ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ: ଟ୍ରେନରେ ବିସ୍ଫୋରଣ, ୧୮ ଆହତ

କୋଲକାତା: ପଶ୍ଚିମ ବଙ୍ଗର ସିଲଦାରୁ କ୍ରିଷ୍ଣାନଗରକୁ ଯାଉଥିବା ଏକ ପାସେଞ୍ଜର ଟ୍ରେନରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଭୋର ପ୍ରାୟ ୪ଟା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟିବାରୁ ୧୮ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ୨ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ଅଛି। ସମସ୍ତ ଆହତଙ୍କୁ କୋଲକାତାର ଆର.ଜି କର ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ବାରାକପୋର ଷ୍ଟେସନରେ ଅଟକ ରହିଥିବା ଏହି ଟ୍ରେନଟିରେ ପୁଲିସ,ରେଳବାଇ ପୁଲିସ ଓ ସିଆଇଡିର ବମ୍ ସ୍କ୍ୱାଡ୍ ପହଞ୍ଚି ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି ଯେ ଟ୍ରେନର ୫ ନମ୍ବର ବଗିରେ ଦୁଇଟି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଦଳ ବୋମା ଫୋପାଡ଼ି ଥିଲେ। ସେହିଭଳି ଟ୍ରେନରେ ବିସ୍ଫୋରକ ନିଆଯାଉଥିବା ଆଶଙ୍କାଙ୍କୁ ବି ପୁଲିସ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଏଡ଼ାଇ ଯାଇନାହିଁ। ଏ ଦିଗ ଉପରେ ବି ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ କେତେ ଜଣ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷଦର୍ଶୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିସ୍ଫୋରଣ ପରେ ଟ୍ରେନରୁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ ଓ ତା’ ହାତରେ ଏକ ଅସ୍ତ୍ର ଥିଲା।

ଟ୍ରେନଟି ସିଲଦାରୁ ଭୋର ୩ଟା ୨୦ ମିନିଟରେ ବାହାରି କ୍ରିଷ୍ଣାନଗର ଯିବାବେଳେ ବାରାକପୋର ଓ ଟିଟାଗଡ଼ ରେଳଷ୍ଟେସନ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା। ସିଲଦାରୁ ଏହା ଦିନର ପ୍ରଥମ ପାସେଞ୍ଜର ଟ୍ରେନ ହୋଇଥିବାରୁ ଏଥିରେ ଅଧିକ ଲୋକ ନଥିଲେ। ନହେଲେ ହତାହତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଅଧିକ ହୋଇଥାଆନ୍ତା।  

 

 

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।