କ୍ୟାବିନେଟ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ବିରୋଧ: ୩ରେ ମହାସମାବେଶ କରିବ ୬୬୨ବର୍ଗ କଲେଜ ସଂଘ

କ୍ୟାବିନେଟର ନିଷ୍ପତ୍ତି ବିରୁଦ୍ଧରେ ଆସନ୍ତା ଫେବୃୟାରୀ ୩ତାରିଖରେ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ମହାସମାବେଶ କରାଯିବା ସହ ଆଜିଠୁ କଳାବ୍ୟାଜ୍ ପିନ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦ କରିବ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି।

representational image

ଆନ୍ଦୋଳନରତ କଲେଜ ଅଧ୍ୟାପକ ଓ କର୍ମଚାରୀ(ଫାଇଲ୍ ଫଟୋ)

Niranjan Mishra
  • Published: Saturday, 21 January 2023
  • Updated: 21 January 2023, 09:07 PM IST

ଅନୁଦାନପ୍ରାପ୍ତ ବେସରକାରୀ କଲେଜ ଓ ଜୁନିୟର କଲେଜର ଯୋଗ୍ୟ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ସଂଶୋଧିତ ବେତନ ହାର ନିୟମ-୨୦୧୭ ଅନୁସାରେ ବର୍ଦ୍ଧିତ ଅନୁଦାନ ୨୦୨୨ ଜାନୁୟାରୀ ପହିଲାରୁ ଦେବା ପାଇଁ ଆଜି ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟର ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ନିଖିଳ ଓଡ଼ିଶା ୬୬୨ ବର୍ଗ ବେସରକାରୀ କଲେଜ ଅଧ୍ୟାପକ ଓ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘ ତୀବ୍ର ବିରୋଧ କରିଛି । କ୍ୟାବିନେଟର ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ବିରୁଦ୍ଧରେ ଆସନ୍ତା ଫେବୃୟାରୀ ୩ତାରିଖରେ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ମହାସମାବେଶ କରାଯିବା ସହ ଆଜିଠୁ କଳାବ୍ୟାଜ୍ ପିନ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦ କରିବ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛି ।

ସଂଘର ସଭାପତି ଗୋଲକ ନାୟକ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଅନୁଦାନପ୍ରାପ୍ତ ବେସରକାରୀ କଲେଜର ଶିକ୍ଷକ ଓ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସଂଶୋଧିତ ହାରରେ ଦରମା ଦେବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ ଆଜି ଯେଉଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ତାକୁ ଆମେ ବିରୋଧ କରୁଛୁ । ସରକାରଙ୍କ ଏଭଳି ନୀତି ଯୋଗୁ ଆମେ ୪୮୮ବର୍ଗର କଲେଜ ଅଧ୍ୟାପକ ଓ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କଠୁ ବି କମ୍ ଦରମା ପାଇବୁ । କ୍ୟାବିନେଟର ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ପ୍ରତିବାଦରେ ଆଜିଠୁ ୬୬୨ ବର୍ଗର କଲେଜ ଅଧ୍ୟାପକ ଓ କର୍ମଚାରୀମାନେ କଳାବ୍ୟାଜ୍ ପିନ୍ଧିବେ । ଆସନ୍ତା ୨୫ରୁ ସବୁ ଜିଲ୍ଲାପାଳମାନଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିକଟକୁ ଦାବିପତ୍ର ପଠାଇବେ । ଆଉ ଫେବୃୟାରୀ ୩ ତାରିଖରେ ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଏକ ମହାସମାବେଶ କରାଯିବ ବୋଲି ସେ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ସରକାରଙ୍କ ଏଭଳି ନୀତି ଯୋଗୁ ଆସନ୍ତା +୨ ଓ +୩ ପରୀକ୍ଷାରେ ଅସହଯୋଗ କରାଯିବ ଓ ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନକୁ ବି ବର୍ଜନ କରାଯିବ ବୋଲି ସେ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ।

Also Read

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ ଆଜି ଅନୁଦାନପ୍ରାପ୍ତ ବେସରକାରୀ କଲେଜ ଓ ପୂର୍ବର ଜୁନିୟର କଲେଜର ଯୋଗ୍ୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ୨୦୧୭ ସଂଶୋଧିତ ବେତନ ହାରରେ ୨୦୨୨ ଜାନୁୟାରୀ ପହିଲାରୁ ବର୍ଦ୍ଧିତ ଅନୁଦାନ ଦେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ଏହାଦ୍ୱାରା ୧୫,୭୭୧ଜଣ ଅଧ୍ୟାପକ ଓ କର୍ମଚାରୀ ଉପକୃତ ହେବେ ତଥା ୨୯୦କୋଟି ଟଙ୍କାର ଅତିରିକ୍ତ ଆର୍ଥିକ ବୋଝ ପଡ଼ିବ ବୋଲି ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଥିଲା ।

telegram ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।

Related Stories

Trending

Photos

Videos

Next Story

କ୍ୟାବିନେଟ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ବିରୋଧ: ୩ରେ ମହାସମାବେଶ କରିବ ୬୬୨ବର୍ଗ କଲେଜ ସଂଘ

କ୍ୟାବିନେଟର ନିଷ୍ପତ୍ତି ବିରୁଦ୍ଧରେ ଆସନ୍ତା ଫେବୃୟାରୀ ୩ତାରିଖରେ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ମହାସମାବେଶ କରାଯିବା ସହ ଆଜିଠୁ କଳାବ୍ୟାଜ୍ ପିନ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦ କରିବ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି।

representational image

ଆନ୍ଦୋଳନରତ କଲେଜ ଅଧ୍ୟାପକ ଓ କର୍ମଚାରୀ(ଫାଇଲ୍ ଫଟୋ)

Niranjan Mishra
  • Published: Saturday, 21 January 2023
  • Updated: 21 January 2023, 09:07 PM IST

ଅନୁଦାନପ୍ରାପ୍ତ ବେସରକାରୀ କଲେଜ ଓ ଜୁନିୟର କଲେଜର ଯୋଗ୍ୟ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ସଂଶୋଧିତ ବେତନ ହାର ନିୟମ-୨୦୧୭ ଅନୁସାରେ ବର୍ଦ୍ଧିତ ଅନୁଦାନ ୨୦୨୨ ଜାନୁୟାରୀ ପହିଲାରୁ ଦେବା ପାଇଁ ଆଜି ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟର ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ନିଖିଳ ଓଡ଼ିଶା ୬୬୨ ବର୍ଗ ବେସରକାରୀ କଲେଜ ଅଧ୍ୟାପକ ଓ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘ ତୀବ୍ର ବିରୋଧ କରିଛି । କ୍ୟାବିନେଟର ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ବିରୁଦ୍ଧରେ ଆସନ୍ତା ଫେବୃୟାରୀ ୩ତାରିଖରେ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ମହାସମାବେଶ କରାଯିବା ସହ ଆଜିଠୁ କଳାବ୍ୟାଜ୍ ପିନ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦ କରିବ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛି ।

