୧୪୬ ବିଧାନସଭା ପ୍ରଭାରୀ ଓ ସଂଯୋଜକଙ୍କ ନାଁ ଘୋଷଣା କଲା ବିଜେପି

କେବଳ ଭୁବନେଶ୍ୱର-ଉତ୍ତର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀକୁ ଛାଡ଼ି ବାକି ସମସ୍ତ ବିଧାନସଭା କ୍ଷେତ୍ର ପାଇଁ ବିଜେପି ଆଜି ତା’ର ପ୍ରଭାରୀ ଓ ସଂଯୋଜକଙ୍କ ନାଁ ଘୋଷଣା କରିଛି।

manamohan samal

ମନମୋହନ ସାମଲ

Ordigital Desk
  • Published: Tuesday, 27 February 2024
  • Updated: 27 February 2024, 10:13 PM IST

କେବଳ ଭୁବନେଶ୍ୱର-ଉତ୍ତର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀକୁ ଛାଡ଼ି ବାକି ସମସ୍ତ ବିଧାନସଭା କ୍ଷେତ୍ର ପାଇଁ ବିଜେପି ଆଜି ତା’ର ପ୍ରଭାରୀ ଓ ସଂଯୋଜକଙ୍କ ନାଁ ଘୋଷଣା କରିଛି । ଗତ ୭ତାରିଖରେ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ୨୧ଟି ଲୋକସଭା କ୍ଷେତ୍ର ପାଇଁ ପ୍ରଭାରୀ ଓ ସଂଯୋଜକଙ୍କ ନାଁ ବିଜେପି ଘୋଷଣା କରିଥିଲା । ଆଜି ରାଜ୍ୟ ବିଜେପିର ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଦଳର ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ମନମୋହନ ସାମଲ ଓ ରାଜ୍ୟ ପ୍ରଭାରୀ ବିଜୟପାଲ ସିଂ ତୋମାରଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି।

ଏହି ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ପରେ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେଇ ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ଶ୍ରୀ ସାମଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ୨୦୨୪ ନିର୍ବାଚନ ପରିଚାଳନା ଓ ନିଶ୍ଚିତ ବିଜୟ ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟଖସଡ଼ା ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି। ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ୨୧ଟି ସଂସଦୀୟ କ୍ଷେତ୍ର ଓ ୧୪୭ଟି ବିଧାନସଭା କ୍ଷେତ୍ରକୁ ୨ଜଣ ଲେଖାଏଁ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ପଠାଯିବ। ଆସନ୍ତା ୧ ତାରିଖ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରତି ସଂସଦୀୟ କ୍ଷେତ୍ର ପାଇଁ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାଁ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରସ୍ତାବିତ କରାଯିବ। ୨ତାରିଖରେ ୨୧ଟି ଲୋକସଭା ଓ ୧୪୭ଟି ବିଧାନସଭା କ୍ଷେତ୍ରର କୋର କମିଟି ଓ ନିର୍ବାଚନ ପରିଚାଳନା କମିଟି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ୩ତାରିଖରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବୈଠକରେ ଏସବୁ ରିପୋର୍ଟ ଉପସ୍ଥାପିତ ହୋଇ ତା’ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରାଯିବ। ସେହିପରି ୨୯ତାରିଖରେ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ନିର୍ବାଚନୀ ଇସ୍ତାହାର କମିଟିର କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହେବ।

Also Read

ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଦୁର୍ନୀତି, ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାର ଓ ବ୍ୟଭିଚାର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆଲୋଚନା କରାଯିବା ସହ ଅଭିଯୋଗପତ୍ର ସଂକଳ୍ପ କରାଯିବ । ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ମତାମତ ଆହ୍ୱାନ କରାଯିବ ଓ ଏହାକୁ ଇସ୍ତାହାର ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯିବ। ଦଳର ନିର୍ବାଚନ ଇସ୍ତାହାରରେ ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ଭାଗିଦାରୀ ରହିବ ବୋଲି ଶ୍ରୀ ସାମଲ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

telegram ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।

Related Stories

Trending

Photos

Videos