ସ୍କୋର୍ପିଓ ସହିତ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୩ ଜଣ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

ଲମତାପୁଟ: କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାର ଲମତାପୁଟ ପୁଲିସ ଓ ବିଏସଏଫ ଯବାନମାନେ ଆଜି ଭୋର ପ୍ରାୟ ୫ଟା ବେଳେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚୋରା ଚାଲାଣ କରୁଥିବା ଏକ ସ୍କୋର୍ପିଓ (ଓଆର ୧୫ ଏସ ୪୧୪୨)କୁ ଧରି ଥିଲେ। ଉକ୍ତ ଗାଡ଼ିରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣରେ ଗଂଜେଇ ଜବତ କରାଯାଇଛି। ଏହା ସହିତ ତିନି ଜଣଙ୍କୁ ଗଂଜେଇ ଚାଲାଣ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ଗିରଫ ଗଞ୍ଜେଇ ବେପାରୀମାନେ ହେଲେ ଆହ୍ଲାବା ଜିଲ୍ଲାର ତିଆରକଲ ଗାଁର ନିରଜ ମିଶ୍ରା (୩୦), ମାଦାରି ଗାଁର କମଳ ମିଶ୍ରା (୨୬) ଓ କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ଜୟପୁର ଇରିଗେସନ୍ କୋଲନୀର ବାବୁ ପାତ୍ର। ମାଛକୁଣ୍ଡ ଥାନା ଅଧିକାରୀ କୁଶ ପାଣିଗ୍ରାହୀ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ଘଟଣାର ଖବର ପାଇ ନନ୍ଦପୁର ଏସଡିପିଓ ଶିବରାମ ନାୟକ ଲମତାପୁଟ ଥାନାକୁ ତଦନ୍ତ କରିଥିଲେ। ପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଥିଲା।

ଏହି ଚୋରା ଗଂଜେଇ ଚାଲାଣ ନେଇ ମାଛକୁଣ୍ଡ ପୁଲିସ ଗତକାଲି ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ସୂଚନା ପାଇଥିଲା। ଜଲାପୁଟ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଚୋରାଚାଲାଣ କରୁଥିବା ଏକ ସ୍କୋର୍ପିଓ ଯାଇଥିବା ପୁଲିସ ସୂଚନା ପାଇଥିଲା। ଆଉ ଏହା ପରେ ଲମତାପୁଟ ପୁଲିସକୁ ଦିଆଯାଇଥିଲା ସୂଚନା ଓ ପାଟ୍ରୋଲିଂ କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା। ଲମତାପୁଟ ପୁଲିସ୍ ବିଏସଏଫ୍ ଯବାନମାନଙ୍କର ସହାୟତା ନେଇଥିଲେ। ଭୋର ପ୍ରାୟ ୫ଟା ବେଳକୁ ଜଲାପୁଟ ଆଡୁ ଆସୁଥିବା ଏହି ସ୍କୋର୍ପିଓକୁ ପୁଲିସ୍ ଓ ବିଏସଏଫ୍ ଯବାନମାନେ ଅଟକାଇ ଥିଲେ। ଯାଞ୍ଚ ବେଳେ ସେଥିରୁ ମିଳିଥିଲା ଗଂଜେଇ। ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ଦୌଡ଼ି ପଳାଇବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିବା ବେଳେ ଯବାନମାନେ ସେମାନଙ୍କୁ କାବୁ କରି ନେଇଥିଲେ।  ପୁଲିସର ତଦନ୍ତରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି ସ୍କୋର୍ପିଓର ନମ୍ବରଟି ନକଲି। ପ୍ରକୃତରେ ଏହା ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ଗାଡ଼ି। ଏହାର ପ୍ରକୃତ ନମ୍ବର ହେଉଛି ୟୁପି ୭୦ବିଜେ୫୨୮୦।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

୫ ଜିଲ୍ଲାକୁ ରେଡ୍ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ ଜାରି

ବେଡ୍‌ ମିଳିଲାନି ବୋଲି…

ସ୍ୱର୍ଗଦ୍ୱାରରେ ମୃତଦେହ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ରିପୋର୍ଟ ଆସିଲା କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌, ଶବ ନେଇଗଲେ ହସ୍ପିଟାଲ୍ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ

ବୋହୂର ପିଲାପିଲି ପାଇଁ ୭ ବର୍ଷର ଶିଶୁକୁ ବଳି

ବିଜେଡିର ବିରୋଧ ପଛରେ ରହିଛି ସିବିଆଇ ରେଡ୍‌: ସୁରେଶ ପୂଜାରୀଙ୍କ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟକର ବୟାନ

କଥା ଦେଇ କଥା ରଖିଲେ, ନମିତାଙ୍କୁ ଜଗନ୍ନାଥ ଭଜନ ଗାଇବାର ସୁଯୋଗ ଦେଲେ ବର୍ଷା

କାହିଁକି ଦ୍ରୁତ ବେଗରେ ବଢ଼ୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଏମିତି ଆଶଙ୍କା କଲେ ବିଷେଶଜ୍ଞ

ଅଧଘଣ୍ଟାଏରେ କୋଭିଡ୍ ଟେଷ୍ଟ୍ , ଟାଟା ତିଆରି କଲା କିଟ୍‌

ପାଲଲହଡ଼ା ବିଧାୟକଙ୍କୁ କରୋନା

ଟିଏମ୍‌ସି ଟଙ୍କା ନ ପାଇ ତିନି ଦିନ ହେଲେ ଧାରଣାରେ ବସିଛନ୍ତି ସରପଞ୍ଚ

କୃଷି ବିଲ୍‌କୁ ବିରୋଧ କଲା ବିଜେଡି

ଆଉ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ଗଲା, ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ଜନିତ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୭୦୦ ଟପିଲା