ପାକିସ୍ତାନୀ ଆତଙ୍କବାଦୀ ବାରମୁଲ୍ଲାରୁ ଗିରଫ

ଶ୍ରୀନଗର : ଗତ ୨ ବର୍ଷ ଧରି ଶ୍ରୀନଗରରୁ ଆତଙ୍କୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ କରି ଆସୁଥିବା ଜଣେ ପାକିସ୍ତାନୀ ଆତଙ୍କବାଦୀକୁ ଜମ୍ମୁକଶ୍ମୀରର ବାରମୁଲ୍ଲା ଜିଲ୍ଲାରୁ ଗିରଫ ହୋଇଛି। ପୁଲିସ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀର ନାମ ମହମ୍ମଦ ୱାକର ଅହମ୍ମଦ। ଲସ୍କର-ଏ-ତାଏବା ସହ ଜଡ଼ିତ ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀ ୨୦୧୭ ମସିହା ଜୁଲାଇ ମାସରେ ସୀମା ପାର କରିଥିଲା। ଗିରଫ କରାଯିବା ପରେ ତାକୁ ଶ୍ରୀନଗରଠାରେ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଆଜି ଉପସ୍ଥିତ କରାଯାଇଛି। ସେ ପାକିସ୍ତାନର ପଞ୍ଜାବ ପ୍ରଦେଶର ମିଆଁୱାଇ ଅଞ୍ଚଳର ମୋହଲା ମିଲାନାର ମୂଳ ବାସିନ୍ଦା। ସେ ପିଓକେର ମୁଜାଫରାବାଦ୍‌ଠାରେ ସାମରିକ ତାଲିମ ନେଇଥିବା ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ପୁଲିସ୍‌ ଅଧିକାରୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ପୁଲିସ୍‌ କହିଛି, ୱାକରକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା କଶ୍ମୀରରେ କୁଆଡ଼େ ମୁସଲିମ୍‌ଙ୍କୁ ନମାଜ ପଢ଼ିବାକୁ ଦିଆଯାଉନି। ସେମାନଙ୍କର ଘର ଧ୍ୱଂସ କରିଦିଆଯାଉଛି ବୋଲି ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଥିଲା। ପାକିସ୍ତାନରେ କମ୍‌ ବୟସର ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ମିଛ କଥା କହି କିଭଳି ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନରେ ସାମିଲ କରାଯାଉଛି ଏହା ତାହାର ନିଚ୍ଛକ ଉଦାହରଣ ବୋଲି ପୁଲିସ୍‌ କହିଛି। ୱାକର ମଧ୍ୟ ମାନିଛି ଯେ ତାକୁ ଯାହା କୁହାଯାଇଥିଲା କଶ୍ମୀରରେ ସ୍ଥିତି ସେମିତି ଆଦୌ ନୁହେଁ।

ୱାକର ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଜଣାଇଛି କିଭଳି ସୀମାପାର ଆତଙ୍କବାଦକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଦେବାପାଇଁ ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ଭାରତ ସୀମା ଭିତରକୁ ପଠାଯାଉଛି। ଏଥିସହିତ ତାଲିମ ବାବଦରେ ମଧ୍ୟ ସେ ସୂଚନା ଦେଇଛି। ତେବେ ଆଜି ଯାଏ ସେ କୌଣସି ଆକ୍ରମଣ ବା ହିଂସାକାଣ୍ଡ ଘଟାଇ ନଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ୱାକରକୁ ଲସ୍କର ଆତଙ୍କୀ ଜାକିର-ଉର୍‌ -ରେହମାନ୍‌ ଲଖ୍‌ଭିର ଘରେ ତାଲିମ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ରାୱଲପିଣ୍ଡିସ୍ଥିତ ଏହି ଘରେ ସେ ମାସେ ତାଲିମ ନେଇଥିଲା।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ଅନଲାଇନ କ୍ଲାସ ପାଇଁ ନୂଆ ଗାଇଡଲାଇନ ଜାରି କଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ କରୋନା ପ୍ରକୋପ ଜାରି: ଦିନକରେ ୨୧୩ ମୃତ, ୬୭୪୧ ପଜିଟିଭ

ଉଦ୍ଭିଦ ଜାତ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇଲେ ରୋଗ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ୫୦% କମିବ!‌

ବିଜେପି ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ପଶିଲା କରୋନା, ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଆକ୍ରାନ୍ତ

୧୬ରୁ ୩୧ ଯାଏ ଲାଗୁ ହେବ ପୂରା ଲକଡାଉନ

ଏହି ରାଜ୍ୟର ବିଜେପି ମୁଖ୍ୟଙ୍କୁ କରୋନା, କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନରେ ରାମ ମାଧବ ଓ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଜିତେନ୍ଦ୍ର

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ାରେ କାହିଁକି ବିବାହ ହୋଇଥିଲା?

ହସ୍ପିଟାଲରେ ଆଉ କେତେ ଦିନ ରହିବେ ବିଗ ବି ଓ ଅଭିଷେକ ବଚ୍ଚନ

୪ ବର୍ଷର ପୁଅ ଓ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଏକାକରି ସବୁଦିନ ପାଇଁ ଚାଲିଗଲେ କରୋନା ଯୋଦ୍ଧା

ରାଜସ୍ଥାନ ମହାନାଟକ: ପଣବନ୍ଦୀର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ବିଧାୟକ

କାଲି ୧୦ଟା ବେଳେ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କରିବେ ସଚିନ ପାଇଲଟ

ଭାରତକୁ ଇରାନ୍‌ ଝଟକା: ଫଣ୍ଡିଂ ନ କରିବାରୁ ଛାବାହାର ରେଳ ପ୍ରକଳ୍ପରୁ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ଡ୍ରପ୍‌