ବିଜୟରୁ ସିନ୍ଧୁଙ୍କ ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ବିଜୟରୁ ନିଜ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଡ୍‌ମିଣ୍ଟନ ଷ୍ଟାର ପି.ଭି ସିନ୍ଧୁ। ଆଜି ଖେଳା ଯାଇଥିବା ଏକ ଗ୍ରୁପ୍ ସ୍ତରୀୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସିନ୍ଧୁ ଇସ୍ରାଏଲ୍‌ର ସେନିଆ ପୋଲିକାର୍ପୋଭାଙ୍କୁ ସିଧାସଳଖ ୨୧-୭, ୨୧-୧୦ ଗେମ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ମାତ୍ର ୨୯ ମିନିଟ୍‌ରେ ପୋଲିକାର୍ପୋଭାଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରି ଦେଇଥିଲେ ସିନ୍ଧୁ।

ସିନ୍ଧୁ ‘ଜେ’ ଗ୍ରୁପ୍‌ରେ ଥିବା ବେଳେ ଏଥିରେ ତାଙ୍କ ସହିତ ପୋଲିକାର୍ପୋଭା ଓ ହଂକଂର ଚଙ୍ଗ ନେଙ୍ଗ ୟି ଅଛନ୍ତି। ଏହି ଗ୍ରୁପ୍‌ରେ ସିନ୍ଧୁ ବିଜୟୀ ହୋଇ ନକ୍ଆଉଟ୍ ରାଉଣ୍ଡକୁ ଯିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି।

ମଙ୍ଗଳବାର (୨୭ ଜୁଲାଇ) ପୋଲିକାର୍ପୋଭା ଓ ଚଙ୍ଗ ନେଙ୍ଗ ୟିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମ୍ୟାଚ୍ ହେବ। ସିନ୍ଧୁ ତାଙ୍କ ପରବର୍ତ୍ତୀ ମ୍ୟାଚ୍ ବୁଧବାର (ଜୁଲାଇ ୨୮) ଚଙ୍ଗ ନେଙ୍ଗ ୟିଙ୍କ ସହିତ ଖେଳିବେ। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ରିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ସିନ୍ଧୁ ରୌପ୍ୟ ପଦକ ଜିତିଥିଲେ।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ମହିଳା ୧୦ ମିଟର ଏୟାର ପିସ୍ତଲରେ ଭାରତ ନିରାଶ ହୋଇଛି। ମାନୁ ଭାକର ଓ ୟାଶ୍ୱିନୀ ସିଂ ଦେଶୱାଲ ଯୋଗ୍ୟତା ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ହାରି ଯାଇଛନ୍ତି। ଟେନିସରେ ମହିଳା ଡବଲ୍ସରେ ସାନିଆ ମିର୍ଜା ଓ ଅଙ୍କିତା ରୈନାଙ୍କ ଯୋଡ଼ି ହାରିଯାଇଛି। ପ୍ରଥମ ରାଉଣ୍ଡରେ ଏହି ଯୋଡ଼ି ୬-୦, ୬-୭, ୮-୧୦ ସେଟ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଛି। ତେବେ ରୋଇଂ ସେମିରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି ଅର୍ଜୁନ ଲାଲ ଜାଟ୍ ଓ ଅରବିନ୍ଦ ସିଂହ। ସେମାନେ ରୋଇଂ ଲାଇଟ୍ୱେଟ୍ ଡବଲ ସ୍କଲ୍ସ ରିପଚେଜ-୨ରେ ସେମିକୁ ଉନ୍ନୀତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ଗତକାଲି ଦେଶ ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ପଦକ ଜିତିଥିଲେ ମୀରାବାଈ ଚାନୁ। ସେ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ରୌପ୍ୟ ପଦକ ଜିତି ଇତିହାସ ରଚିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଭାରତୀୟ ପୁରୁଷ ହକି ଦଳ ଗତକାଲି ବିଜୟରୁ ତା’ର ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଦଳ ୩-୨ରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।