ଦାଦନ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ମାରି ଦେବାକୁ ଧମକ

କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି (ଅନ୍ତିମ ପାଣିଗ୍ରାହୀ): ଜଣେ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ଼ ମାରିବା ସହ ଜୀବନରେ ମାରିଦେବା ପାଇଁ ଦାଦନ ସର୍ଦ୍ଦାର ଧମକ ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।  ଏପରି ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲା ମୁରିବାହାଲ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଲେତେରମାଲ ଗାଁରୁ।

ଗାଁର ସାଗର ପୁଝାରି ପ୍ରତିବର୍ଷ ଦାଦନ ସର୍ଦ୍ଦାରଙ୍କ ପାଖରୁ ଟଙ୍କା ନେଇ  ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ବାହାର ରାଜ୍ୟକୁ ଯାଇଥା’ନ୍ତି। ଗତ ନଭେମ୍ୱର ମାସରେ ସାଗର ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ସେମାନଙ୍କ ତିନି ଛୁଆକୁ ଧରି ହାଇଦ୍ରାବାଦର ଏକ ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରିରେ କାମ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ। ସାଗର ଚଇଁତରା ଗାଁର ଦାଦନ ସର୍ଦ୍ଦାର ଶିବ ବାଗଙ୍କ ଠାରୁ କିଛି ଟଙ୍କା ନେଇ ହାଇଦ୍ରାବାଦକୁ କାମ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ। ଦାଦନ ସର୍ଦ୍ଦାର ସାଗରଙ୍କୁ ଆଉ ୧୪ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦେବାର ଥିଲା। କରୋନା ପାଇଁ ସାଗରଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ ଏବେ ଗାଁକୁ ପଳାଇ ଆସିଛନ୍ତି। ଏଠି କାମଧନ୍ଦା ନମିଳିବାରୁ ସାଗରଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଚଳାଇବା କଷ୍ଟ ହେଉଛି। ତେଣୁ ସର୍ଦ୍ଦାରଙ୍କ ଠାରୁ ପାଇବାକୁ ଥିବା ୧୪ ହଜାର ଟଙ୍କା ମାଗିବାକୁ ଗତ ୧୭ ତାରିଖ ଦିନ ସାଗର ଯାଇଥିଲେ। ହେଲେ ଦାଦନ ସର୍ଦ୍ଦାର ତାଙ୍କୁ ଅସଭ୍ୟ ଭାଷାରେ ଗାଳି ଗୁଳଜ କରିବା ସହିତ  ନିସ୍ତୁକ ମାଡ଼ ମାରିଥିଲା। ଏପରିକି ଜୀବନରେ ମାରିଦେବାକୁ ଧମକ ଦେଇଥିଲା।

ଏନେଇ ସାଗର ମୁରିବାହାଲ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଏ ଘଟଣାକୁ ଦୁଇ ଦିନ ବିତି ଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପୁଲିସ କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇ ନଥିବା ବେଳେ ଗତକାଲି ସାଗରଙ୍କୁ ଥାନାକୁ ଡାକି ମାମଲା ରଫାଦଫା କରିବା ପାଇଁ ଚାପ ପ୍ରୟୋଗ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ନିଜେ ସାଗର ଏହି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଏହି  ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ମୁରିବାହାଲ ଆଇଆଇସିଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମିଳି ପାରିନାହିଁ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ବିଜେଡିକୁ ମିଳିଲାନି ଛାତ୍ର ମୁଖିଆ, ରାଜ୍ୟ କମିଟିରେ ୧୪୧

ନବୀନ ବାବୁ ଆଗରୁ କେଉଁଠି ଶୋଇଥିଲେ: ସୁର

ତିର୍ତ୍ତୋଲ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର କମିଟି ଘୋଷଣା କଲା କଂଗ୍ରେସ

‘ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପୂର୍ବରୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କର ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ କଥା ମନେ ପଡ଼େ’

ବଚସାରୁ ହେଲା ଗୁଳିମାଡ଼, ୨ ଆହତ

ମଧ୍ୟସ୍ଥି ଓ ଦଲାଲଙ୍କ ପ୍ରତି ଆନୁଗତ୍ୟ ଦେଖାଉଛି କଂଗ୍ରେସ : ବିଜେପି

ମୃତଦେହକୁ ମିଳିଲାନି କାନ୍ଧ, ଟ୍ରଲିରେ ବୋହିଲେ ପୁଅ

ଅଧାରେ ଅଟକିଲା ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ; ପହଞ୍ଚିବା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରସବ କଲେ ମହିଳା

ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ମର୍ଡର

କରୋନା ବିରୋଧୀ ଲଢ଼େଇ; ଆଜିଠୁ ଗଞ୍ଜାମରେ ହେବ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍, ଅଫ୍‌ଲାଇନ୍ କ୍ୟାମ୍ପେନ୍

ମହାମାରୀବେଳେ ବିଜୁଳି ଦର ବୃଦ୍ଧି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଅମାନବୀୟ : କଂଗ୍ରେସ

ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସଂପତ୍ତି ମାମଲା: ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରୁ ମାମଲା ନେଲା ଇଡି