ଅଧାରୁ ଆଇପିଏଲ୍ ଛାଡ଼ିଲେ ଗେଲ୍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଚଳିତ ଆଇପିଏଲରେ ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗସକୁ ବଡ଼ ଝଟକା ଲାଗିଛି। ଟିମର ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ କ୍ରିସ୍ ଗେଲ୍ ଆଇପିଏଲରୁ ଓହରି ଯାଇଛନ୍ତି। ସେ ବାୟୋ-ବବଲ୍ କାରଣ ଦର୍ଶାଇ ଆଇପିଏଲରୁ ହଟିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଗେଲ୍ କ୍ୟାରିବିୟାନ୍ ପ୍ରିମିୟର୍ ଲିଗ୍ (ସିପିଏଲ୍) ଖେଳିବା ପରେ ସିଧା ଆଇପିଏଲରେ ଭାଗ ନେବା ପାଇଁ ୟୁଏଇରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ।

ଆଇପିଏଲ୍ ଛାଡ଼ିବା ପରେ ଗେଲ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ ପୂର୍ବରୁ ନିଜକୁ ମାନସିକ ଭାବେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରଖିବାକୁ ଚାହାନ୍ତି। ଗେଲ୍ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜୁନ୍ ମାସରୁ ବାୟୋ-ବବଲ୍ ପରିବେଶରେ ଥିଲେ। ପ୍ରଥମେ ଘରୋଇ ସିରିଜ୍ (ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଓ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ୧୪ ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ୍) ଓ ପରେ ସିପିଏଲ୍ ଏବଂ ଏବେ ଆଇପିଏଲରେ ଖେଳୁଥିଲେ। ଆଜି ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗସ୍ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବ।

ଗେଲ୍ ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି, ଗତ କିଛି ମାସ ଧରି ମୁଁ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍, ସିପିଏଲ୍ ଓ ଆଇପିଏଲର ବାୟୋ-ବବଲରେ ରହି ଆସିଛି। ଆଗକୁ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଥିବାରୁ ମୁଁ ନିଜକୁ ମାନସିକ ଭାବେ ମଜଭୁତ୍ ରଖିବାକୁ ଚାହେଁ। ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ ମୁଁ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜକୁ ନିଜର ଶତପ୍ରତିଶତ ଯୋଗଦାନ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛି। ଏଥିପାଇଁ ଦୁବାଇରେ ମୁଁ ଏକ ବ୍ରେକ୍ ନେବାକୁ ଚାହେଁ। ମୋତେ ସମୟ ଦେଇଥିବାରୁ ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗସକୁ ଧନ୍ୟବାଦ। ଟିମ୍ ପ୍ରତି ମୋର ଇଚ୍ଛା ଓ ଆଶା ସର୍ବଦା ରହିଛି। ଟିମର ପରବର୍ତ୍ତୀ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ଶୁଭକାମନା।

ଗେଲ୍ ଚଳିତ ବର୍ଷ ୩୭ ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି। ଗେଲଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ କେବଳ ୬ ଜଣ ଖେଳାଳି ଚଳିତ ବର୍ଷ ୩୭ରୁ ଅଧିକ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି। ଗେଲ୍ ଏହି ସିଜନରେ ଚାରୋଟି ଟିମ୍ ଯଥା ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍, ସେଣ୍ଟ କିଟ୍ସ ଆଣ୍ଡ ନେଭିସ୍ ପ୍ୟାଟ୍ରିଅଟ୍ସ, କ୍ୱେଟା ଗ୍ଲାଡିଏଟର୍ସ ଓ ପଞ୍ଜାବ ପକ୍ଷରୁ ଖେଳିସାରିଛନ୍ତି। ୟୁଏଇରେ ଆଇପିଏଲର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୪୨ ବର୍ଷୀୟ ଗେଲ୍ ପଞ୍ଜାବ ପକ୍ଷରୁ ୨ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି। ଗେଲଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତି ଟିମ୍ ପାଇଁ ବଡ଼ କ୍ଷତି ହୋଇପାରେ।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।