ଭାରତ ଆମେରିକାର ଚେତାବନୀ ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ସମର୍ଥନରେ ବାହାରିଲା ଚୀନ୍

ବେଜିଂ: ଫାଇନାନସିଆଲ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ (ଏଫଏଟିଏଫ) ପାକିସ୍ତାନକୁ କଳା ତାଲିକାଭୁକ୍ତ କରିବ ବୋଲି ଆଶଙ୍କା ରହିଛି। ଏହାକୁ ଟାଳିବା ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ସରକାର ତାଙ୍କ ସଂସଦରେ ଦୁଇଟି ବିଧେୟକ ଆଣିଥିଲେ। ହେଲେ ଉପର ସଦନରେ ଏହା କାଟ୍ ଖାଇଛି। ଏହାରି ଭିତରେ ଭାରତ ଏବଂ ଆମେରିକା ପାକିସ୍ତାନକୁ ଆତଙ୍କବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି। ଆଉ ଏହା ପରେ ଇସଲାମାବାଦ ସମର୍ଥନରେ ବାହାରିଛି ବେଜିଂ। ଆତଙ୍କବାଦକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରୁଥିବା ପାକିସ୍ତାନକୁ ନେଇ ଚୀନ୍‌ ଭାରତ-ଆମେରିକା ମିଳିତ ବିବୃତ୍ତି ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ଜବାବରେ ଚୀନ୍ କହିଛି ଯେ ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୋଧରେ ଲଢିବା ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ଅନେକ ଉଦ୍ୟମ କରିଛି ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଏହାକୁ ପ୍ରଶଂସା କରାଯିବା ଉଚିତ୍।

ଚୀନର ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଏହା କହିଛି। ଚୀନ୍ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ମୁଖପାତ୍ର ଜାଓ ଲିଜିଆନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆତଙ୍କବାଦ ସବୁ ଦେଶ ପାଇଁ ଏକ ଆହ୍ୱାନ। ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୋଧରେ ଲଢ଼େଇ କରୁଛି ପାକିସ୍ତାନ। ଏଥିପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ବଳିଦାନ ମଧ୍ୟ ଦେଇଛି। ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସମୁଦାୟକୁ ଏ ବାବଦରେ ବୁଝିବା ଉଚିତ୍। ଚୀନ୍ ଆତଙ୍କବାଦକୁ ବିରୋଧ କରେ। ‘

ଆମେରିକା ଏବଂ ଭାରତ ଆତଙ୍କବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଗୋଷ୍ଠୀ ବିରୋଧରେ ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା। ଆମେରିକା-ଭାରତ ମିଳିତ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଥିଲେ ଯେ ଆତଙ୍କବାଦ ଗୋଷ୍ଠୀ ବିରୋଧରେ ପାକିସ୍ତାନ ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଉଚିତ ଏବଂ ଏହାର ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଅଞ୍ଚଳରେ କୌଣସି ଆତଙ୍କବାଦୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଯେପରି ନହେବ ସେ ନେଇ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବା ଦରକାର। ଏହି ବୈଠକରେ ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୋଧରେ ଭାରତ କରୁଥିବା ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ପାକିସ୍ତାନ ବାରମ୍ବାର ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲା।

ସେପ୍ଟେମ୍ବର 9-10ରେ ଏହି ବୈଠକ ଅନଲାଇନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା | ଏହି ବୈଠକରେ ଭାରତ ତରଫରୁ ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୋଧୀ ଯୁଗ୍ମ ସଚିବ ମହାବୀର ସିଂଭି ଏବଂ ଆମେରିକାର ବୈଦେଶିକ ବିଭାଗ ନାଥାନ ଏ ସେଲ୍ସ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା, ଜୟା ଓ ଶ୍ରୁତିଙ୍କୁ ସମନ୍ କଲା ଏନସିବି

ପାରମ୍ପରିକ ଠାରୁ ଅଲଗା ହେବ ଅଯୋଧ୍ୟାର ମସଜିଦ୍

୨୦୨୨ ସୁଦ୍ଧା ଅଭିବୃଦ୍ଧି ହାର ୧୯% ବଢ଼ିବ ବୋଲି ଆକଳନ କଲା କେନ୍ଦ୍ର

ଭାରତ ବିରୋଧରେ ୧୯୬୨ ନୀତି ଆପଣାଉଛି ଚୀନ୍!

ଡୋମିକିଲ ସାର୍ଟିଫିକେଟ ପାଇଁ ବଢ଼ୁଛି ଆବେଦନକାରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା

ପିଭିସି ପାଇପରେ ଡ୍ରଗ୍ସ ପଠାଇଥାନ୍ତା ପାକିସ୍ତାନ, ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ କଲା ବିଏସଏଫ୍

ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସକୁ ଝଟକା: ଆହତ ଯୋଗୁ ବାଦ୍ ପଡ଼ିଲେ ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମା

କରୋନା ଲଢ଼େଇରେ ବିଜୟୀ ହେଲେ ଶତାୟୁ ମହିଳା

ରାଜ୍ୟସଭାରେ କୃଷି ବିଲ୍ ପାରିତ: ରୁଲ୍ ବୂୁକ୍ ଚିରିଲେ, ମାଇକ ଭାଙ୍ଗିଲେ ବିରୋଧୀ

ଆଜି ଗେଲ୍-ରାବଡା ଓ ଅଶ୍ୱିନ୍-ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ୍ ମୁକାବିଲା

୨୪ ବର୍ଷ ପରେ ରାଜ୍ୟସଭାର ସାଂସଦ ଭାବରେ ଶପଥ ନେଲେ ଦେବଗୌଡ଼ା

ପୁଲିସ ଗୁଳିରେ ଦୁଇ ମାଓବାଦୀ ମୃତ