ରାଗିଗଲେ ‘କ୍ୟାପ୍‌ଟେନ୍‌ କୁଲ୍’, ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍‌

ଦୁବାଇ: ଏସିଆ କପ୍‌ରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଭାରତ-ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଟାଇ ରହିଥିଲା। ରୋମାଞ୍ଚକ ମୋଡ଼ରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌କୁ ଜିତିବା ପାଇଁ ଭାରତକୁ ୧ ରନ୍‌ର ଆବଶ୍ୟକ ଥିବାବେଳେ ଭାରତ ସମସ୍ତ ୱିକେଟ୍‌ ହରାଇ ଦେଇଥିଲା। ଶେଷ ୱିକେଟ ଭାବେ ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କୁ ଆଫ୍‌ଗାନ୍‌ ବୋଲର ପ୍ୟାଭିଲିୟନ୍‌ ଫେରାଇ ମ୍ୟାଚ୍‌କୁ ଟାଇ ରଖିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ।

ଏହି ମ୍ୟାଚ ଉପରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ପ୍ରେମୀଙ୍କ ସମେତ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱର ନଜର ରହିଥିଲା। କାରଣ ପାଖାପାଖି ଦୁଇ ବର୍ଷ ପରେ ‘କ୍ୟାପ୍‌ଟେନ୍‌ କୁଲ୍‌’ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ପୁଣି ଥରେ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଭାର ସମ୍ଭାଳିଥିଲେ। ଏସିଆ କପ୍‌ରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଦାୟିତ୍ୱ ତୁଲାଉଥିବା  ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଆଫ୍‌ଗାନିସ୍ତାନ୍ ବିପକ୍ଷ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ବିଶ୍ରାମ ଦିଆଯାଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ବଦଳରେ ଧୋନି ସାଜିଥିଲେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ମଙ୍ଗୁଆଳ। ଏଥିପାଇଁ କ୍ରିକେଟପ୍ରେମୀ ବେଶ ଉତ୍ସୁକତାର ସହ ‘କ୍ୟାପ୍‌ଟେନ୍‌ କୁଲ୍‌’ଙ୍କ ପଡ଼ିଆ ଭିତର ରଣନୀତି ଉପରେ ନଜର ରଖିଥିଲେ।

ନିଜର ଥଣ୍ଡା ମିଜାଜ୍‌ ପାଇଁ ସବୁବେଳେ ପ୍ରଶଂସା ସାଉଁଟୁଥିବା ଧୋନି କିନ୍ତୁ ଗତକାଲି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ କିନ୍ତୁ ନିଜର ସ୍ୱଭାବର ବିପରୀତ ଆଚରଣ ଦେଖାଇଥିଲେ। ଆଉ ତାଙ୍କର ଏହି ନିଆରା ସ୍ୱଭାବ ଏବେ ସୋଶାଲ୍‌ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗଛି। ଭିଡିଓରେ ଦେଖାଯାଉଛି ଯୋ କୁଲ୍‌ଦୀପ ଯାଦବ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ରେଡ୍ଡି ହେବା ପାଇଁ ସମୟ ନେଉଥିଲେ। ଏଥିସହ ସେ ଫିଲ୍ଡିଂରେ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ଧୋନିଙ୍କୁ ଇସାରା ଦେଇଥିଲେ।  କିନ୍ତୁ ଧୋନି ତୁରନ୍ତ ରାଗିଯାଇ ଏହାର ଜବାବରେ କହିଥିଲେ. “ବୋଲିଂ କରିବୁ ନା ବୋଲର୍‌ ଚେଞ୍ଜ୍‌ କରିବି।” ଏହାପରେ କୁଲଦୀପ ତୁରନ୍ତ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ।

ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଧୋନି ବୋଲରମାନଙ୍କୁ ପଡ଼ିଆରେ ଏପରି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେବାର ନଜିର ରହିଛି, ଯାହା ପଡ଼ିଆରେ ଲାଗିଥିବା ଷ୍ଟମ୍ପ୍‌ ମାଇକ୍‌ରେ ରେକର୍ଡ ହୋଇଥାଏ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୯ ମୁଣ୍ଡ ନେଲା କରୋନା

ଆଜିଠୁ ଗଡ଼ିଲା ମୋ’ ବସ୍‌

ଆଜିଠୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା; ୧୭ଟି ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣଂ

ବାଇକ୍‌ ଆରୋହୀ ଉପରେ ଚଢ଼ିଗଲା ଟ୍ରକ୍‌, ମୃତ୍ୟୁର ଫାଶରେ ଫସିଗଲେ ଡ୍ରାଇଭର

ମନ୍ଦିର ନଖୋଲିଲେ ଟଙ୍କା ଦିଅ, ମାସିକ ପନ୍ଦର ହଜାର ଦାବି  

ସାଂଘାତିକ୍‌ ଅଭିଯୋଗ: ଏମକେସିଜିରେ ମିଳୁନି ଅମ୍ଲଜାନ, ଚାଲିଯାଉଛି କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ଜୀବନ

ଆଉ ଖେଳିବେନି ରକ୍ତର ହୋଲି, ରକ୍ଷା ବନ୍ଧନରେ ଭଉଣୀକୁ କଥା ଦେଲେ ଭାଇ

ପ୍ରତିଶୁଭେଚ୍ଛାରେ ଦୂତୀଙ୍କୁ ଏମିତି ଲେଖିଲେ ମୋଦି

ରାକ୍ଷୀରେ ଏକାଠି ଜଳିଲା ଜୁଈ, ବଜ୍ରରେ ଟଳି ପଡ଼ିଲେ ଭାଇ-ଭଉଣୀ

ଜାଳୁଥିଲି, ଜଳାଉଥିଲି ଏବେ ଜଳୁଛି….

ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଇଲା ବେହେରା ସାହି; କାଲି ୨୨, ଆଜି ୫୭ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଖୋଲିବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଦାଏର ହେଲା ମାମଲା