‘ଗୋଲକ ଭାଇନାଙ୍କୁ ଫୋନ୍ କଲୁ, ସେ କହିଲେ ଡେରାଡୁନ୍ ପଳା’: ଶୁଣନ୍ତୁ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ କଣ କହୁଛନ୍ତି

ଛତ୍ରପୁର (ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଛତ୍ରପୁର ଏନ୍‌ଏସି କାଉନ୍‌ସିଲର ଲକ୍ଷ୍ମୀଦତ୍ତ ପ୍ରଧାନ ହତ୍ୟାର ଦୁଇ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ରକାରୀ ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି। ଗିରଫ ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଏକ ଭିଡ଼ିଓ ଜାରି ହୋଇଛି। ଯେଉଁଥିରେ ସେମାନେ ବିଜେପି ନେତା ଗୋଲକ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ନାଁ ଧରିଛନ୍ତି। ଏହାଛଡ଼ା ସେମାନେ କେଉଁ ସ୍ଥାନରେ ଓ କାହା ସାହାଯ୍ୟରେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ଡେରାଡୁନ୍‌ ଚାଲି ଯାଇଥିଲେ। ଶୁଣନ୍ତୁ ସେମାନେ କ’ଣ କରୁଛନ୍ତି।

ଭିଡ଼ିଓରେ କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ନାୟକ କହିଛନ୍ତି- “ସେମାନେ ପରସ୍ପର ମଧ୍ୟରେ ଝଗଡ଼ା ଲାଗୁଥିଲେ। ଏହା ଦେଖି ଆମେ (ମୁଁ ଓ ଦୁର୍ଯ୍ୟୋଧନ ରେଡ୍ଡି) ଘରକୁ ଆସିଲୁ। ସେହି ଦିନ ଆମେ କଟକ ପଳାଇ ଆସିଲୁ। ପରେ ସେଠାରୁ ଆମେ କଲିକତା ଚାଲିଗଲୁ। ସେଠାରେ ଆମେ ୧୦ରୁ ୧୨ ଦିନ ରହିଥିଲୁ। ସେଠାରେ ରହଣୀ ସମୟରେ ମୁଁ ଗୋଲକ ଭାଇନା (ବିଜେପି ନେତା ଗୋଲକ ମହାପାତ୍ର)ଙ୍କୁ ଫୋନ୍‌ କରି ସାହାଯ୍ୟ ମାଗିଥିଲି। ସେ ଆମକୁ ଡେରାଡୁନ୍‌ ଯିବାକୁ କହିଥିଲେ। ତା’ପରେ ଆମେ ଡେରାଡୁନ ଚାଲି ଯାଇଥିଲୁ। ସେଠାରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଆମ ପାଇଁ ଲଜ୍‌ ଠିକ କରିଥିଲେ। ଆମେ ସେଠାରେ ରହିଥିଲୁ।”

ଦୁର୍ଯ୍ୟୋଧନ କହିଛନ୍ତି- “କଲେଜ ସମୟରୁ ମୁଁ ରାଜନୀତି କରୁଛି। ସେଦିନ ଛାତ୍ର ସଂସଦ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ ହେବାର ଥିଲା। ଆମେ ସେଠାକୁ ଯାଇଥିଲୁ। ତେବେ ସେଠାରେ ଦୁଇଟି ଗୋଷ୍ଠୀ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଥିବା ଦେଖି ଆମେ (ମୁଁ ଓ କୃଷ୍ଣ) ପଳାଇ ଆସୁଥିଲୁ। ସେଠାରୁ ଆସିବାର ପ୍ରାୟ ଦେଢ଼ ଘଣ୍ଟା ପରେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲୁ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ହାଣି ଦିଆଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଆମେ ଭୟଭୀତ ହୋଇ ଏକ ଟେକ୍ସିରେ କଟକ ପଳାଇ ଆସିଲୁ। ସେଠାରେ ଦୁଇ ଦିନ ରହିବା ପରେ କଲିକତା ପଳାଇଗଲୁ। ସେଠାରେ ୧୦ରୁ୧୨ ଦିନ ରହିବା ପରେ କୃଷ୍ଣ ବିଜେପି ନେତା ଗୋଲକଙ୍କୁ ଫୋନ୍‌ କରିଥିଲା।”

ତେବେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନେଇଥିବା ବିଜେପି ନେତା ଗୋଲକ ମହାପାତ୍ର କିଏ ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନଥିଲେ ମଧ୍ୟ, ଏହା ବିଜେପି ମୁଖପାତ୍ର ଗୋଲକ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ଆଡକୁ ଇଙ୍ଗିତ ହେଉଛି। ଗୋଲକ ମହାପାତ୍ର ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଦଳରେ ଗୋଲକ ଭାଇନା ନାଁରେ ଲୋକପ୍ରିୟ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁର୍ଦ୍ଧା ଗୋଲକଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମିଳିପାରିନି।