ସାତ ଜନମର ସାଥୀର ତଣ୍ଟି ଚିପି ହତ୍ୟା କଲା, ମାସେ ପରେ ମାନିଲା

ବଣାଇ (ରଞ୍ଜିତ ଚୌଧୁରୀ): ସାତ ଜନମର ସାଥୀ ହେବା ପାଇଁ ହାତ ଧରିଥିଲେ। ହେଲେ ଗୋଟିଏ ଜନମରେ ଶେଷ ହୋଇଗଲା ଜୀବନ। ସାମାନ୍ୟ କଥାକୁ ନେଇ ହେଲା ସ୍ୱାମୀ ଓ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କଳହ। ଆଉ ତା’ପରେ ସାତ ଜନମର ସାଥୀର ତଣ୍ଟି ଚିପି ହତ୍ୟା କରି ପୋତିଦେଲା ସ୍ୱାମୀ। ଏପରି ଘଟଣା ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାରେ ଘଟିଛି। ଘଟଣା ଘଟିବାର ପ୍ରାୟ ୪୦ ଦିନ ପରେ ପର୍ଦ୍ଦା ହଟିଛି।

ମହୁଲପଦା ଥାନାର ଉପର ଗିନିଆ ଗାଁର ନେପାଲ ମୁଣ୍ଡା। ସେ ୫ ବର୍ଷ ତଳେ ସମ୍ୱାରୀ ମୁଣ୍ଡାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ନିଜର ଛୋଟିଆ ଫାର୍ମରୁ ଯାହା ଉପାର୍ଜନ କରନ୍ତି, ସେଥିରେ ତାଙ୍କର ପୂରା ପରିବାର ଚଳେ। ଏବେ ତାଙ୍କର ଏକ ଛୋଟ ଝିଅ ରହିଛି। କିନ୍ତୁ ଅନେକ ସମୟରେ ନେପାଲଙ୍କ ଉପାର୍ଜିତ ଅର୍ଥକୁ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଦେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଥିଲା। ଯାହାକୁ ନେଇ ନେପାଲ ଓ ସମ୍ୱାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବେଳେ ବେଳେ ପାଟିତୁଣ୍ଡ ହେଉଥିଲା। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ପ୍ରତିଶୋଧ ପରାୟଣା ହୋଇ ପଡ଼ିଥିଲେ ନେପାଲ।

ଆଜିକୁ ୪୦ ଦିନ ତଳେ ଦିନେ ଶୌଚ ବାହାନାରେ ସମ୍ୱାରୀଙ୍କୁ ନେପାଲ ନିଜ ଫାର୍ମ ପଛ ପାର୍ଶ୍ୱ ନାଳ ପାଖକୁ ଡାକି ନେଇଥିଲେ। ସେଠାରେ ତାଙ୍କ ତଣ୍ଟି ଚିପି ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ପରେ କିଛି ଦୂରରେ ତାଙ୍କୁ ନେଇ ପୋତି ଦେଇଥିଲେ। ତା’ପରେ ଘରକୁ ପଳାଇ ଆସିଥିଲେ ନେପାଲ। ହେଲେ ଘରେ ସମ୍ୱାରୀକୁ ନପାଇ ବାପ ଘର ଲୋକେ ବାରମ୍ୱାର ନେପାଲଙ୍କୁ ପଚାରୁଥିଲେ। ନେପାଲ୍‌ଙ୍କ ଉତ୍ତର କିନ୍ତୁ ସନ୍ତୋଷ ଜନକ ନଥିଲା। ସମ୍ୱାରୀ କାହା ସହିତ ପଳାଇ ଯାଇଥିବା ନେପାଲ୍‌ କହୁଥିଲେ। ଏହା ପରେ ବାପ ଘର ଲୋକେ ଏନେଇ ମହୁଲପଦା ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ପୁଲିସ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ହେଲେ ପୁଲିସର ସନ୍ଦେହ ଆଖି ନେପାଲଙ୍କ ଉପରକୁ ଯାଇଥିଲା। ପରେ ତାଙ୍କୁ ଥାନାକୁ ଆଣି ଘନ ଘନ ଜେରା କରିଥିଲା। ଶେଷରେ ନେପାଲ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲା। ଆଜି ପୁଲିସ, ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ, ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍ ଟିମ୍‌ ଆଗରେ ନେପାଲ ପୋତିଥିବା ସ୍ଥାନରୁ ମୃତଦେହ ଖୋଳି ବାହାର କରିଥିଲା।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ବିରୋଧ ସତ୍ତ୍ୱେ ଆସନ୍ତାକାଲି ପାରିତ ହୋଇପାରେ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ବିଲ୍ !

ଭାରତର ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭେଙ୍କୟା ନାଇଡୁଙ୍କୁ କରୋନା

ନିର୍ବାଚନୀ ସଭାକୁ ଅନୁମତି, ଡୋର୍ କ୍ୟାମ୍ପେନିଂରେ ସର୍ବାଧିକ ୫ ଜଣ

କାଲି ବାବ୍ରୀ ମସଜିଦ ଭଙ୍ଗା ଘଟଣାର ରାୟ: ଆଡଭାନୀଙ୍କର ହେବ ଫୈସଲା

ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୩୮୯୬ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ; ଆଗରେ ରହିଛି ଖୋର୍ଦ୍ଧା

ବୟସ୍କ ଓ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଦେବେ ପୋଷ୍ଟାଲ ବାଲାଟରେ ଭୋଟ୍‌

ବିଧାନସଭା ଆସିଲେନି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ଗୃହରେ ଉପସ୍ଥାପିତ ହେଲା ୭ଟି ବିଲ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ୩୨୯ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ସେଥିରୁ ୨୫୬ ଲୋକାଲ କେସ

‘କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ସେବାୟତ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଗଲେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ’

ଚାଇନା ସହ ସୀମାରେ କେମିତି ଅଛି ସ୍ଥିତି, ସୂଚନା ଦେଲେ ବାୟୁସେନା ମୁଖ୍ୟ

ଅତିରିକ୍ତ ୧୦୦ ମିଲିୟନ କରୋନା ଟିକା ପାଇଁ ସେରମର ଚୁକ୍ତି, କେତେ ଟଙ୍କା ନେବ ଜାଣନ୍ତୁ

ବଗଲା ନେଇ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଜବାବ ରଖିଲେ ସରକାର