ଆଇପିଏଲ ମହାସମର: ହାଇଦ୍ରାବାଦକୁ ଭେଟିବ ପଞ୍ଜାବ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଦିନକୁ ଦିନ ଜମୁଛି ଆଇପିଏଲ-୮ର ଟି-ଟ୍ୱଣ୍ଟି ମ୍ୟାଚ। ପରସ୍ପରକୁ ଟକ୍କର ଦେଉଛନ୍ତି ବିଭିନ୍ନ ରଣନୀତିରେ ସଜ୍ଜିତ ଦଳ। ଅଦ୍ୟବିଧି ଆଇପିଏଲରେ ୪୭ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳାଯାଇ ସାରିଥିବାବେଳେ ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ଖେଳାଯିବାକୁ ବାକି ରହିଛି ଆଉ ମାତ୍ର ୧୦ଟି ମ୍ୟାଚ। ପ୍ରତିଦିନ ପ୍ରତିଦଳ ପକ୍ଷରୁ ବର୍ଷୁଛି ଚଉକା ଆଉ ଛକା।

ଆଜି ମଧ୍ୟ ଏହି ଚଉକା ଆଉ ଛକା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ। ଆଜି ହାଇଦ୍ରାବାଦର ହୋମ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ସନ ରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦକୁ ଭେଟିବ କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ। ଆଜି ଦୁଇ ଦଳମଧ୍ୟରେ ଘମାଘୋଟ ମୁକାବିଲା ହେବ। ଅନପକ୍ଷରେ ଏହି ମ୍ୟାଚ ଜିତିଲେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟକୁ ଯିବ । ଏଥିପାଇଁ ଦଳପକ୍ଷରୁ ୬ଜଣ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ, ୩ ଜଣ ଫାଷ୍ଟ ବୋଲର ଓ ୨ଜଣ ସ୍ପିନରଙ୍କୁ ନେଇ ପଡିଆକୁ ଓହ୍ଲେଇବ। ହାଇଦ୍ରାବାଦ ୧୧ଟି ମ୍ୟାଚରୁ ୬ଟି ମ୍ୟାଚ ଜିତିସାରିଛି। ସଥିପାଇଁ ଦଳର ମନବଳ ଦୃଢ ରହିଛି। ଏପଟରେ କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ୧୧ଟି ମ୍ୟାଚରୁ ମାତ୍ର ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି। ବିଜୟଧାରାକୁ ଆସିବାକୁ ହେଲେ ଦଳକୁ ସବୁ ବିଭାଗରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବାକୁ ହେବ। ବ୍ୟାଟିଂ,ବୋଲିଂ ଓ ଫିଲ୍ଡିଂରେ ସୁଧାର ଆଣିବାକୁ ହେବ। ଦଳପକ୍ଷରୁ ଚଳିତବର୍ଷ ଗ୍ଲେନ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ୍ ଫ୍ଲପ୍ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହା ଚିନ୍ତା ବଢାଇ ଦେଇଛି।  ଆଜିର ମ୍ୟାଚ ରାତି ୮ଟାରେ ଖେଳଯିବ। ଦଳପକ୍ଷରୁ ୭ଜଣ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଓ ୪ଜଣ ବୋଲରଙ୍କୁ ନେଇ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇବର ଚୁଡାନ୍ତ କରିଛି।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଗତକାଲି ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳାଯାଇଥିଲା। ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ମୁମ୍ବାଇକୁ ୩୯ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି ବାଙ୍ଗାଲୋର। ସପରି ଅନ୍ୟଏକ ମ୍ୟାଚରେ ରାଜସ୍ଥାନକୁ ୧୨ ରନ ହରାଇଛି ଚେନ୍ନାଇ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ସାରଜାରେ ରନ ବର୍ଷା: ଫିକା ପଡ଼ିଲା ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ ଶତକ, ରାଜସ୍ଥାନର ଚମତ୍କାର ବିଜୟ

ଆଇପିଏଲରେ ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଶତକ: ପଞ୍ଜାବର ବିଶାଳ ୨୨୩

ଟସ୍‌ ଜିତିଲେ ସ୍ମିଥ, ବୋଲିଂ କରିବ ରାଜସ୍ଥାନ: ଫେରିଲେ ବଟଲର

ସୁପର୍ ସଣ୍ଡେ’ରେ ରୟାଲ୍ସକୁ ଭେଟିବ କିଙ୍ଗସ୍ ଇଲେଭେନ୍: ଫେରି ପାରନ୍ତି ବଟଲର୍ ଓ ଗେଲ୍

ଗିଲ୍‌ଙ୍କ ଦମଦାର ବ୍ୟାଟିଂ, ବିଜୟ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କଲା କୋଲକାତା

୧୪୨ ରନ୍‌ରେ ଅଟକିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ

ଟସ୍‌ ଜିତିଲେ ୱାର୍ଣ୍ଣର: ବୋଲିଂ କରିବ କୋଲକାତା

ପୁଣି ହାରିଲା ଧୋନିଙ୍କ ଚେନ୍ନାଇ, ଦିଲ୍ଲୀର ଦ୍ୱିତୀୟ ବିଜୟ

ଚେନ୍ନାଇ ଆଗରେ ୧୭୬ ରନ୍‌ର ଟାର୍ଗେଟ, ଶ’ଙ୍କ ବିସ୍ଫୋରକ ୬୪

ପୁଣି ଟସ୍‌ ଜିତିଲେ ଧୋନି, ବ୍ୟାଟିଂ କରିବ ଦିଲ୍ଲୀ

ଗାଭାସ୍କରଙ୍କ ଟିପ୍ପଣୀ ’ଅରୁଚିକର’: ଅନୁଷ୍କା

କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ନାଁରେ ଏକାଧିକ ରେକର୍ଡ, ସଚିନ ବି ପଛରେ ପଡ଼ିଲେ