କରୋନା ମୁକାବିଲାର ସୂତ୍ର ବତାଇଲେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ: କରୋନା ଟିକା ପାଇଁ ସାରା ବିଶ୍ୱ ଏବେ ଚିନ୍ତିତ। ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧ ଶକ୍ତି ସହିତ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପନ୍ଥା ଆପଣାଇ କରୋନାକୁ ଦୂରେଇ ରଖିବା ପାଇଁ ସରକାର ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଉଛନ୍ତି। ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ଜଣେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା କହିଛନ୍ତି କରୋନାକୁ ମାତ୍ ଦେବାର ଉପାୟ।

କର୍ଣ୍ଣାଟକ କଂଗ୍ରେସର ଜଣେ କାଉନସିଲର ରବିଚନ୍ଦ୍ର ଗଟ୍ଟିଙ୍କର ଏକ ଭିଡିଓ ଏବେ ଭାଇରାଲ ହେଉିଛି ଯେଉଁଥିରେ ସେ କହିଛନ୍ତି, ରମ ସହିତ ଦୁଇଟି ଅଣ୍ଡା ଭଜା କରୋନାକୁ ମାତ୍ ଦେଇ ପାରିବ।

ମେଙ୍ଗାଲୁରୁର ଉଲାଲ ସିଟିର ଏହି ନେତା କହିଛନ୍ତି, “90 ମିଲି ଗ୍ରାମ ରମରେ ଏକ ଚାମଚ ଗୋଲମରିଚ ମିଶାନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ଭଲ ଭାବରେ ଗୋଳାନ୍ତୁ ଏବଂ ପିଅନ୍ତୁ। କରୋନା ଭାଇରସ ଶରୀରରୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଯିବା ପାଇଁ ଦୁଇଟି ଅଧା ଭଜା ହୋଇଥିବା ଓମଲେଟ୍ ଏହାପରେ ଖାଆନ୍ତୁ।”

ଗଟ୍ଟି ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଭୂତାଣୁ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ସେ ଅନେକ ଔଷଧକୁ ପ୍ରୟୋଗ କରିଛନ୍ତି ହେଲେ ସବୁକିଛି ବିଫଳ ହୋଇଛି। ଏହାପରେ କେବଳ ରମ ଏବଂ ଅଣ୍ଡା କାମ କରିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଏବଂ ମଡିକେରୀରେ ଅନେକ ଲୋକ ରମ ପିଉଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ମୁଁ ମାଛ କି ରମ ପିଏ ନାହିଁ। ତେବେ ସେ ଏହି ମତ ଜଣେ ନେତା ଭାବରେ ନୁହେଁ, ବରଂ କରୋନା କମିଟିର ସଦସ୍ୟ ଭାବରେ ପରାମର୍ଶ ଦେଉଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ସାମ୍ବାଦିକ ଭିନ୍ସେଣ୍ଟ ଡି’ସୁଜା ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେହି ଦିନଠାରୁ ଲୋକମାନେ କାଉନସିଲରଙ୍କୁ ଗାଳିଗୁଲଜ କରିବା ସହ ତାଙ୍କୁ ‘କୋଭିଡିଓଟ୍’ ବୋଲି କହିବା ସହ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ଡିଜିଟାଲ ଏବଂ ବୈଦ୍ୟୁତିକ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଏବେ ‘ୱାର୍କିଙ୍ଗ ଜର୍ଣ୍ଣାଲିଷ୍ଟ’ ପରିଭାଷା ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ

ବିଜେପି ନେତାଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା

ଲୋନ୍ ନେବା ପାଇଁ ହିନ୍ଦୀ ଜାଣିବା ଦରକାର କହିବା ପରେ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କ ବଦଳି

ସାତ ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ କଥା ହେଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

ପାରମ୍ପରିକ ନାଗାଲାଣ୍ଡ ବ୍ୟଞ୍ଜନ ପ୍ରସ୍ତୁତିକୁ ଶେୟାର କଲେ ସ୍ମୃତି ଇରାନୀ

ଦୀପିକା, ରକୁଲ୍, ସାରା, ଶ୍ରଦ୍ଧାଙ୍କୁ ଏନସିବିର ସମନ

ମିଚେଲ୍ ମାର୍ଶ ଆଇପିଏଲରୁ ଆଉଟ୍

ମାର୍ଚ୍ଚରୁ ଜୁନ୍ ମଧ୍ୟରେ ୨୯ ହଜାର ଜଣଙ୍କର ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତ୍ୟୁ

କୃଷି ବିଲ୍: ଶାସକ, ବିରୋଧୀ କେହି କିଛି କମ୍ ନୁହନ୍ତି

ଏକ ଫିଲ୍ମର ଶୁଟିଂ ବେଳୁ ଗଞ୍ଜେଇ ଭର୍ତ୍ତି ସିଗାରେଟ୍ ଟାଣିବା ଅଭ୍ୟାସରେ ପଡ଼ିଯାଇଥିଲେ ସୁଶାନ୍ତ

ଅନୁରାଗଙ୍କ ନାଁରେ ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା ରୁଜୁ

ବିଜେପି ନେତାଙ୍କୁ ଗାଁ ଭିତରକୁ ଯିବାକୁ ଦେବୁନି: ଚାଷୀ ସଂଘ