କୋରାପୁଟ୍‌ରେ ପୋଡ଼ାଜଳା: ଭାଇଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ, ମୁହଁରେ ଓଢ଼ଣୀ ଗୁଡାଇ ଟେକିନେଲେ ୪ ଯବାନ

କୋରାପୁଟ: ନାବାଳିକା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାରେ ସିଆରପିଏଫ୍‌ ଯବାନଙ୍କ ସମ୍ପୃକ୍ତି ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏପରି ଅଭିଯୋଗ ନାବାଳିକାଙ୍କ ଭାଇ ଆଣିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ଯବାନଙ୍କ ଭଳି ପୋଷକା ପିନ୍ଧିଥିଲେ ଓ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଧରିଥିଲେ।

ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଉତ୍ତେଜନା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଟାୟାର ଜାଳି ରାସ୍ତାରୋକ କରିଛନ୍ତି। ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଗିରଫ କରିବାକୁ ଲୋକେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ଭାଇ କହିଛନ୍ତି- “ପାସ୍‌ପୋର୍ଟ ଫଟୋ ଉଠାଇବାକୁ ଭଉଣୀ କୁନ୍ଦୁଲି ହାଟପଦା ଯାଉଥିଲେ। କିଛି ବାଟ ଅଟୋରେ ଯିବା ପରେ ଜଙ୍ଗଲରେ ଚାଲି ଚାଲି ଯାଉଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ୪ ଜଣ ଯବାନ ତାଙ୍କୁ ଅଟକାଇ ଥିଲେ ଓ ମୁହଁରେ ଓଢ଼ଣୀ ଗୁଡ଼ାଇ ଉଠାଇ ନେଇ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିଲେ।”

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଏପରି ଅଭିଯୋଗକୁ ସିଆରପିଏଫ୍‌ ଡିଆଇଜି ଅପରେସନ ରାମ ଚରିତ୍ର ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି- “ଅଭିଯୋଗ ଆସିବା ପରେ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରିଛି। ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତରୁ ଅଭିଯୋଗ ମିଥ୍ୟା ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି।”

ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ କୋରାପୁଟ ବିଧାୟକ କୃଷ୍ଣ ସଗରିଆ ଏବଂ ପୌରାଧ୍ୟକ୍ଷ ଭଗବାନ ବାହିନୀପତି ଏସ୍‌ପି ଅଫିସ୍‌ ଆଗରେ ଧାରଣା ଦେଇଛନ୍ତି। କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟ ଘଟଣାର ପ୍ରତିବାଦରେ ଆଗକୁ ଆସିଛି। ଦଳୀୟ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଏସ୍‌ପି ଅଫିସ୍‌ ଘେରାଉ କରିଛନ୍ତି।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଘଟଣାର ନିରପେକ୍ଷ ତଦନ୍ତ ହେବ ଓ ଯିଏ ବି ସଂପୃକ୍ତ ଥିବେ ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ ବୋଲି ପୋଲିସ୍  ଡିଜି କହିଛନ୍ତି।

ପଟାଙ୍ଗି ଥାନା ସୋରିଷପଦର ଗାଁ ପାଖ ଜଙ୍ଗଲରେ ସଂପୃକ୍ତ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ତାଙ୍କୁ କୋରାପୁଟ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି।