ଫିଟ୍‌ରୁ ଫ୍ୟାଟ ହେଲେ କୃତି, ବଢ଼ାଇଲେ ୧୫ କେଜି ଓଜନ

ମୁମ୍ବାଇ: ନିଜ ରୋଲକୁ ପରଦା ଉପରେ ଜୀବନ୍ତ ଫୁଟାଇବାକୁ ଆମୀର ଖାନ, ସଲମାନ ଖାଦ, ବିଦ୍ୟା ବାଲାନ ପରି ଆଗ ଧାଡ଼ିର ଅଭିନେତା, ଅଭିନେତ୍ରୀ ଫିଟ୍‌ରୁ ଫ୍ୟାଟ୍‌ ହୋଇ ସାରିଛନ୍ତି। ଏବେ ଏହି ତାଲିକାରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି ସବୁବେଳେ ସ୍ଲିମ୍‌ ରହୁଥିବା ଅଭିନେତ୍ରୀ କୃତି ସେନନା।

କୃତି ଖୁବ୍‌ ଶୀଘ୍ର ‘ମିମି’ ନାମକ ଫିଲ୍ମର ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ନଜର ଆସିବେ । ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ସେ ଜଣେ ସରୋଗେଟ ମଦର ଭୂମିକା ତୁଲାଇବେ । ଗର୍ଭବତୀ ଭୂମିକାକୁ ପରଦାରେ ଜୀବନ୍ତ କରିବାକୁ  ସେ ନିଜ ଓଜନକୁ ୧୫ କେଜି ବଢ଼ାଇ ଦେଇଛନ୍ତି।

kriti senon
kriti senon

ଭଲ ମେଟାବୋଲିଜିମ୍‌ କାରଣରୁ ଯାହାବି ଖାଇଲେ ମୋ ଓଜନ ସେପରି ଖାସ୍‌ ବଢ଼େ ନାହିଁ। ଏଥିଯୋଗୁ ଯାହା ଇଚ୍ଛା ଖାଇପାରେ। ତେଣୁ ଡାଇରେକ୍ଟରଙ୍କ କହିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ଗର୍ଭବତୀ ଭୂମିକା ପାଇଁ ଓଜନ ବଢ଼ାଇବା ମୋ ପକ୍ଷେ ସହଜ ନ ଥିଲା।  ଏପରି ଏକ ସମୟ ଆସିଲା ଯେବେ   ଏହି ରୋଲ ପାଇଁ ମୁଁ ଫିଟ୍‌ ନୁହେଁ ବୋଲି  ଭାବି ନେଇଥିଲି। କିନ୍ତୁ ଜଣେ ୯ ମାସର ଗର୍ଭବତୀ ପରଦା ଉପରେ କିପରି ଲାଗିବା ଉଚିତ, ଭାବିବାରୁ ଡାଇରେକ୍ଟରଙ୍କ କଥା ଅନୁଯାୟୀ କାମ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଲି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି କୃତି।

ଏହାପରେ କୃତୀଙ୍କ ଓଜନ ବଢ଼ାଇବାକୁ ସେଟ୍‌ରେ ସମସ୍ତେ କିଛି ନେ କିଛି ଖାଇବାକୁ ଦେବା ଆରମ୍ଭ କଲେ। କୃତି ଫିଲ୍ମ ସେଟ୍‌ରେ ରସଗୁଲାଠୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବର୍ଗର, ଫ୍ରାଏଡ ଜିନିଷ, ଚକୋଲେଟ, ସେକ୍‌ ଆଦି ବିଭିନ୍ନ ଜିନିଷ ଖାଇବା ଆରମ୍ଭ କଲେ।

କୃତୀ କହିଛନ୍ତି, ଅନିଚ୍ଛା ସତ୍ତ୍ୱେ ମୋତେ ମାତ୍ରାଧିକ, ମିଠା, ଚକୋଲେଟ, ଫ୍ରାଏଡ ଜିନିଷ ଖାଇବାକୁ ପଡ଼ୁଥିଲା। ପ୍ରତି ୨ ଘଣ୍ଟାରେ ମୋତେ କିଛି ନା କିଛି ଖାଇବାକୁ ପଡ଼ୁଥିଲା । ଏପରିକି ଜଙ୍କ ଫୁଡ ଦେଖି ମୋତେ ଅନାଇବାକୁ ବି ଇଚ୍ଛା ହେଉ ନ ଥିଲା । ଏପରିକି ଯୋଗ କିମ୍ବା ଏକ୍ସରସାଇଜ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ନ ଥିଲା। ଏଥିଯୋଗୁ ମୋତେ ବହୁତ ଅନଫିଟ୍‌ ଲାଗୁଥିଲା।

kriti senon
kriti senon

ମିମି ଫିଲ୍ମ  ଟ୍ରେଲର ରିଲିଜ ହୋଇସାରିଥିବା ବେଳେ ଆସନ୍ତା ୩୦ ତାରିଖରେ ନେଟଫ୍ଲିକ୍ସ ଓ ଜିଓ ସିନେମାରେ ରିଲିଜ ହେବ। ଏଥିରେ କୃତୀଙ୍କ ସହ ପଙ୍କଜ ତିପ୍ରାଠୀ, ସୁପ୍ରିୟା ପାଠକ ଆଦି ନଜର ଆସିବେ।

‘ମିମି’ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ଉତରେକର କହିଛନ୍ତି, ଏକ ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିବା ଓ ଏହାକୁ ପରଦାରେ ଜୀବନ୍ତ ଫୁଟାଇବା ମଧ୍ୟରେ ବହୁତ ଅନ୍ତର ଅଛି।  ଏପରି ବହୁତ କମ୍‌ ଆକ୍ଟର ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ନିଜ ଶିଳ୍ପର ପବିତ୍ରତାକୁ  ଷ୍ଟାରଡମଠୁ ଅଧିକ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେଇଥାନ୍ତି। କୃତି ଏପରି ଜଣେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଯିଏ ଜାଣିଥିଲେ, ଯେ, ମିମି ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଲାଇନ୍‌ କ୍ରସ୍‌ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ । କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଓ ସମର୍ପଣ ଭାବନା ଯୋଗୁ ବାହାରିଥିବା ପ୍ରଦର୍ଶନ ପରଦାରେ ଦର୍ଶକ ଦେଖିବେ।

ଏଭଳି ଏକ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜି ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ ସୁଯୋଗ ପାଇଥିବାରୁ ବେଶ୍‌ ଉତ୍ସାହିତ ହୋଇ ପଡ଼ିଥିବା କୃତି ନିଜ ଓଜନକୁ ନେଇ ଆଉ ଟେନସନରେ ନାହାନ୍ତି।  ନିଜ ପୁରୁଣା ସେପ୍‌କୁ ଫେରିବାକୁ ମୋତେ ଅଧିକ କଷ୍ଟ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବନି । କିନ୍ତୁ ନିଜ ଚରିତ୍ରକୁ ଶତ ପ୍ରତିଶତ ଦେବା ଏବେକାର ସମୟର ଆବଶ୍ୟକତା ବୋଲି କୃତି କହିଛନ୍ତି

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।