ଜୀବନକୁ ବାଜି ଲଗାଇ ବନାଇଲେ ରେକର୍ଡ: ଦେଖନ୍ତୁ ଭାଇରାଲ ଭିଡିଓ

<p>ରେକର୍ଡ ନିଶାରେ ଏବେ ଯୁବ ସମାଜ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ କିଛି ପୁରୁଣା ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗୁଛି ଆଉ ରେକର୍ଡ ବୁକ୍&zwnj;ରେ ଯୋଡି ହୋଇଯାଉଛି କିଛି ନୂଆ ନାମ। ସେହିପରି ଏକ ପୁରୁଣା ରେକର୍ଡକୁ ଭାଙ୍ଗି ସ୍ୱିଜରଲ୍ୟାଣ୍ଡର ୩୨ ବର୍ଷିୟ ସାମୁଏଲ ବୋଲେରୀ ନିଜ ନାମ ଯୋଡିଛନ୍ତି ରେକର୍ଡ ବୁକ୍&zwnj;ରେ। ସେ ଯେଉଁ ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ। ଏହି ପ୍ରୟାସ ବେଳେ ତାଙ୍କ ଜୀବନ ମଧ୍ୟ ଚାଲି ଯିବାର ଆଶଙ୍କା ଥିଲା। ହେଲେ ରେକର୍ଡ ନିଶାରେ ଜୀବନକୁ ବାଜି ଲଗାଇ ଦେଥୋତବା ସାମୁଏଲ ପାଇଛନ୍ତି ସଫଳତା। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସାମୁଏଲ କରିଛନ୍ତି କେଉଁ ପ୍ରକାର ରେକର୍ଡ।</p> <p>ସାମୁଏଲ ବୋଲେରୀ ରଶି ଉପରେ ଚାଲି ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି। ଆପଣ ଭାବୁଥିବେ ଏପରି ତ ବହୁ ଲୋକ କରିପାରିବେ। ହେଲେ ଆଶ୍ଚିର୍ଯ୍ୟର ବିଷୟ ହେଲା ପୂର୍ବ ତୁର୍କୀର ମଲାଟାୟା ପାହାଡୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ଗୋଟିଏ ପାହାଡରୁ ଅନ୍ୟ ଏକ ପାହାଡକୁ ୮୦୦ ଫୁଟ ଉଚ୍ଚରେ ବନ୍ଧା ଯାଇଥିବା ରଶି ଉପରେ ଚାଲି ଚାଲି ସାମୁଏଲ ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି।</p> <p>୮୦୦ ଫୁଟ ଉଚ୍ଚତାରେ ୪ ହଜାର ଫୁଟର ରାସ୍ତା ରଶି ମାଧ୍ୟମରେ ପାର କରିଛନ୍ତି ସାମୁଏଲ। ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଏକ ଘଣ୍ଟା ୧୪ ମିନିଟ ସମୟ ଲଗାଥିଲା।</p> <p>ନିଜର ପ୍ରଥମ ପ୍ରୟାସରେ ସବୁଠାରୁ ଲମ୍ୱା ସ୍ଲାକଲାଇନ ଚାଲିବାର ରେକର୍ଡ କରିଥିଲେ ସାମୁଏଲ। ୮୦୦ ଫୁଟ ଉଚ୍ଚରେ ବି ଗୀତ ଶୁଣି ବେଶ୍ ଆରାମରେ ସେ ନିଜ ଲକ୍ଷ୍ୟପଥ ଅତିକ୍ରମ କରିଥିଲେ।ଏହାର ଭିଡିଓ ଏବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି।</p> <p>ପୂର୍ବରୁ ଏହି ରେକର୍ଡ ନାଥାନ ପୋଲିନ ଓ ଡେନି ମୋନିସ୍କଙ୍କ ନାମରେ ଥିଲା। ୩,୩୪୬ ଫୁଟ ରାସ୍ତା ଅତିକ୍ରମ କରି ସ୍ଲାକଲାଇନ ରେକର୍ଡ ନିଜ ନାମରେ କରିଥିଲେ ଏମାନେ</p> <p>Courtesy- Ndtv</p>

