ଶେଷରେ ବିଜୟର ସ୍ୱାଦ ଚାଖିଲା ଓଡ଼ିଶା

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ: ଲଗାତର ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିବା ପରେ ଶେଷରେ ବିଜୟର ସ୍ୱାଦ ଚାଖିଛି ଓଡ଼ିଶା। ଏଠାରେ ଚାଲିଥିବା ବିଜୟ ହଜାରେ ଟ୍ରଫିର ଗ୍ରୁପ୍-ସି’ର ଏକ ମ୍ୟାଚରେ ଓଡ଼ିଶା ୭ ୱିକେଟରେ ବିହାରକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଥମ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚରେ ଯଥାକ୍ରମେ କେରଳ (୩୪ ରନ୍), ରେଲୱେ (୮ ୱିକେଟ୍) ଓ କର୍ଣ୍ଣାଟକ (୧୦୧ ରନ୍) ଠାରୁ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲା।

ଶୁକ୍ରବାର ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚରେ ବିହାର ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୫୦ ଓଭରରେ ୭ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୨୫୫ ରନ୍ କରିଥିଲା। ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ବାବୁଲ୍ କୁମାର ସର୍ବାଧିକ ୭୮ (୭୧ ବଲ୍, ୩ ଚୌକା, ୪ ଛକା) ରନ୍, ସାକିବୁଲ୍ ଗାନି ୪୮, ମଙ୍ଗଳ ମହରୁର୍ ୩୮, ଶଶୀମ ରାଠୋର ୨୭, ବିକାଶ ରଞ୍ଜନ ଅପରାଜିତ ୨୨ ରନ୍ କରିଥିଲେ। ଓଡ଼ିଶା ପକ୍ଷରୁ କ୍ୟାପଟେନ୍ ଶାନ୍ତନୁ ମିଶ୍ର ୪୬ ରନ୍ ଦେଇ ସର୍ବାଧିକ ୩ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିବା ବେଳେ ରାଜେଶ ମହାନ୍ତି ଓ ସୂର୍ଯ୍ୟକାନ୍ତ ପ୍ରଧାନ ୨ଟି ଲେଖାଏ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ।

ଜବାବରେ ଓଡ଼ିଶା ୪୮.୧ ଓଭରରେ ୩ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୨୫୮ ରନ୍ କରି ବିଜୟୀ ହୋଇଛି। ଲକ୍ଷ୍ୟର ପିଛା କରୁଥିବା ଓଡ଼ିଶାକୁ ଭଲ ଷ୍ଟାର୍ଟ ଦେଇଥିଲେ ଦୁଇ ଓପ୍ନର ଶାନ୍ତନୁ ଓ ସନ୍ଦୀପ ପଟ୍ଟନାୟକ। ଦୁହେଁ ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୧୨୪ ରନର ପାର୍ଟନରଶିପ୍ କରିଥିଲେ। ସନ୍ଦୀପ ୬୪ ରନ୍ (୮୧ ବଲ୍, ୧୦ ଚୌକା) ରନ୍ ଓ ଶାନ୍ତନୁ ୭୫ (୧୦୭ ବଲ୍, ୬ ଚୌକା, ୧ ଛକା) ରନ୍ କରି ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ।

ଅଭିଜ୍ଞ ଶୁଭ୍ରାଂଶୁ ସେନାପତି ମାତ୍ର ୧୧ ରନ୍ କରି ରନଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ। ତେବେ କାର୍ତ୍ତିକ ବିଶ୍ୱାଳ ଓ ଅଙ୍କିତ ଯାଦବ ଚତୁର୍ଥ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ଅପରାଜିତ ୮୭ ରନ୍ ଯୋଡ଼ି ଦଳକୁ ବିଜୟୀ କରାଇଥିଲେ। କାର୍ତ୍ତିକ ୪୬ ବଲରେ ୩ ଚୌକା ସହ ୫୩ ଓ ଅଙ୍କିତ ୩୯ ବଲରେ ୫ ଚୌକା ସହ ୪୩ ରନ୍ କରି ଅପରାଜିତ ଥିଲେ। ବିହାର ପକ୍ଷରୁ ରାହୁଲ୍ କୁମାର ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ଓଡ଼ିଶା ତା’ର ଶେଷ ଲିଗ୍ ମ୍ୟାଚରେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶକୁ ୨୮ ତାରିଖରେ ଭେଟିବ।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।