ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ପରେ ଆନ୍ଦୋଳନ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଲେ ଏସ୍‌ସିବି ନର୍ସିଂ ଛାତ୍ରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଅଧ୍ୟକ୍ଷାଙ୍କ ଦୁର୍ବବ୍ୟହାର ଅଭିଯୋଗରେ ଏସ୍‌ସିବି ନର୍ସିଂ ଛାତ୍ରୀମାନେ ଦୀର୍ଘ ୧୮ ଦିନ ଧରି ଚଳାଇଥିବା ଆନ୍ଦୋଳନ ଆଜି ସ୍ଥଗିତ ରଖିଛନ୍ତି। ଆଜି ସକାଳେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ପରେ ଛାତ୍ରୀମାନେ ଆନ୍ଦୋଳନ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଅଧ୍ୟକ୍ଷାକୁ ବହିଷ୍କାର ଓ ହଷ୍ଟେଲରୁ ସାଇନ-ଡାଏ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ଦାବିରେ ଛାତ୍ରୀମାନେ ଆନ୍ଦୋଳନ ଚଳାଇଥିଲେ।

ଆନ୍ଦୋଳନରତ ଛାତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି,”ପୂର୍ବରୁ ଆମେ ଉପରିସ୍ଥ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଦେଖାକରିଥିଲୁ । କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ଆମେ ସାନ୍ତନାମୂଳକ ଉତ୍ତର ପାଇ ନ ଥିଲୁ। ଆଜି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଆମକୁ ନିର୍ଭର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛନ୍ତି । ଖୁବଶୀଘ୍ର ଆମ ଦାବି ଉପରେ ପଦକ୍ଷେପ ନେବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ଆମର ବିଶ୍ୱାସ ରହିଛି, ତାଙ୍କ କଥାକୁ ସମ୍ମାନ ଦେଇ  ଆମେ ଆମ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ କିଛି ଦିନ ପାଇଁ ସ୍ଥଗିତ ରଖୁଛୁ।  ଯଦି କିଛି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆ ନ ଯାଏଁ ଆମେ ପୁଣି ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇବୁ।”

ଅଧ୍ୟକ୍ଷାଙ୍କୁ ବହିଷ୍କାର କରିବା ଓ ସ୍କୁଲ୍‌ରୁ ସାଇନ-ଏ-ଡାଏ ଉଠାଇବା ଦାବି କରି ଏସ୍‌ସିବି ନର୍ସିଂ ଛାତ୍ରୀ ଗତକାଲି ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ସେମାନେ ଲୋୟର ପିଏମ୍‌ଜିରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ସହିତ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ଅତିରିକ୍ତ ସଚିବଙ୍କୁ ଭେଟି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏକ ସ୍ମାରକପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ।