ବଲାଙ୍ଗିରରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ‘ସୁକୁନ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ବଲାଙ୍ଗିର(ଘଟେଶ୍ୱର ମିଶ୍ର): ଗରିବ ମୁହଁରେ ଫୁଟିବ ହସ। ଏଣିକି ସେମାନଙ୍କୁ ମିଳିବ ମାଗଣା ପୋଷାକ। ବଲାଙ୍ଗିର ସେଞ୍ଚୁରିଆନ୍ ୟୁନିଭର୍ସିଟି ଓ ଜେଆଇଟିଏମ୍ କଲେଜର ମିଳିତ ଉଦ୍ୟମରେ ‘ସୁକୁନ’ ନାମକ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଯାଇଛି। ଏଥିରେ ସ୍କୁଲ୍ ତଥା କଲେଜର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ନୂଆ-ପୁରୁଣା ପୋଷାକ ଦାନ କରିବେ। ସେହି ପୋଷାକକୁ ଗରିବ ଲୋକଙ୍କୁ ଦାନ କରାଯିବ।

ବଲାଙ୍ଗିର ବସ୍ ଟର୍ମିନାଲରେ ଏହି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଚଞ୍ଚଳା ରାଣା ଯୋଗଦେଇଥିଲେ। ଏହାସହ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅନ୍ୟ ଆକ୍ଟିଭିଟି ତଥା ସହରକୁ ଡ୍ରଗ୍ସ ଫ୍ରି କରିବା ପାଇଁ ଏକ ହ୍ୟୁମାନ ଚେନ୍ କରାଯାଇଥିଲା। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଆଜାଦିକା ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ପାଳନ ଅବସରରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଜାତୀୟ ପତାକା ଉଡ଼ାଇଥିଲେ।

ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଫଳରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦାନଭାବ ବୃଦ୍ଧି ହେବ। ଏହାଦ୍ୱରା ସେମାନେ ଦୁଃଖୀ-ଗରିବଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ। କଲେଜର ଏହି ନିଆରା ପ୍ରୟାସକୁ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ସମେତ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଭୁରି ଭୁରି ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଏହି ଛୋଟ ପ୍ରୟାସ ଦ୍ୱାରା ଅନେକ ଗରିବ ଉପକୃତ ହେବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷେ ନୂଆ ପୋଷାକ ପାଇ ଗରିବମାନେ ବେଶ୍ ଖୁସି ଥିବା କହିଛନ୍ତି।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।