ବନ୍ଧୁତ୍ୱ ଦିବସକୁ ନିଆରା ଭାବେ ପାଳିଲା ‘ଯାଯାବର’ ସଂଗଠନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର (ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଆଜି ବନ୍ଧୁତ୍ୱ ଦିବସ। ଏହି ଦିବସକୁ ନିଆରା ଢଙ୍ଗରେ ପାଳିଛି ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଯାଯାବର ସଂଗଠନ। ବନ୍ଧୁତ୍ୱ ଦିବସରେ ଦେଇଛି ସ୍ୱଚ୍ଛତାର ବାର୍ତ୍ତା। ଖଣ୍ଡଗିରି ସ୍ଥିତ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ପରିସରକୁ ସଫା କରିଛନ୍ତି ସଂଗଠନର ସଦସ୍ୟମାନେ। ଏହା ସହିତ ରାସ୍ତାକଡ଼ରେ ବୃକ୍ଷରୋପଣ କରିଛନ୍ତି।

ପରିବେଶକୁ ସଫାସୁତର ରଖିବା ସହିତ ବୃକ୍ଷରୋପଣ କରିବାକୁ ଯାଯାବର ସଂଗଠନର ସଦସ୍ୟମାନେ ଯୁବକଯୁବତୀମାନଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ଆଗାମୀ ଦିନରେ ପରିବେଶ ସୁରକ୍ଷା ଦିଗରେ ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଜାରି ରହିବ ବୋଲି ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି। ଏହା ସହିତ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ସଂଗଠନ ତରଫରୁ ସଚେତନତାମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଜାରି ରହିବ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି।

jajabara
ସଂଗଠନର ସଦସ୍ୟମାନେ ବୃକ୍ଷରୋପଣ କରୁଛନ୍ତି

ମୁକେଶ ପରିଡ଼ାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ସଂଗଠନର ସଦସ୍ୟ ମନୋରଞ୍ଜନ ମହାନ୍ତି, ସ୍ମୃତି ରଞ୍ଜନ ବିଶ୍ୱାଳ, ସତ୍ୟଜିତ୍ ରାଉତ, ଦିଲ୍ଲୀପ ରାଉତ, ସସ୍ମିତା ମଲ୍ଲ, ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ ସାହୁ, ସତ୍ୟାନନ୍ଦ ନାୟକ, ନଳିନୀ ରାଉତ, ସମ୍ବିତ ବେହେରା, ଅନିଲକାନ୍ତ ଦାସ, ଶ୍ରୀରାମ ମହାନ୍ତି ଓ ଅରୂପାନନ୍ଦ ବାରିକ ପ୍ରମୁଖ ଆଜିର ସଫେଇ ଓ ବୃକ୍ଷରୋପଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।