ପରୀକୁ ଅପହରଣ ପରେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି, ସ୍ପଷ୍ଟ କଲେ ମନ୍ତ୍ରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ନୟାଗଡ଼ର କୁନି ଝିଅ ପରୀକୁ ପ୍ରଥମେ ଅପହରଣ କରାଯାଇଥିଲା। ପରେ ତାକୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା। ବିଧାନସଭାରେ ଉତ୍ତର ରଖି ଏହା କହିଛନ୍ତି ଗୃହ ରାଷ୍ଟ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଦିବ୍ୟଶଙ୍କର ମିଶ୍ର।

ସେ କହିଛନ୍ତି-“ପରୀକୁ ଅପହରଣ ପରେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି। ଯଦୁପୁର ଗାଁର ଅଶୋକ ସାହୁ ତାଙ୍କ ଝିଅ ନିଖୋଜ ଥିବା ନେଇ ଥାନାକୁ ଜଣାଇଥିଲେ। ଅଭିଯୋଗକୁ ଭିତ୍ତି କରି ଜୁଲାଇ ୧୪ରେ ପୁଲିସ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଥିଲା। VHF ବାର୍ତ୍ତା ଓ ସନ୍ଧାନୀ କୁକୁର ସାହାଯ୍ୟରେ ଝିଅକୁ ଖୋଜା ଯାଇଥିଲା। ଜୁଲାଇ ୨୩ରେ ଅଭିଯୋଗକାରୀଙ୍କ ଘର ପଛପଟୁ ଶବ ଠାବ ହୋଇଥିଲା। ଅଖାରେ ବନ୍ଧା ପଚାସଢ଼ା ଶବ ଠାବ କରିଥିଲେ ଅଭିଯୋଗକାରୀ। ପାରିପାର୍ଶ୍ୱିକ ଅବସ୍ଥାରୁ ଝିଅକୁ ଅପହରଣ ପରେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଥିଲା। ଶବ ପଞ୍ଚନାମା ପରେ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ପାଇଁ କଟକ SCB ପଠାଯାଇଥିଲା। ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ରିପୋର୍ଟରେ ଶବଟି ଏକ ୫/୬ ବର୍ଷ ଝିଅର ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଥିଲା।”

ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି-“ହତ୍ୟା ପୂର୍ବରୁ ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ହୋଇଛି କି ନାହିଁ ଜଣାପଡ଼ିନଥିଲା। ଶବ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଥିବାରୁ ମୃତ୍ୟୁର ପ୍ରକୃତ କାରଣ ଜଣାପଡ଼ିନଥିଲା। DNA ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଶବଟି ଅଭିଯୋଗକାରୀଙ୍କ ଝିଅ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଥିଲା। ଏହି ମାମଲାରେ ୪ ଜଣଙ୍କ ପଲିଗ୍ରାଫ୍‌ ଟେଷ୍ଟ ସହ ସନ୍ଦିଗ୍ଧଙ୍କ କଲ୍‌ ରେକର୍ଡ ଯାଞ୍ଚ ହୋଇଥିଲା। ତଦନ୍ତ କାଳରେ ୩୪ ଜଣ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା ହୋଇଛି।”

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।