ ମୋଦି

ଜାପାନ ଯିବେ ଜୟଶଙ୍କର, ବଢ଼ିଲା ଚୀନର ଟେନସନ

ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ପାଇଁ ସଞ୍ଜୟ ରାଉତଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ କୋର୍ଟ

ଟ୍ରାକ୍ଟର ପୋଡ଼ି ମାମଲାରେ ଆଉ ଚାରି ଗିରଫ୍

ଠାକରେଙ୍କ ନକଲ କରି ଫେସବୁକରେ ଭିଡିଓ ଛାଡୁଥିଲା ଯୁବକ, ଉଠାଇନେଲା ମୁମ୍ୱାଇ ପୁଲିସ

୩୧ ଅକ୍ଟୋବର ଯାଏ ଲକଡାଉନ୍ ବୃଦ୍ଧି କଲା ଏହି ରାଜ୍ୟ

ପରଲୋକରେ ବାଚସ୍ପତି ଓମ୍ ବିର୍ଲାଙ୍କ ବାପା

ଏଫଟିଆଇଆଇର ସଭାପତି ନେଲେ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା ଶେଖର କପୁର

ରିୟାଙ୍କୁ ଆଜି ବି ମିଳିଲାନି ଜାମିନ