କରୋନା ପାଇଁ ଅଧାରୁ ପିଏସଏଲ୍ ଛାଡ଼ିଲେ ଏହି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍‌

ଲାହୋର: ମହାମାରୀ କରୋନା ଭାଇରସ୍ କାରଣରୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ କ୍ରିସ୍ ଲିନ୍ ପାକିସ୍ତାନ ସୁପର୍ ଲିଗ୍ (ପିଏସଏଲ୍‌) ଅଧାରୁ ଛାଡ଼ି ସୋମବାର ସ୍ୱଦେଶ ଫେରିଯାଇଛନ୍ତି। ପିଏସଲଲରେ ଲାହୋର କଲନ୍ଦର୍ସ ପକ୍ଷରୁ ଖେଳୁଥିବା ଲିନ୍ କୋଭିଡ୍‌-୧୯ ମହାମାରୀ ସଂକ୍ରମଣ ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ଛାଡ଼ିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଗତବର୍ଷ ଆଇପିଏଲ୍ ନିଲାମରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ପକ୍ଷରୁ ଖେଳିଥିବା ଲିନଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ଅନେକ ବିଦେଶୀ ଖେଳାଳି କରୋନା ଭାଇରସର ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପିଏସଏଲ୍ ଅଧାରୁ ଛାଡ଼ି ସ୍ୱଦେଶ ଫେରି ଯାଇଛନ୍ତି।

ଲିନ୍ ନିଜର ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ଯେ “ଚଳିତ ପିଏସଏଲକୁ ମୁଁ ଭରପୂର ଉପଭୋଗ କରିଛି। ତେବେ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟବଶତ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ମୁଁ ସ୍ୱଦେଶ ଫେରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ମୁଁ ସର୍ବଦା କହିଆସିଛି ଯେ ଜୀବନ କ୍ରିକେଟଠାରୁ ମହତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ। ମୋର ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଶ୍ୱାସ ଯେ ଲାହୋର କଲନ୍ଦର୍ସ ଟିମ୍ ନିଶ୍ଚିତ ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିବ, କିନ୍ତୁ ସମସ୍ତେ ଖେଳର ମଜା ଉଠାଇବା ଦରକାର। ଏହି ଲିଗରେ ସମସ୍ତେ୍ ସାମିଲ୍ ହୋଇଥିବାରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ।”


ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, କିଛି ବିଦେଶୀ କ୍ରିକେଟର ଯଥା ଇଂଲଣ୍ଡର ଆଲେକ୍ସ ହେଲ୍ସ, ଜେସନ୍ ରୟ, ଟାଇମଲ୍ ମିଲ୍ସ, ଲିଆମ୍ ଡସନ୍‌, ଲିଆମ୍ ଲିଭିଙ୍ଗଷ୍ଟୋନ୍‌, ଲୁଇସ୍ ଗ୍ରିଗୋରୀ ଓ ଜେମ୍ସ ଭିନ୍ସ, ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜର କାର୍ଲସ୍ ବ୍ରାଥୱେଟ୍‌, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ରିଲେ ରୁଷୋ ଓ ଜେମ୍ସ ଫୋଷ୍ଟର ପିଏସଏଲ୍ ଛାଡ଼ି ସ୍ୱଦେଶ ଫେରିଯାଇଛନ୍ତି। ଲିନ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ୧୪ଦିନ ପାଇଁ ଆସୋଲେସନରେ ରଖାଯିବ। ରବିବାର ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚରେ ଲିନଙ୍କ ବିସ୍ଫୋରକ ଶତକ ବଳରେ ଲାହୋର ମୁଲତାନ ସୁଲତାନଙ୍କୁ ୯ ୱିକେଟରେ ହରାଇଥିଲା। ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ସେ ମାତ୍ର ୫୫ ବଲରେ ୧୨ ଚୌକା ଓ ୮ ଛକା ସହ ଅପରାଜିତ ୧୧୩ ରନ୍ କରିଥିଲେ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ସୁପର କିଙ୍ଗସ୍ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବେନି ବଟଲର୍

ବିଗତ ଚାରି ବର୍ଷରେ କେତେ ଜଣଙ୍କୁ ଭାରତର ନାଗରିକତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି?

ଦେହଜୀବୀଙ୍କୁ ସହଯୋଗ କରିବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଲେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ

ନୌସେନାର ହେଲିକପ୍ଟର ବିଭାଗରେ ଦୁଇ ମହିଳା ଅଧିକାରୀ ସାମିଲ୍

ତବଲିଗି ଜମାତ ପାଇଁ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବ୍ୟାପିଛି: ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ

ଆଜି ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ସହ ରାଇଜର୍ସ ଟକ୍କର

ମୁମ୍ୱାଇ ଏନସିବି ବିଲ୍ଡିଂରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ

ଡ୍ରଗ୍ସ ଲିଙ୍କ୍: ଏନସିବି ରାଡାରରେ ଆଉ ଜଣେ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ

ଲାଲୁ ଜେଲରେ ଥାଇ ପ୍ରତିଦିନ ଫୋନରେ କଥା ହେଉଛନ୍ତି: ଆରଜେଡି ନେତା

ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜିଠୁ ଖୋଲିଲା ତାଜମହଲ

ସୁପର୍‌ ଓଭରରେ ବାଜି ମାରିନେଲା ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସ

ଆଜିଠୁ ଏହି ସବୁ ରାଜ୍ୟରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ; ନିଜ ଇଚ୍ଛାରେ ଆସିବେ ପିଲା