ସଂଘର ସଭାପତି ଗୋଲକ ନାୟକ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଅନୁଦାନପ୍ରାପ୍ତ ବେସରକାରୀ କଲେଜର ଶିକ୍ଷକ ଓ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସଂଶୋଧିତ ହାରରେ ଦରମା ଦେବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ ଆଜି ଯେଉଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ତାକୁ ଆମେ ବିରୋଧ କରୁଛୁ । ସରକାରଙ୍କ ଏଭଳି ନୀତି ଯୋଗୁ ଆମେ ୪୮୮ବର୍ଗର କଲେଜ ଅଧ୍ୟାପକ ଓ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କଠୁ ବି କମ୍ ଦରମା ପାଇବୁ । କ୍ୟାବିନେଟର ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ପ୍ରତିବାଦରେ ଆଜିଠୁ ୬୬୨ ବର୍ଗର କଲେଜ ଅଧ୍ୟାପକ ଓ କର୍ମଚାରୀମାନେ କଳାବ୍ୟାଜ୍ ପିନ୍ଧିବେ । ଆସନ୍ତା ୨୫ରୁ ସବୁ ଜିଲ୍ଲାପାଳମାନଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିକଟକୁ ଦାବିପତ୍ର ପଠାଇବେ । ଆଉ ଫେବୃୟାରୀ ୩ ତାରିଖରେ ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଏକ ମହାସମାବେଶ କରାଯିବ ବୋଲି ସେ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ସରକାରଙ୍କ ଏଭଳି ନୀତି ଯୋଗୁ ଆସନ୍ତା +୨ ଓ +୩ ପରୀକ୍ଷାରେ ଅସହଯୋଗ କରାଯିବ ଓ ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନକୁ ବି ବର୍ଜନ କରାଯିବ ବୋଲି ସେ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ।

Also Read

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ ଆଜି ଅନୁଦାନପ୍ରାପ୍ତ ବେସରକାରୀ କଲେଜ ଓ ପୂର୍ବର ଜୁନିୟର କଲେଜର ଯୋଗ୍ୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ୨୦୧୭ ସଂଶୋଧିତ ବେତନ ହାରରେ ୨୦୨୨ ଜାନୁୟାରୀ ପହିଲାରୁ ବର୍ଦ୍ଧିତ ଅନୁଦାନ ଦେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ଏହାଦ୍ୱାରା ୧୫,୭୭୧ଜଣ ଅଧ୍ୟାପକ ଓ କର୍ମଚାରୀ ଉପକୃତ ହେବେ ତଥା ୨୯୦କୋଟି ଟଙ୍କାର ଅତିରିକ୍ତ ଆର୍ଥିକ ବୋଝ ପଡ଼ିବ ବୋଲି ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଥିଲା ।

telegram ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।

Related Stories

Trending

Photos

Videos

Next Story

କ୍ୟାବିନେଟ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ବିରୋଧ: ୩ରେ ମହାସମାବେଶ କରିବ ୬୬୨ବର୍ଗ କଲେଜ ସଂଘ

କ୍ୟାବିନେଟର ନିଷ୍ପତ୍ତି ବିରୁଦ୍ଧରେ ଆସନ୍ତା ଫେବୃୟାରୀ ୩ତାରିଖରେ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ମହାସମାବେଶ କରାଯିବା ସହ ଆଜିଠୁ କଳାବ୍ୟାଜ୍ ପିନ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦ କରିବ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି।

representational image

ଆନ୍ଦୋଳନରତ କଲେଜ ଅଧ୍ୟାପକ ଓ କର୍ମଚାରୀ(ଫାଇଲ୍ ଫଟୋ)

Niranjan Mishra
  • Published: Saturday, 21 January 2023
  • Updated: 21 January 2023, 09:07 PM IST

ଅନୁଦାନପ୍ରାପ୍ତ ବେସରକାରୀ କଲେଜ ଓ ଜୁନିୟର କଲେଜର ଯୋଗ୍ୟ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ସଂଶୋଧିତ ବେତନ ହାର ନିୟମ-୨୦୧୭ ଅନୁସାରେ ବର୍ଦ୍ଧିତ ଅନୁଦାନ ୨୦୨୨ ଜାନୁୟାରୀ ପହିଲାରୁ ଦେବା ପାଇଁ ଆଜି ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟର ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ନିଖିଳ ଓଡ଼ିଶା ୬୬୨ ବର୍ଗ ବେସରକାରୀ କଲେଜ ଅଧ୍ୟାପକ ଓ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘ ତୀବ୍ର ବିରୋଧ କରିଛି । କ୍ୟାବିନେଟର ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ବିରୁଦ୍ଧରେ ଆସନ୍ତା ଫେବୃୟାରୀ ୩ତାରିଖରେ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ମହାସମାବେଶ କରାଯିବା ସହ ଆଜିଠୁ କଳାବ୍ୟାଜ୍ ପିନ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦ କରିବ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛି ।