Ordigital Desk
  • Published: Wednesday, 31 May 2017
  • Updated: 31 May 2017, 03:11 PM IST
<p>ରେକର୍ଡ ନିଶାରେ ଏବେ ଯୁବ ସମାଜ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ କିଛି ପୁରୁଣା ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗୁଛି ଆଉ ରେକର୍ଡ ବୁକ୍&zwnj;ରେ ଯୋଡି ହୋଇଯାଉଛି କିଛି ନୂଆ ନାମ। ସେହିପରି ଏକ ପୁରୁଣା ରେକର୍ଡକୁ ଭାଙ୍ଗି ସ୍ୱିଜରଲ୍ୟାଣ୍ଡର ୩୨ ବର୍ଷିୟ ସାମୁଏଲ ବୋଲେରୀ ନିଜ ନାମ ଯୋଡିଛନ୍ତି ରେକର୍ଡ ବୁକ୍&zwnj;ରେ। ସେ ଯେଉଁ ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ। ଏହି ପ୍ରୟାସ ବେଳେ ତାଙ୍କ ଜୀବନ ମଧ୍ୟ ଚାଲି ଯିବାର ଆଶଙ୍କା ଥିଲା। ହେଲେ ରେକର୍ଡ ନିଶାରେ ଜୀବନକୁ ବାଜି ଲଗାଇ ଦେଥୋତବା ସାମୁଏଲ ପାଇଛନ୍ତି ସଫଳତା। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସାମୁଏଲ କରିଛନ୍ତି କେଉଁ ପ୍ରକାର ରେକର୍ଡ।</p><p>ସାମୁଏଲ ବୋଲେରୀ ରଶି ଉପରେ ଚାଲି ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି। ଆପଣ ଭାବୁଥିବେ ଏପରି ତ ବହୁ ଲୋକ କରିପାରିବେ। ହେଲେ ଆଶ୍ଚିର୍ଯ୍ୟର ବିଷୟ ହେଲା ପୂର୍ବ ତୁର୍କୀର ମଲାଟାୟା ପାହାଡୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ଗୋଟିଏ ପାହାଡରୁ ଅନ୍ୟ ଏକ ପାହାଡକୁ ୮୦୦ ଫୁଟ ଉଚ୍ଚରେ ବନ୍ଧା ଯାଇଥିବା ରଶି ଉପରେ ଚାଲି ଚାଲି ସାମୁଏଲ ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି।</p><p>୮୦୦ ଫୁଟ ଉଚ୍ଚତାରେ ୪ ହଜାର ଫୁଟର ରାସ୍ତା ରଶି ମାଧ୍ୟମରେ ପାର କରିଛନ୍ତି ସାମୁଏଲ। ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଏକ ଘଣ୍ଟା ୧୪ ମିନିଟ ସମୟ ଲଗାଥିଲା।</p><p>ନିଜର ପ୍ରଥମ ପ୍ରୟାସରେ ସବୁଠାରୁ ଲମ୍ୱା ସ୍ଲାକଲାଇନ ଚାଲିବାର ରେକର୍ଡ କରିଥିଲେ ସାମୁଏଲ। ୮୦୦ ଫୁଟ ଉଚ୍ଚରେ ବି ଗୀତ ଶୁଣି ବେଶ୍ ଆରାମରେ ସେ ନିଜ ଲକ୍ଷ୍ୟପଥ ଅତିକ୍ରମ କରିଥିଲେ।ଏହାର ଭିଡିଓ ଏବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି।</p><p>ପୂର୍ବରୁ ଏହି ରେକର୍ଡ ନାଥାନ ପୋଲିନ ଓ ଡେନି ମୋନିସ୍କଙ୍କ ନାମରେ ଥିଲା। ୩,୩୪୬ ଫୁଟ ରାସ୍ତା ଅତିକ୍ରମ କରି ସ୍ଲାକଲାଇନ ରେକର୍ଡ ନିଜ ନାମରେ କରିଥିଲେ ଏମାନେ</p><p>Courtesy- Ndtv</p>

telegram ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।

Related Stories

Trending

Photos

Videos