ଭୂସ୍ଖଳନ ଘଟଣାରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ଛୁଇଁଲା ୪୨

ଥିରୁଅନନ୍ତପୁରମ: କେରଳର ଇଡୁକି ଜିଲ୍ଲାରେ ହୋଇଥିବା ଭୂସ୍ଖଳନରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୪୨କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଏଥିସହିତ ଏହି ଘଟଣା ପରଠାରୁ ୩୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ନିଖୋଜ ହୋଇଛନ୍ତି। ଯାହାର ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରହିଛି।

ଖବର ସରବରାହ ସଂସ୍ଥା ଏଏନଆଇର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ରବିବାର ରାଜାମାଲାରେ ଭୂସ୍ଖଳନ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ଘଟଣାରେ ୧୬ ଜଣଙ୍କର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି। ଏହାପରେ ମୋଟ୍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୪୨କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ବୋଲି ଅଧିକାରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି। ଉଦ୍ଧାରକାରୀ ଟିମ୍ ସ୍ନିଫର୍ କୁକୁର ସହାୟତାରେ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି। ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ପରେ ଭୂସ୍ଖଳନ ପେଟିମାଲା ପାହାଡର ଏକ ଅଂଶରେ ଚା ବଗିଚା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହରକୁ ଧ୍ୱଂସ କରିଦେଇଛି।

କେରଳର ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ଭି ମୁରଲୀଧରନ୍ ମଧ୍ୟ ନିଜେ କେରଳର ଏବଂ ରାଜ୍ୟର ବିରୋଧୀ ଦଳର ନେତା ରମେଶ ଚେନ୍ନାଇଥାଲା ମଧ୍ୟ ଘଟଣାସ୍ଥଳ ପରିଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି।

ଇଡୁକି ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ କହିଛି ଯେ ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ମହାମାରୀ କମିବା ପରେ ହଷ୍ଟେଲକୁ ବହୁ ଛାତ୍ର ନିଜ ଘରକୁ ଫେରିଆସିଥିଲେ। ହଷ୍ଟେଲଟି ଭୂସ୍ଖଳନର ଶିକାର ହୋଇଥିବାରୁ ନିଖୋଜ ସଂଖ୍ୟା ଆଗକୁ ବଢ଼ିପାରେ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, କେରଳ କରୋନା ମହାମାରୀ ଦେଇ ଗତି କରୁଛି। ରାଜ୍ୟରେ ସ୍ଥିତି ଏବେ ଟିକିଏ ସୁଧାର ଆସିଛି। ଏହାରି ଭିତରେ ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଜାରି ହେବାରୁ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।