ମାୟାବତୀଙ୍କ ପାଦ ଛୁଇଁଲେ ଡିମ୍ପଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ମୁଖ୍ୟ ଅଖିଲେଶ ଯାଦବଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଡିମ୍ପଲ ଯାଦବ ଆଜି ବହୁଜନ ସମାଜ ପାର୍ଟି ସୁପ୍ରିମୋ ମାୟାବତୀଙ୍କ ପାଦ ଛୁଇଁବା ପରେ ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ଆଉ ପାଦେ ଆଗେଇଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଛି। କନ୍ନୌଜଠାରେ ବିଶାଳ ଜନସମାବେଶ ସାମ୍ନାରେ ଡିମ୍ପଲ ଏଭଳି ଉପାୟରେ ମାୟାବତୀଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ଭିକ୍ଷା କରିବା ଏବେ ବେଶ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଛି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଏହିଠାରୁ ଡିମ୍ପଲ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟିର ଲୋକସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଛନ୍ତି। ଡିମ୍ପଲ ଏଠାରେ ଅଭିଭାଷଣ ରଖିବା ପୂର୍ବରୁ ମାୟାବତୀଙ୍କ ପାଦ ଛୁଇଁଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଅଖିଲେଶ ଏହି ଅବସରରେ କହିଥିଲେ, ଏସ୍‌ପି-ବିଏସ୍‌ପି ମେଣ୍ଟ ଦେଶକୁ ନୂଆ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଦେବ।

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ବେଶ୍‌ କିଛି ଦିନ ଧରି ପରସ୍ପରର ବଡ଼ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ରହି ଆସିଥିବା ଏହି ଦୁଇ ଦଳ ବର୍ତ୍ତମାନ ନିକଟତର ହେବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି। ୧୯୯୫ ମସିହାରେ ଏହି ଦୁଇ ଦଳ ମେଣ୍ଟ ଭାଙ୍ଗିବାପରେ ବିଗିଡ଼ିଥିବା ସମ୍ପର୍କରେ ସୁଧାର ଆଣିବା ପାଇଁ ଦୁଇ ନେତା ପ୍ରୟାସ ଚଲାଛନ୍ତି। ଏପରିକି ଉଭୟ ଦଳର କର୍ମୀ ମିଳିମିଶି କାମ କରିବା ପାଇଁ ଉଭୟେ ଉପଦେଶ ଦେଇ ଆସୁଛନ୍ତି।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ମେଣ୍ଟ ଘୋଷଣା ସମୟରେ ଅଖିଲେଶ ସ୍ପଷ୍ଟ କହିସାରିଛନ୍ତି, ମାୟାବତୀଙ୍କ ଅପମାନ ମୋର ଅପମାନ। ଏପରିକି ଏକ ସମୟରେ ମାୟାବତୀଙ୍କର ବଡ଼ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ କୁହାଯାଉଥିବା ପୂର୍ବତନ ଏସ୍‌ପି ମୁଖ୍ୟ ଏବଂ ପୂର୍ବତନ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମୁଲାୟମ୍‌ ସିଂହ ଯାଦବ ମଧ୍ୟ ମାୟାବତୀଙ୍କ ସହିତ ଗୋଟିଏ ମଞ୍ଚରେ ବସିବାର ଦେଖାଯାଇଛି।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ପୁଣି ରିୟାଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ଭିଡିଓ ଜାରି କଲେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବାପା

ଏଣିକି ବର୍ଷକୁ ଦୁଇ ଥର ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା

ସେଲେବ୍ରିଟିଙ୍କ ରାକ୍ଷୀ ସେଲେବ୍ରେଶନ୍

ଅନନ୍ୟ: ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ‘ତିନ୍ ତଲାକ୍’ ଦେଲେ ମହିଳା

ରିୟା ଫେରାର ନାହାନ୍ତି, ବିହାର ପୁଲିସ୍‌ ତାଙ୍କୁ ସମନ କରିନି: ଓକିଲ

ଅମିତ ଶାହଙ୍କୁ କରୋନା ପରେ ଆଇସୋଲେସନରେ ଆଉ ଜଣେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ

‘ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ମୋର ଚିନ୍ତା’: ଭୂମି ପୂଜନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବେନି ଉମା ଭାରତୀ

ଅଯୋଧ୍ୟା ଭୂମି ପୂଜନ ପାଇଁ ଇକବାଲ ଅନସାରୀଙ୍କୁ ମିଳିଲା ପ୍ରଥମ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କାର୍ଡ

ମହାକାଶରୁ ସମୁଦ୍ର ମଧ୍ୟରେ ଅବତରଣ କଲେ ମହାକାଶଚାରୀ, ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

ଓଜନ କମ୍‌ କରେ ଉଷୁମ ପାଣି

ସାଂସଦ କାର୍ତ୍ତି ଚିଦାମ୍ବରମ କରୋନାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ

ଦେଶରେ ୧୮ ଲକ୍ଷ ଟପିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା, ଦିନକରେ ରେକର୍ଡ ୪୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ସୁସ୍ଥ