ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ମୋଦିଙ୍କ ସହ ତୁଳନା କରି ବିବାଦରେ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି

ଧନଖଡଙ୍କ ଏହି ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ନେଇ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି ବିତର୍କ।

Compares PM Modi to Mahatma Gandhi

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ଓ ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀ।

Madhupriya Mistry
  • Published: Tuesday, 28 November 2023
  • Updated: 28 November 2023, 01:37 PM IST

Sports

Latest News

ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜଗଦୀପ ଧନଖଡ଼ ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ସହ ତୁଳନା କରି ବିବାଦୀୟ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି। ସେ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଗତ ଶତାବ୍ଦୀର ମହାପୁରୁଷ ଏବଂ ମୋଦିଙ୍କୁ ଯୁଗପୁରୁଷ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ଧନଖଡଙ୍କ ଏହି ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ନେଇ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି ବିତର୍କ।

ଦାର୍ଶନିକ ଶ୍ରୀମଦ୍ ରାଜଚନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳନ ଅବସରରେ ସୋମବାର ମୁମ୍ବାଇରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଧନଖଡ଼ ଏହି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ସତ୍ୟ ଓ ଅହିଂସା ମାଧ୍ୟମରେ ଗାନ୍ଧୀ ଭାରତକୁ ଇଂରେଜ ଶାସନରୁ ମୁକ୍ତ କରିଥିବା ବେଳେ ମୋଦି ଭାରତକୁ ପ୍ରଗତି ପଥରେ ଆଗେଇ ନେଇଛନ୍ତି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ ଯେ ଉଭୟ ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ମୋଦି ଶ୍ରୀମଦ୍ ରାଜଚନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ଶିକ୍ଷାକୁ ପ୍ରତିଫଳିତ କରନ୍ତି।

Also Read

ଧନଖଡ଼ଙ୍କ ଏହି ମନ୍ତବ୍ୟକୁ କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ ତଥା ଲୋକସଭାର ସଚେତକ ମଣିକମ ଟାଗୋରଙ୍କ ସମେତ ଅନେକ ନେତା ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ଟାଗୋର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସହ ମୋଦିଙ୍କ ତୁଳନା କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲଜ୍ଜାଜନକ ଏବଂ ଧନଖଡ ଚାଟୁକାରିତାର ସମସ୍ତ ସୀମା ଲଂଘି ଗଲେଣି।

ଏହା ପ୍ରଥମ ଥର ନୁହେଁ, ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଧନଖଡ ମୋଦିଙ୍କୁ ନେଇ ଦେଇଥିବା ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ନେଇ ସମାଲୋଚନାର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି। ଅକ୍ଟୋବରରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ମୋଦି ଜଣେ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ହିରୋ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହ ସାରା ବିଶ୍ୱ 'ଏନାମୋର୍ଡ'।

ଧନଖଡ଼ଙ୍କ ଏହି ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ସମର୍ଥନ କରି ତାଙ୍କ ସମର୍ଥକମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ କେବଳ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରତି ନିଜର ପ୍ରଶଂସା ବ୍ୟକ୍ତ କରୁଛନ୍ତି। ଉଭୟ ମହାନ ନେତା ହୋଇଥିବାରୁ ଗାନ୍ଧୀ ଓ ମୋଦିଙ୍କୁ ତୁଳନା କରିବାରେ କିଛି ଭୁଲ ନାହିଁ ବୋଲି ସେମାନେ ଯୁକ୍ତି ବାଢୁଛନ୍ତି।

 

telegram ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।

Related Stories

Trending

Photos

Videos