ନିଜ ଘର ବିକି ଦେଲେ ରୋହିତ୍ ଶର୍ମା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତୀୟ ଦିନିକିଆ ଟିମର ଭାଇସ୍-କ୍ୟାପଟେନ୍ ରୋହିତ୍ ଶର୍ମା ବର୍ତ୍ତମାନ ଇଂଲଣ୍ଡ ଗସ୍ତରେ ଅଛନ୍ତି । ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍ ଫାଇନାଲ୍ ପରେ ଟିମ୍ ଏବେ ବ୍ରେକ୍ ନେଇଛି । ରୋହିତ୍ ଏହି ବ୍ରେକର ଭରପୂର ଫାଇଦା ଉଠାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ନିଜର ଲୋନାଭଲା ସ୍ଥିତ ସମ୍ପତ୍ତିକୁ ବିକି ଦେଇଛନ୍ତି । ରୋହିତ୍ ନିଜର ଏହି ପ୍ରପର୍ଟୀକୁ ୫.୨୫ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ବିକିଛନ୍ତି । ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଏହି ଘର ୬,୨୫୯ ବର୍ଗଫୁଟରେ ନିର୍ମିତ ଏବଂ ସେ ଏହାକୁ ଜୁନ୍ ୧ ତାରିଖରେ ରେଜିଷ୍ଟର କରିଥିଲେ। ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ଚଳିତ ବର୍ଷ ମେ ୨୯ ତାରିଖରେ ଏହି ଡିଲ୍ ଫାଇନାଲ୍ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ଡିଲ୍ ପାଇଁ ରୋହିତ ୨୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଷ୍ଟାମ୍ପ ଡ୍ୟୁଟିର ଭରଣ କରିଛନ୍ତି।

ମୁମ୍ବାଇର ସୁଷମା ଅଶୋକ ସରାଫ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ରୋହିତଙ୍କ ଏହି ସମ୍ପତ୍ତି କିଣିଛନ୍ତି। ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଅନେକ କ୍ରିକେଟରମାନେ ବିନିଯୋଗ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ପ୍ରପର୍ଟୀ କିଣନ୍ତି କିମ୍ବା ପରିବାର ସହିତ ଛୁଟି କାଟିବା ପାଇଁ ସେମାନେ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି କିଣିଥାନ୍ତି। ଲୋନାଭଲା ଲୋକଙ୍କ ପସନ୍ଦର ହିଲ୍ ଷ୍ଟେସନ୍।

ମୁମ୍ବାଇ ଓ ପୁଣେର କିଛି ଧନୀ ଲୋକ ସପ୍ତାହାନ୍ତ ବିତାଇବା ପାଇଁ ସେଠାରେ ଫାର୍ମହାଉସ୍ କିମ୍ବା ଭିଲ୍ଲା କିଣନ୍ତି। କରୋନା ମହାମାରୀ ସମୟରେ ମୁମ୍ବାଇର ଧନୀ ଲୋକମାନେ ସହରର ଗହଳିଠାରୁ ଦୂରରେ ଅନ୍ୟ ଘର କିଣୁଛନ୍ତି। ଏହାବ୍ୟତୀତ ଆଲିବାଗ ଓ କର୍ଜନରେ ମଧ୍ୟ ଲୋକେ ପ୍ରପର୍ଟୀ କିଣୁଛନ୍ତି।

ତେବେ ରୋହିତ କାହିଁକି ଏହି ଘର ବିକ୍ରି କଲେ ଏହାର କାରଣ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇ ନାହିଁ। ଘରର କ୍ରେତା ବ୍ୟତୀତ ଏକ ୱେବସାଇଟରେ ପ୍ରକାଶିତ ରିପୋର୍ଟରେ ଆଉ କିଛି ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇ ନାହିଁ। ବର୍ତ୍ତମାନ ରୋହିତ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ପତ୍ନୀ ଏବଂ ଝିଅ ସହିତ ଛୁଟି ମନାଉଛନ୍ତି। ଏହା ପରେ ତାଙ୍କ ସମେତ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟ ଏକ ବଡ଼ ମିଶନ ଆରମ୍ଭ କରିବେ। ଭାରତ ଅଗଷ୍ଟ ୪ ତାରିଖରୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ପାଞ୍ଚମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଖେଳିବ। ଏହା ପରେ ଖେଳାଳିମାନେ ଆଇପିଏଲ୍ ଖେଳିବେ ଏବଂ ଅକ୍ଟୋବର ଶେଷ ସପ୍ତାହରେ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାଗ ନେବ।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।