ସଂଘର ସଭାପତି ଗୋଲକ ନାୟକ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଅନୁଦାନପ୍ରାପ୍ତ ବେସରକାରୀ କଲେଜର ଶିକ୍ଷକ ଓ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସଂଶୋଧିତ ହାରରେ ଦରମା ଦେବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ ଆଜି ଯେଉଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ତାକୁ ଆମେ ବିରୋଧ କରୁଛୁ । ସରକାରଙ୍କ ଏଭଳି ନୀତି ଯୋଗୁ ଆମେ ୪୮୮ବର୍ଗର କଲେଜ ଅଧ୍ୟାପକ ଓ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କଠୁ ବି କମ୍ ଦରମା ପାଇବୁ । କ୍ୟାବିନେଟର ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ପ୍ରତିବାଦରେ ଆଜିଠୁ ୬୬୨ ବର୍ଗର କଲେଜ ଅଧ୍ୟାପକ ଓ କର୍ମଚାରୀମାନେ କଳାବ୍ୟାଜ୍ ପିନ୍ଧିବେ । ଆସନ୍ତା ୨୫ରୁ ସବୁ ଜିଲ୍ଲାପାଳମାନଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିକଟକୁ ଦାବିପତ୍ର ପଠାଇବେ । ଆଉ ଫେବୃୟାରୀ ୩ ତାରିଖରେ ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଏକ ମହାସମାବେଶ କରାଯିବ ବୋଲି ସେ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ସରକାରଙ୍କ ଏଭଳି ନୀତି ଯୋଗୁ ଆସନ୍ତା +୨ ଓ +୩ ପରୀକ୍ଷାରେ ଅସହଯୋଗ କରାଯିବ ଓ ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନକୁ ବି ବର୍ଜନ କରାଯିବ ବୋଲି ସେ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ।

Also Read

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ ଆଜି ଅନୁଦାନପ୍ରାପ୍ତ ବେସରକାରୀ କଲେଜ ଓ ପୂର୍ବର ଜୁନିୟର କଲେଜର ଯୋଗ୍ୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ୨୦୧୭ ସଂଶୋଧିତ ବେତନ ହାରରେ ୨୦୨୨ ଜାନୁୟାରୀ ପହିଲାରୁ ବର୍ଦ୍ଧିତ ଅନୁଦାନ ଦେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ଏହାଦ୍ୱାରା ୧୫,୭୭୧ଜଣ ଅଧ୍ୟାପକ ଓ କର୍ମଚାରୀ ଉପକୃତ ହେବେ ତଥା ୨୯୦କୋଟି ଟଙ୍କାର ଅତିରିକ୍ତ ଆର୍ଥିକ ବୋଝ ପଡ଼ିବ ବୋଲି ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଥିଲା ।

telegram ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।

Related Stories

Trending

Photos

Videos

Next Story

କ୍ୟାବିନେଟ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ବିରୋଧ: ୩ରେ ମହାସମାବେଶ କରିବ ୬୬୨ବର୍ଗ କଲେଜ ସଂଘ

କ୍ୟାବିନେଟର ନିଷ୍ପତ୍ତି ବିରୁଦ୍ଧରେ ଆସନ୍ତା ଫେବୃୟାରୀ ୩ତାରିଖରେ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ମହାସମାବେଶ କରାଯିବା ସହ ଆଜିଠୁ କଳାବ୍ୟାଜ୍ ପିନ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦ କରିବ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି।

representational image

ଆନ୍ଦୋଳନରତ କଲେଜ ଅଧ୍ୟାପକ ଓ କର୍ମଚାରୀ(ଫାଇଲ୍ ଫଟୋ)

Niranjan Mishra
  • Published: Saturday, 21 January 2023
  • Updated: 21 January 2023, 09:07 PM IST

