ସିଲ୍ ହେଲା ରାମ ମନ୍ଦିର କନଫରେନ୍ସ ହଲ୍

ଭୁବନେଶ୍ୱର (ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ସିଲ୍ ହେଲା ଭୁବନେଶ୍ୱର ଜନପଥ ସ୍ଥିତ ରାମ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଥିବା କନଫରେନ୍ସ ହଲ୍। କୋଭିଡ୍ କଟକଣା ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ ଅଭିଯୋଗରେ ରାମ ମନ୍ଦିର କନଫରେନ୍ସ ହଲକୁ ସିଲ୍ କରିଛି ବିଏମସି। କନଫରେନ୍ସ ହଲରେ ଏକ ଜନ୍ମଦିନ ପାର୍ଟି ଚାଲିଥିଲା, ଯେଉଁଥରେ କୋଭିଡ୍ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ ହୋଇଥିଲା।

ଜୋନାଲୋ ଡେପୁଟୀ କମିଶନର (ସାଉଥ ଇଷ୍ଟ) ଅଂଶୁମାନ ରଥଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ବିଏମସିର ଏକ ଟିମ୍ ଆଜି ଚଢ଼ାଉ କରିଥିଲା। ବିଏମସିର ବିନା ଅନୁମତିରେ ଜନ୍ମଦିନ ପାର୍ଟି ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। କୋଭିଡ୍ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ କରିଥିବାରୁ ଜନ୍ମଦିନ ପାର୍ଟି ଆୟୋଜକଙ୍କଠାରୁ ବିଏମସି ୫ହଜାର ଟଙ୍କାର ଜୋରିମାନା ଆଦାୟ କରିଛି।

ସେହିପରି ଆଜି ପଳାଶପଲ୍ଲୀ ସ୍ଥିତ ଅକ୍ସଫୋର୍ଡ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ କଲେଜ୍ ସିଲ୍ ହୋଇଛି। କୋଭିଡ୍ କଟକଣା ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ ଅଭିଯୋଗରେ ବିଏମସି ଉକ୍ତ କଲେଜକୁ ସିଲ୍ କରିଛି।

ମଙ୍ଗଳବାର ଭୁବନେଶ୍ୱର ଟଙ୍କପାଣି ରୋଡ୍‌ରେ ଥିବା ତରୁ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟକୁ ବିଏମସି ସିଲ୍ କରିଥିଲା। ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟରୁ ଏକାଧିକ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହେବାରୁ ଏହାକୁ ସିଲ୍‌ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟକୁ ୧୦ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅର୍ଥାତ ୧୬ ତାରିଖ ଯାଏ ସିଲ୍‌ ହୋଇଛି। ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟ ବାହାରକୁ ଓ ବାହାରୁ ଭିତରକୁ ପ୍ରବେଶ ମନା ନକରିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି। କେବଳ ସ୍ୱୀକୃତିପ୍ରାପ୍ତ BMC ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ପ୍ରବେଶ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ।

ସେହିପରି କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ବାହାରିବାରୁ ପୂର୍ବରୁ ଏସ୍‌ବିଆଇର ମୁଖ୍ୟ ଶାଖା ଓ ବିଶାଲ୍‌ ମେଗାମାର୍ଟକୁ ସିଲ୍‌ କରାଯାଇଥିଲା। ସୋମବାର ନୟାପଲ୍ଲୀସ୍ଥିତ ରାଜ୍ୟ ଯୋଗାଣ ନିଗମ ଅଫିସରୁ ୬ ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହେବାପରେ ଏହାକୁ ସିଲ୍ କରିଦିଆଯାଇଥିଲା।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।