ଛତିଶଗଡ଼ରେ ଜିତିଲେ ରମଣ ସିଂହ

ସେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଗିରିଶ ଦେବାଙ୍ଗନାକୁ ହରାଇ ୩୫ ହଜାରରୁ ବି ଅଧିକ ଭୋଟ ହାଲସ କରିଛନ୍ତି।

Raman Singh

ବିଜେପି ବରିଷ୍ଠ ନେତା ରମଣ ସିଂହ।

Madhupriya Mistry
  • Published: Sunday, 03 December 2023
  • Updated: 03 December 2023, 04:23 PM IST

Sports

Latest News

ବାଜି ମାରିଲେ ଛତିଶଗଡ଼ର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ବିଜେପି ନେତା ରମଣ ସିଂହ। ଛତିଶଗଡ଼ର ରଜନନ୍ଦଗାଓଁ ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ସେ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ଏହି ଆସନରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଗିରିଶ ଦେବାଙ୍ଗନାକୁ ହରାଇଛନ୍ତି। ୩୫ ହଜାରରୁ ବି ଅଧିକ ଭୋଟ ହାଲସ କରି ରଜନନ୍ଦଗାଓଁ ଆସନରେ ପଦ୍ମ ଫୁଟାଇଛନ୍ତି ରମଣ ସିଂହ। ସେହିପରି ବିଲାସପୁର, ରାଇପୁର ଓ ଜଗଦଳପୁରରେ ମଧ୍ୟ ବିଜେପି ଜିତିଛି।

ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିର ବରିଷ୍ଠ ନେତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ହେଉଛନ୍ତି ରମଣ ସିଂହ। ସେ ଛତିଶଗଡ଼ରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରୂପେ କାମ କରିସାରିଛନ୍ତି। ସେ ୨୦୦୩ରୁ ୨୦୧୮ ଯାଏ ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାର ସମ୍ଭାଳିଥିଲେ।

Also Read

ଏହି ଭେଟେରାନ୍ ବିଜେପି ନେତା ୨୦୦୮ସିହାରୁ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ରଜନନ୍ଦଗାଓଁ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରୁ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରୁଛନ୍ତି। ୨୦୧୮ ଛତିଶଗଡ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ରମଣ ସିଂହ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରୁଣା ଶୁକ୍ଲାଙ୍କୁ ୧୬,୯୩୩ ଭୋଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲେ। ସେ ୨୦୦୮ ଏବଂ ୨୦୧୩ ରେ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଉଦୟ ମୁଦାଲିଆର ଏବଂ ପରେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଅଲ୍କା ଉଦୟ ମୁଦାଲିଆରଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରି ନିର୍ବାଚନ ​​ଜିତିଥିଲେ।

୧୯୯୯ରେ ରମଣ ସିଂହ ମଧ୍ୟ ରାଜନନ୍ଦଗାଓଁ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରୁ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ତଥା ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମୋତିଲାଲ ଭୋରାଙ୍କୁ ୨୬,୭୧୫ ଭୋଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲେ।

telegram ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।

Related Stories

Trending

Photos

Videos