ଅନୁଦାନପ୍ରାପ୍ତ ବେସରକାରୀ କଲେଜ ଓ ଜୁନିୟର କଲେଜର ଯୋଗ୍ୟ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ସଂଶୋଧିତ ବେତନ ହାର ନିୟମ-୨୦୧୭ ଅନୁସାରେ ବର୍ଦ୍ଧିତ ଅନୁଦାନ ୨୦୨୨ ଜାନୁୟାରୀ ପହିଲାରୁ ଦେବା ପାଇଁ ଆଜି ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟର ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ନିଖିଳ ଓଡ଼ିଶା ୬୬୨ ବର୍ଗ ବେସରକାରୀ କଲେଜ ଅଧ୍ୟାପକ ଓ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘ ତୀବ୍ର ବିରୋଧ କରିଛି । କ୍ୟାବିନେଟର ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ବିରୁଦ୍ଧରେ ଆସନ୍ତା ଫେବୃୟାରୀ ୩ତାରିଖରେ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ମହାସମାବେଶ କରାଯିବା ସହ ଆଜିଠୁ କଳାବ୍ୟାଜ୍ ପିନ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦ କରିବ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛି ।

ସଂଘର ସଭାପତି ଗୋଲକ ନାୟକ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଅନୁଦାନପ୍ରାପ୍ତ ବେସରକାରୀ କଲେଜର ଶିକ୍ଷକ ଓ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସଂଶୋଧିତ ହାରରେ ଦରମା ଦେବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ ଆଜି ଯେଉଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ତାକୁ ଆମେ ବିରୋଧ କରୁଛୁ । ସରକାରଙ୍କ ଏଭଳି ନୀତି ଯୋଗୁ ଆମେ ୪୮୮ବର୍ଗର କଲେଜ ଅଧ୍ୟାପକ ଓ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କଠୁ ବି କମ୍ ଦରମା ପାଇବୁ । କ୍ୟାବିନେଟର ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ପ୍ରତିବାଦରେ ଆଜିଠୁ ୬୬୨ ବର୍ଗର କଲେଜ ଅଧ୍ୟାପକ ଓ କର୍ମଚାରୀମାନେ କଳାବ୍ୟାଜ୍ ପିନ୍ଧିବେ । ଆସନ୍ତା ୨୫ରୁ ସବୁ ଜିଲ୍ଲାପାଳମାନଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିକଟକୁ ଦାବିପତ୍ର ପଠାଇବେ । ଆଉ ଫେବୃୟାରୀ ୩ ତାରିଖରେ ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଏକ ମହାସମାବେଶ କରାଯିବ ବୋଲି ସେ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ସରକାରଙ୍କ ଏଭଳି ନୀତି ଯୋଗୁ ଆସନ୍ତା +୨ ଓ +୩ ପରୀକ୍ଷାରେ ଅସହଯୋଗ କରାଯିବ ଓ ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନକୁ ବି ବର୍ଜନ କରାଯିବ ବୋଲି ସେ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ।

Also Read

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ ଆଜି ଅନୁଦାନପ୍ରାପ୍ତ ବେସରକାରୀ କଲେଜ ଓ ପୂର୍ବର ଜୁନିୟର କଲେଜର ଯୋଗ୍ୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ୨୦୧୭ ସଂଶୋଧିତ ବେତନ ହାରରେ ୨୦୨୨ ଜାନୁୟାରୀ ପହିଲାରୁ ବର୍ଦ୍ଧିତ ଅନୁଦାନ ଦେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ଏହାଦ୍ୱାରା ୧୫,୭୭୧ଜଣ ଅଧ୍ୟାପକ ଓ କର୍ମଚାରୀ ଉପକୃତ ହେବେ ତଥା ୨୯୦କୋଟି ଟଙ୍କାର ଅତିରିକ୍ତ ଆର୍ଥିକ ବୋଝ ପଡ଼ିବ ବୋଲି ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଥିଲା ।

telegram ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।

Related Stories

Trending

Photos

Videos