ପୁଲିସକୁ ବଡ଼ ସଫଳତା, ବେଆଇନ୍ ଗୁଟଖା କାରଖାନା ଜବତ

ଆସିକା (ମନୋଜ ମୁନି): ପାଟପୁର ପୁଲିସକୁ ଲାଗିଛି ବଡ଼ ସଫଳତା। ଥାନା ଅଧିନସ୍ଥ ଦସେଇପୁର ନୂଆଁ ଗାଁରେ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ଧରି ବେଆଇନ ଭାବେ ଗୁଟଖା କାରଖାନା ଚାଲୁଥିବାର ସୂଚନା ପାଇ ପାଟପୁର ପୁଲିସ ଅତର୍କିତ ଚଢ଼ାଉ କରିଥିଲା। ସେଠାରୁ ପୁଲିସ୍ ମେସିନ ଏବଂ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଗୁଟଖା ସାମଗ୍ରୀ ସହ ପୁଡ଼ିଆ ଜବତ କରିଥିଲା। ଯାହାର ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହେବ। ଏଥି ସହ ପୁଲିସ୍ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି।

ଦସେଇପୁର ଗ୍ରାମର ଏକ ଭଡ଼ା ଘରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ନେଇ ରାତାରାତି ବେଆଇନ ଭାବେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ହରଡାଖଣ୍ଡି, ଗୋକୁଳ, ମୁମେଣ୍ଟ, କେକେ ଭଳି ବିଭିନ୍ନ ବ୍ରାଣ୍ଡର ଲେବେଲ ମାରି ନକଲି ମସଲା ବ୍ୟବହାର କରି ମେସିନରେ ପ୍ୟାକିଂ କରି ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଚାଲାଣ କରୁଥିଲା।

ଖବର ପାଇ ପାଟପୁର ଆଇଆଇସି ଏକ ଟିମ୍ ସହ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚି ଅତର୍କିତ ଚଢ଼ାଉ କରିଥିଲେ। ଚଢ଼ାଉ ବେଳେ ଉକ୍ତ ସ୍ଥାନରୁ ହିଟ ମେସିନ, ପ୍ୟାକିଙ୍ଗ ମିକ୍ସଚର ମେସିନ, ଧୂଆଁ ପତ୍ର, ପାନ ମଧୁରୀ ପୋଡ଼ା ଆଇଲି, କେମିକାଲ ଓ କଲର ଜବତ ହୋଇଛି। ଯାହାର ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ କୋଡିଏ ଲକ୍ଷ ବୋଲି ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ଅତିରିକ୍ତ ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକ୍ଷକ ବିଜୟ କୁମାର ମଲ୍ଲିକ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।