‘କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କୁ ଦେଖିଲେ ଗୁଳି କର’

ନ୍ୟୁୟର୍କ: କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ବଢ଼ି ଚାଲିଛି। ସଂକ୍ରମଣ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଅନେକ ଦେଶ ଟୀକା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛନ୍ତି। ଏହାରି ଭିତରେ ଉତ୍ତର କୋରିଆ ସଂକ୍ରମିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦେଖିଲା ମାତ୍ରେ ଗୁଳି କରି ମାରିଦେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛି। ଆମେରିକାର ସେନା କମାଣ୍ଡର ଏହି ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

ଆମେରିକାର ସେନା କମାଣ୍ଡର କହିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଚୀନ୍‌ର ଦେଶରୁ ପ୍ରବେଶ ନକରିବା ପାଇଁ ଉତ୍ତର କୋରିଆ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଶୁଟ୍‌-ଟୁ-କିଲ୍‌ ଜାରି କରିଛନ୍ତି।

ତେବେ ଉତ୍ତର କୋରିଆରେ କରୋନା ବ୍ୟାପିଛି କି ନାହିଁ ଏଯାବତ ମାମଲା ନିଶ୍ଚିତ କରିନାହିଁ। ଆମେରିକାର ଫୋର୍ସ କୋରିଆର କମାଣ୍ଡର ରବର୍ଟ ଆବ୍ରାହମ୍ସ ଗୁରୁବାର ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ୱାଶିଂଟନ୍‌ରେ ସେଣ୍ଟର ଫର ଷ୍ଟ୍ରାଟେଜିକ୍ ଆଣ୍ଡ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ଷ୍ଟଡିଜ୍ (CSIS) ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ଏକ ଅନଲାଇନ୍ ସମ୍ମିଳନୀରେ ରବର୍ଟ ଆବ୍ରାହମ୍ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ | ଏହି ସମୟରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଚୀନ୍ ସୀମା ନିକଟରେ ଗୋଟିଏ କିମ୍ବା ଦୁଇ କିଲୋମିଟର ଦୂର ଉତ୍ତର କୋରିଆ ଏକ ନୂତନ ବଫର୍ ଜୋନ୍ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ଉତ୍ତର କୋରିଆର ସ୍ପେଶାଲ ଅପରେସନ୍ ଫୋର୍ସ (SOF)ଙ୍କୁ ଏଠାରେ ନିୟୋଜିତ କରାଯାଇଛି। କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦେଖିବା ମାତ୍ରେ ଗୁଳି ଚଳାଇବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି ବୋଲି ସେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ କହି ଗାଏବ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ସ୍ୱାମୀ, ଦେଢ଼ ମାସ ପରେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ଘରୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ପୁଲିସ୍

ଆଇପିଏଲ୍ ପାଇଁ ଦୁବାଇ ପହଞ୍ଚିଲେ ଇଂଲିଶ ଓ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଖେଳାଳି

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା: ସଲମାନ, କରଣ ଜୋହରଙ୍କୁ କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହେବାକୁ ନୋଟିସ୍

କରାେନା ବଦଳାଇ ଦେଲା ଲୋକଙ୍କ କିଣିବା ରୁଚି

ପଡ଼ିଆରେ ବଜ୍ରପାତ, ଫୁଟବଲ୍ ଖେଳାଳିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଗୁଗୁଲ୍ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରରୁ ହଟିଲା ପେଟିଏମ୍

ଉର୍ମିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ଆଗେଇ ଆସିଲେ ଫ୍ୟାନ୍ସ, କଙ୍ଗନାଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍

ଟ୍ୱିଟର ଛାଡ଼ି ଦେବେ କଙ୍ଗନା, ଯଦି…

ଘରେ ସିବିଆଇ ରେଡ୍ ନେଇ କ’ଣ କହିଲେ ଦେବୀ ମିଶ୍ର

ଜୟାଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ ମୁକେଶ

ଚଷମା ପିନ୍ଧିଲେ କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା କମ୍: ରିପୋର୍ଟ

କୋଭିଡରେ ଚାଲିଗଲେ ବିଜେପି ସାଂସଦ