ପଛରେ ପଡ଼ିଲା ପାକିସ୍ତାନ, ଟି-୨୦ରେ ନୂଆ ରେକର୍ଡ କଲା ଭାରତ

ଟି-୨୦ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରେ ଏହା ଭାରତର ୧୩୬ତମ ବିଜୟ। ୨୦୦୬ରୁ ଟି-୨୦ ଖେଳି ଆସୁଥିବା ଭାରତୀୟ ଟିମ ଇତି ମଧ୍ୟରେ ୨୧୩ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳି ସାରିଲାଣି।

Team India

ଭାରତୀୟ ଟିମ

Hemant Lenka
  • Published: Saturday, 02 December 2023
  • Updated: 02 December 2023, 04:36 PM IST

Sports

Latest News

ଟି-୨୦ରେ ନୂଆ ରେକର୍ଡ କରିଛି ଭାରତ। ଟି-୨୦ରେ ସର୍ବାଧିକ ବିଜୟ ହାସଲ କରିବାର ରେକର୍ଡ ଭାରତ ନିଜ ନାଁରେ ଯୋଡ଼ି ହୋଇଯାଇଛି। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ରାୟପୁର ଟି-୨୦ ଭାରତ ଜିତିବା ପରେ ଏପରି କୀର୍ତ୍ତିମାନ ହାସଲ କରିଛି। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ଭାରତ ୨୦ ରନରେ କେବଳ ହରାଇ ନାହିଁ ବରଂ ୫ ଟିକିଆ ଟି-୨୦ ସିରିଜକୁ ଆଗୁଆ ୩-୧ରେ କବଜା ବି କରି ନେଇଛି।

ଟି-୨୦ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରେ ଏହା ଭାରତର ୧୩୬ତମ ବିଜୟ। ୨୦୦୬ରୁ ଟି-୨୦ ଖେଳି ଆସୁଥିବା ଭାରତୀୟ ଟିମ ଇତି ମଧ୍ୟରେ ୨୧୩ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳି ସାରିଲାଣି। ଏହା ମଧ୍ୟରୁ ଦଳ ୧୩୬ରେ ଜିତିଛି ଓ ୬୭ଟିରେ ହାରିଛି। ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଟାଇ ରହିଛି। ସେହିପରି ୩ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ର ରେଜଲ୍ଟ ବାହାରି ପାରିନାହିଁ।

Also Read

ଟି-୨୦ରେ ଭାରତର ବିଜୟ ପ୍ରତିଶତ ୬୩.୮୪% ରହିଛି। ଏହି ରେକର୍ଡ ବିଜୟ ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ପଛରେ ପଡ଼ି ଯାଇଛି। ପାକିସ୍ତାନ ୨୨୬ ମ୍ୟାଚରୁ ୧୩୫ଟି ବିଜୟ ସହ ସର୍ବାଧିକ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିବା ଟିମ ତାଲିକାର ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି।

ଟି-୨୦ରେ ନିଜର ଦବଦବା ଦେଖାଇଥିବା ଦୁଇ ଏସୀୟ ଦେଶ ବ୍ୟତୀତ ତାଲିକାର ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ୨୦୦ ମ୍ୟାଚରୁ ୧୦୨ ବିଜୟ ସହ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ, ୯୫ ବିଜୟ ସହ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ୪ର୍ଥରେ ଓ ୧୭୧ ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ୯୫ ବିଜୟ ସହ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୫ମ ସ୍ଥାନରେ ଅଛି।

ଅଷ୍ଟ୍ରଆଲିଆ ବିପକ୍ଷ ରାୟପୁର ମ୍ୟାଚ କଥା ବିଚାରକୁ ନେଲେ ଭାରତ ପ୍ରଥମ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ୨୦ ଓଭରରେ ୯ ୱିକେଟ ହରାଇ ୧୭୪ ରନ କରିଥିଲା। ଏହାର ଜବାରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ୭ ୱିକେଟ ହରାଇ କେବଳ ୧୫୪ ରନ କରିପାରିଥିଲା।

ଭାରତ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌କୁ ୨୦ ରନ ଜିତିବା ସହ ୫ ଟିକିଆ ଟି-୨୦ ସିରିଜକୁ ଆଗୁଆ କବଜା କରିଥିଲା। ୪ ଓଭରରେ ୧୬ ରନ ଦେଇ ୩ ୱିକେଟ ନେଇଥିବା ଅକ୍ଷର ପଟେଲ ମ୍ୟାନ ଅଫ ଦି ମ୍ୟାଚ୍‌ ପୁରସ୍କାର ଜିତିଥିଲେ।

telegram ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।

Related Stories

Trending

Photos

Videos