ହାଇକୋର୍ଟ ପରେ ରାଜଭବନରୁ ବି ନିରାଶ ହେଲେ ଗେହଲଟ

ଜୟପୁର: ରାଜସ୍ଥାନର ବିଦ୍ରୋହୀ ବିଧାୟକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବାଚସ୍ପତି ସିପି ଜୋଶୀ ସୋମବାର ଯାଏ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିପାରିବେ ନାହିଁ। ହାଇକୋର୍ଟ ଏ ନେଇ ରାୟ ଶୁଣାଇବା ପରେ ରାଜଭବନ ଯାଇଥିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଗେହଲଟ। ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନ ଶୀଘ୍ର ଡାକିବା ପାଇଁ ଗେହଲଟ ରାଜ୍ୟପାଳ କଲରାଜ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ସେ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ। ତେବେ କରୋନା ମହାମାରୀ ବେଳେ ଗେହଲଟଙ୍କ ନିବେଦନକୁ ନେଇ ହଠାତ୍ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ରାଜ୍ୟପାଳ କହିଛନ୍ତି।

ଏହାକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ତଥା ଜାତୀୟ ମୁଖପାତ୍ର ରଣଦୀପ ସୁରଜେଓ୍ୱାଲା ଟ୍ୱିଟ କରିଛନ୍ତି, ବିଜେପି ଗୁଣ୍ଡାଗର୍ଦ୍ଦି କରୁଛି। ରାଜ୍ୟପାଳ ଧାରା 174ରେ ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନ ଅଧିବେଶନ ଡାକିବାକୁ କିଭଳି ମନାକରିପାରିବେ? ଯେତେବେଳେ କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନ ଡାକିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛି ସେତେବେଳେ ବିଜେପି ପଛଘୁଞ୍ଚା କାହିଁକି ଦଉଛି? ଜନମତକୁ ବିଜେପି କେତେ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦିଗହରା କରୁଥିବ?

ସେହିପରି ଆଉ ଏକ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି, ସତ୍ୟ, ଜନତା ଏବଂ ସଂଖ୍ୟା ଆମ ସହିତ ରହିଛି। ବିଜେପି ଗଣତନ୍ତ୍ରକୁ ହତ୍ୟା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି। ହେଲେ ଏହାକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ବିରୋଧାଭାସ ଜାରି ରଖିବ।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ସୁରଜେଓ୍ୱାଲା ଏକ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ସେ କହିଥିଲେ, ସମ୍ୱିଧାନକୁ ସର୍କସରେ ପରିଣତ କରିଛି ବିଜେପି। ଗଣତନ୍ତ୍ରକୁ ବିଜେପି ବନ୍ଧକ ରଖିଛି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଗେହଲଟ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ଦେଖାକରିବାକୁ ଯାଇ ଥିବା ବେଳେ ବାହାରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ବିଧାୟକ ମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ରାଜ୍ୟାପାଳ ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନ ଶୀଘ୍ର ଡାକିବାକୁ ନେଇ ରାଜି ହେବା ପରେ ରାଜଭବନ ବାହାରେ ଥିବା ବିଧାୟକମାନେ ବାହାରେ ନାରାବାଜି କରିଥିଲେ। ଏମିତିକି ଅଶୋକ ଗେହଲଟ ଜିନ୍ଦାବାଜ ନାରାବାଜି ଦେଇଥିଲେ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ଏଫଟିଆଇଆଇର ସଭାପତି ନେଲେ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା ଶେଖର କପୁର

ରିୟାଙ୍କୁ ଆଜି ବି ମିଳିