ଫାଟିଗଲା ଟାୟାର, ଠେଲି ଠେଲି ବିମାନକୁ ନେଲେ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସାଧାରଣତଃ କାର୍ କିମ୍ବା ବାଇକୁ ଧକ୍କା ମାରୁଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ। କିନ୍ତୁ କେବେ କେହି ବିମାନକୁ ଧକ୍କା ମାରିପାରିବେ କି? ଜବାବ ହେଲା ହଁ। ଏମିତି ଏକ ବିରଳ ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ନେପାଳରେ। କିଛି ଲୋକେ ଏକ ବିମାନକୁ ରନୱେରୁ ଠେଲୁଥିବା ଭିଡିଓ ସୋଶାଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ୍ ହୋଇଛି। ଏହି ଭିଡିଓଟି କୋଲତୀ ବିମାନବନ୍ଦରର ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି।

ନେପାଳ ନ୍ୟୁଜ୍ ମୁତାବକ, କୋଲତୀର ବାଜୁରା ଏୟାରପୋର୍ଟରେ ଅବତରଣ କରୁଥିବା ବେଳେ ବିମାନର ପଛ ଟାୟାର ଫାଟି ଯାଇଥିଲା। ଯେଉଁ କାରଣରୁ ବିମାନଟି ରନୱେରୁ ହଟିପାରି ନଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ, ଏକ ପାର୍କିଂ ବିମାନ ଦ୍ୱାରା ଟ୍ୟାକ୍ସି ଅବରୋଧ ହୋଇଥିବାରୁ ଅନ୍ୟ ଏକ ବିମାନ ଓଭରହେଡ ଉଡିବାରେ ଅସମର୍ଥ ହୋଇଥିଲା। ଏହା ଦେଖି ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଥିବା ଯାତ୍ରୀମାନେ ରନୱେରୁ ବିମାନକୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀଙ୍କ ସହ ସାମିଲ୍ ହୋଇଥିଲେ।

ଭାଇରାଲ୍ ହୋଇଥିବା ଭିଡିଓରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଯେ, ପାଖାପାଖି ୨୦ ଲୋକଙ୍କ ଏକ ଗ୍ରୁପ୍ ଏକାଠି ବିମାନକୁ ରନୱେରୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ ଧକ୍କା ମାରୁଛନ୍ତି। ଜଣେ ଟ୍ୱିଟର୍ ୟୁଜର ଭିଡିଓ ଶେଆର୍ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି, କେବଳ ନେପାଳରେ। ଯାହାକୁ ହଜାରେ ଥର ଦେଖାଯାଇଛି ଏବଂ ଖୁବ୍ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମଧ୍ୟ ମିଳିଛି।

ତାର ବିମାନ ହେଉଛି ୟତି ଏୟାରଲାଇନ୍ସର ସିଷ୍ଟର କମ୍ପାନୀ। ୟେଟି ଏୟାରଲାଇନ୍ସର ମୁଖପାତ୍ର ସୁରେନ୍ଦ୍ର ବାର୍ଟାଲା ହିମାଲ କମ୍ୟୁନିକେସନକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାରା ଏୟାର 9N-AVE ବିମାନ ହୁମଲାର ସିମକୋଟରୁ ବାଜୁରା ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଅବତରଣ କରିଥିଲା। ତେବେ ଏହାର ଟାୟାର ଫାଟିଯିବା ପରେ ଓଭରହେଡରେ ଉଡୁଥିବା ଆଉଏକ ବିମାନ ଅବତରଣ କରିବାରେ ଅସମର୍ଥ ହୋଇଥିଲା। ବିମାନକୁ ଅନ୍ୟ ପାର୍ଶ୍ୱକୁ ଟାଣିବା ପାଇଁ କୌଣସି ଭିତ୍ତିଭୂମି ନ ଥିବାରୁ ଯାତ୍ରୀମାନେ ବିମାନକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ କରିବା ପାଇଁ ବିମାନବନ୍ଦର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ସହ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ, ଯାହା ଦ୍ୱାରା ବିମାନ ଚଳାଚଳ ପୁନଃଆରମ୍ଭ ହୋଇପାରିବ।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।