କରୋନା ଲଢ଼େଇରେ ସାମିଲ ହେଲେ ପନ୍ତ, ଦେଲେ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ୱେଭ ସହ ଲଢ଼େଇ କରୁଥିବା ଦେଶବାସୀଙ୍କ ସହଯୋଗ କରିବାକୁ ଆଗେଇ ଆସିଛନ୍ତି ଯୁବ ୱିକେଟ କିପର ଋଷଭ ପନ୍ତ। ସେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଭିତରେ ଲୋକଙ୍କ ଅକ୍ସିଜେନ ସିଲିଣ୍ଡର ଓ ବେଡ୍‌ ସଙ୍କଟ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି।

ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରାନ୍ତରେ ଥିବା କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ସେ ଏଭଳି ଅର୍ଥ ଦାନ କରିଥିବା କହିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଗ୍ରାମୀଣ ଭାରତ ଓ ନନ୍‌ ମେଟ୍ରୋରେ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କୁ ସେବା ଯୋଗାଉଥିବା ସଂଗଠନ ସହ ମିଶି କାମ କରିବା ପାଇଁ ପନ୍ତ ସବୁବେଳେ ଚାହୁଁଥିବା କଥା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି।

ଶନିବାର ନିଜର ସୋଶାଲ ମିଡିଆ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ପନ୍ତ ଲେଖିଛନ୍ତି, ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଶରେ ନିରାଶା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ମୁଁ ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି। ମୁଁ ବହୁତ ପାଖରୁ ନିଜ ଲୋକଙ୍କୁ ହରାଇବାର କଷ୍ଟ ଦେଖିଛି। ବର୍ଷେ ହେଲାଣି ଯେଉଁ ଲୋକମାନେ କଷ୍ଟ ସହି ଚାଲିଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କୁ ମୁଁ ସମବେଦନା ଜଣାଉଛି। ଏହି ମହାମାରୀରେ ଆମକୁ ଛାଡ଼ି ଚାଲି ଯାଇଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଅମର ଆତ୍ମାର ସଦଗତି କାମନା କରୁଛି।

ଗୋଟିଏ କାରଣ ପାଇଁ ସମସ୍ତେ ଟିମ୍‌ ଭଳି ଲଢ଼ିବା ମୁଁ ଖେଳରୁ ଶିଖିଛି। ଏହା ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଷୟ। ନିୟମିତ ଓ ନିରବଚ୍ଛିନ୍ନ ଭାବେ ଭାରତକୁ ସହଯୋଗ କରି ଆସୁଥିବା ସମ୍ମୁଖ ଯୋଦ୍ଧାଙ୍କୁ ମୁଁ ସାଲ୍ୟୁଟ କରୁଛି। କିନ୍ତୁ ଏହି ଅଭୂତ ପୂର୍ବ ସମୟରେ ସମଗ୍ର ଦେଶକୁ ଆମେ ସମସ୍ତେ ଏକାଠି ହୋଇ ସହଯୋଗ କରିବା ଦରକାର।

ମୁଁ ହେମକୁଣ୍ଠ ଫାଉଣ୍ଡେସନକୁ କିଛି ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା କରୁଛି। ଏହି ଫାଉଣ୍ଡେସନ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଅକ୍ସିଜେନ ସିଲିଣ୍ଡର ସହ ବେଡ୍‌, କୋଭିଡ ରିଲିଫ କିଟ୍‌ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ ଯୋଗାଇ ଦେବ। ବିଶେଷ କରି ମୁଁ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଓ ନନ୍‌ ମେଟ୍ରୋଲର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ କାମ କରୁଥିବା ସଂଗଠନ ସହ ସାମିଲ ହେବାକୁ ସବୁବେଳେ ଆଗ୍ରୀହ ରହିଥାଏ। କାରଣ ସହରରେ ମିଳୁଥିବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବା ସାଧାରଣତଃ ସେମାନଙ୍କୁ ମିଳେନାହିଁ।


ମୁଁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛି ଯେ ସେମାନେ ନିଜ କ୍ଷମତା ଓ ଶୈଳୀ ଅନୁସାରେ ସହଯୋଗ କରିବାକୁ ଆଗେଇ ଆସନ୍ତୁ। ଏହାଦ୍ୱାରା ଆମେ ଭାରତର ବିଚ୍ଛାନ୍ନଞ୍ଚଳରେ ପହଞ୍ଚି ପାରିବା। ସେଠାରେ ରାଜ୍ୟ ଓ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଚାଲିଥିବା କୋଭିଡ ରିଲିଫ ଏବଂ ଟିକାକରଣର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସମ୍ପର୍କରେ ସଚେତନାତା ବାର୍ତ୍ତା ବାଣ୍ଟି ପାରିବା।

ଦୟା କରି ସମସ୍ତେ ମନେ ରଖନ୍ତୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରୁହନ୍ତୁ ଓ ସରକାରଙ୍କ ଧାର୍ଯ୍ୟ ନିୟମକୁ ପାଳନ କରନ୍ତୁ। ସେହିପରି ସମ୍ଭବ ହେବା ମାତ୍ରେ ଟିକା ନିଅନ୍ତୁ ବୋଲି ପନ୍ତ କହିଛନ୍ତି।

ଭାରତରେ ଏବେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ହୁହୁ ହୋଇ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ଏଥିପାଇଁ ପନ୍ତଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ବିରାଟ କୋହଲି, ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର, ଶିଖର ଧୱନ, ପ୍ୟାଟ କମିନ୍ସ ଓ ବ୍ରେଟ ଲି’ ପ୍ରମୁଖ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଦେଇଛନ୍ତି।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।