୪ ଓଡ଼ିଆଙ୍କ ସମେତ ଶପଥ ନେଲେ ୪୫ ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ୨୦ଟି ରାଜ୍ୟରେ ନବ ନିର୍ବାଚିତ ୬୧ ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୪୫ ଜଣ ବୁଧବାର ସଂସଦରେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ଶପଥ ନେଇଥିବା ସାଂସଦଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିଜେପିର ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ସିନ୍ଧିଆ, କଂଗ୍ରେସର ଦିଗବିଜୟ ସିଂହ, କଂଗ୍ରେସର ମଲ୍ଲିକାର୍ଜୁନ ଖାଡଗେଙ୍କ ଭଳି ପ୍ରମୁଖ ନେତା ରହିଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟସଭା ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ତଥା ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭେଙ୍କୟା ନାଇଡୁଙ୍କ ନବ ନିର୍ବାଚିତ ସାଂସଦଙ୍କୁ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।

ରାଜ୍ୟସଭାରେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ବିଜେଡିର ୪ ସାଂସଦ ହେଲେ ମମତା ମହନ୍ତ, ସୁବାସ ସିଂ, ମୁଜିବୁଲ୍ଲା ଖାନ ଏବଂ ସୁଜିତ କୁମାର। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏହି ୪ ସାଂସଦଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଓ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି।

ସାଂସଦମାନେ ୧୦ଟି ବିଭିନ୍ନ ଭାଷାରେ ଶପଥ ନେଇଥିଲେ। କରୋନା କାରଣରୁ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ଅନୁସରଣ କରି ରାଜ୍ୟସଭା ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଶପଥ ପାଠ କରାଇଥିଲେ।

ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିବା ୬୧ ସାଂସଦଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ବୁଧବାର ୪୫ ଜଣ ଶପଥ ନେଇଛନ୍ତି। ଏହି ୪୫ ସାଂସଦଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ବିଜେପିର ୧୮ ଜଣ, କଂଗ୍ରେସର ୧୦ ଜଣ, ଓ୍ୱାଇଏସ୍ଆର କଂଗ୍ରେସର ୪ ଜଣ ସଦସ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି। ସଂସଦ ଅଧିବେଶନରେ ନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଏତେ ସଂଖ୍ୟକ ସାଂସଦ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ଶପଥ ନେଇ ପାରିନଥିବା ୧୬ ସଦସ୍ୟ ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନରେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ଅବସରରେ ଭେଙ୍କୟା ନାଇଡୁ ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ନୈତିକତା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବାକୁ କହିଛନ୍ତି। ନିୟମିତ ଭାବେ ସଂସଦରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବା, ସଂସଦର ନିୟମକୁ ଭଲ ଭାବରେ ବୁଝିବାକୁ ସେ କହିଛନ୍ତି।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ଟସ୍‌ ଜିତିଲେ ସ୍ମିଥ, ବୋଲିଂ କରିବ ରାଜସ୍ଥାନ: ଫେରିଲେ ବଟଲର

‘କୃଷକ ସଶକ୍ତ ହେଲେ, ମଜବୁତ୍ ହେବ ଆତ୍ମନିର୍ଭର ଭାରତର ମୂଳଦୁଆ’

ପକ୍କା ମିସ୍ତ୍ରୀର ଆତଙ୍କବାଦୀ ଲିଙ୍କ୍, ବାନ୍ଧିଲା ଏନଆଇଏ

୨୭ ସେପ୍ଟେମ୍ବର, ରବିବାର: କେହି ସାହାଯ୍ୟ ମାଗିଲେ ମନା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ

ଡ୍ରଗ୍ସ ଲିଙ୍କ: ଦୀପିକା, ରକୁଲପ୍ରୀତ ଓ ସାରାଙ୍କ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ଜବତ

୧୪୨ ରନ୍‌ରେ ଅଟକିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ

ଟସ୍‌ ଜିତିଲେ ୱାର୍ଣ୍ଣର: ବୋଲିଂ କରିବ କୋଲକାତା

୬ ଘଣ୍ଟାର ଜେରା ପରେ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଦୀପିକା ପାଦୁକୋଣ, ସାରା ସିଗାରେଟ ଟାଣୁଥିବା କଥା ସ୍ୱୀକାର କଲେ

ଦୀପିକାଙ୍କୁ ୩-୪ ରାଉଣ୍ଡ ଜେରା! ମୋବାଇଲ୍ ଜବତ କଲା ଏନସିବି

NCBରେ ହାଜର ହେଲେ ଦୀପିକା

୨୬ ସେପ୍ଟେମ୍ବର,ଶନିବାର: ମାଲିମକଦ୍ଦମାରେ ବିଜୟୀ ହେବେ

ପୁଣି ହାରିଲା ଧୋନିଙ୍କ ଚେନ୍ନାଇ, ଦିଲ୍ଲୀର ଦ୍ୱିତୀୟ ବିଜୟ