ଆଜି ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି: ସିରିଜ କବ୍‌ଜା କରିବାକୁ ପଡ଼ିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇବ ବିରାଟ ବାହିନୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଆକର୍ଷଣୀୟ ବିଜୟ ପରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ଆଜି ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଦ୍ୱତୀୟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଖେଳିବାକୁ ଯାଉଛି। ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ କେ.ଏଲ୍‌ ରାହୁଲ ବିସ୍ଫୋରକ ଶତକୀୟ ଇଂନିସ ଖେଳିଥିବା ବେଳେ କୁଲଦୀପ ଯାଦବ ୨୪ ରନ ଦେଇ ୫ଟି ମୂଲ୍ୟବାନ ୱିକେଟ୍‌ ହାସଲ କରିଥିଲେ। ଭାରତ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଶାନ୍‌ଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ମ୍ୟାଚ୍‌କୁ ୮ ୱିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିନେଇଥିଲା।

Image result for India vs England

ଆଜିର ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ମଧ୍ୟ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ବିଜୟ ହାସଲ କରି ସିରିଜ କବ୍‌ଜା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବ। ଯଦି ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ଏହି ସିରିଜ ଜିତି ଯାଉଛି ତେବେ ଲଗାତାର ୬ଟି ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ସିରିଜ ଜିତିବାର ଗୌରବ ଅର୍ଜନ କରିବ। ୨୦୧୭ ନଭେମ୍ବର ମାସ ପର ଠାରୁ ଭାରତ କୌଣସି ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ସିରିଜ ହାରିନାହିଁ।

Image result for India vs England

ଭାରତ ସିଜିରକୁ ଯଦି ଜିତିନେଉଛି ତେବେ ଆଇସିସି ମାନ୍ୟତାରେ, ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟିରେ ଭାରତ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥନରେ ପହଞ୍ଚିଯିବ। ଏହାସହ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ପାକିସ୍ତାନ ଠାରୁ ଅନ୍ତର ମଧ୍ୟ କମିଯିବ। ବର୍ତ୍ତମାନ ପାକିସ୍ତାନ ଆଇସିସି ମାନ୍ୟତାରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ବେଳେ ଦ୍ୱିତୀୟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଓ ଭାରତ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ଆଜି ସୋଫିଆ ଗାର୍ଡେନ ଠାରେ ଭାରତୀୟ ସମୟ ରାତି ୧୦ ଟାରେ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳାଯିବ। ଭାରତ ଇଂଲଣ୍ଡ ଗସ୍ତରେ ୩ଟି ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି, ୩ଟି ଦିନିକିଆ ଓ ୫ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌ ବିଶିଷ୍ଠ ଲମ୍ବା ସିରିଜ ଖେଳିବ।

Image result for India vs England