ଜଙ୍ଗଲରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲେ କନ୍ୟାଶ୍ରମର ୨୯ ଛାତ୍ରୀ

ମୋହନା(ମିହିର ଯତି): ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲା ମୋହନା ବ୍ଲକ୍‌ ଅନ୍ତରବା କନ୍ୟାଶ୍ରମରୁ ନିଖୋଜ ଥିବା ୨୯ ଜଣ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ଚନ୍ଦ୍ରଗିରି ଟାଙ୍କିଲିପଦର ଗାଁ ପାଖ ଜଙ୍ଗଲରେ ଥିବା ଏକ କୁଡ଼ିଆରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ଜଣେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଫୋନ୍‌କୁ ଟ୍ରାକ୍‌ କରି ସେମାନଙ୍କ ଠିକଣା ଠାବ କରିଥିଲା ପୁଲିସ୍‌।

ଉଦ୍ଧାର ପରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଚନ୍ଦ୍ରଗିରି ବାଳିକା ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ରଖାଯାଇ ହଷ୍ଟେଲ ଛାଡ଼ିବାର ସମ୍ପର୍କରେ ପଚରାଉଚରା କରାଯାଉଛି। ସମସ୍ତ ଛାତ୍ରୀ କେମିତି ପୁଣି ଥରେ ହଷ୍ଟେଲକୁ ଫେରିବେ ସେନେଇ ଉଦ୍ୟମ କରାଯାଉଥିବା ଆର. ଉଦୟଗିରି ଏସ୍‌ଡିପିଓ ଅନୀଲ ପ୍ରଧାନ କହିଛନ୍ତି।

ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଛାତ୍ରୀମାନେ କନ୍ୟାଶ୍ରମ ହଷ୍ଟେଲ ଛାଡ଼ି ପଳାଇଥିଲେ। ହେଲେ କେହି ବି ଛାତ୍ରୀ ଘରକୁ ଯାଇ ନଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣା ଜଣାପଡ଼ିଲା ପରେ ଅଭିଭାବକଙ୍କଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସ୍କୁଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଭୟର ବାତାବରଣ ଖେଳି ଯାଇଥିଲା। ଛାତ୍ରୀମାନେ କେଉଁଠି ଥିବେ? କେଉଁ ଅବସ୍ଥାରେ ଥିବେ? କଣ କରୁଥିବେ? ଆଦି ପ୍ରଶ୍ନ ସମସ୍ତଙ୍କ ମନକୁ ଆନ୍ଦୋଳିତ କରିଥିଲା।

ଏହାପରେ ଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବାକୁ  ଉଦ୍ୟମ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ସ୍କୁଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ, ଜିଲ୍ଲା ମଙ୍ଗଳ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଓ ପୁଲିସ୍‌ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଖୋଜାଖୋଜି କରୁଥିଲେ।

ତେବେ ଛାତ୍ରୀମାନେ କାହିଁକି ହଷ୍ଟେଲ ଛାଡ଼ିଥିଲେ ତାହା ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ।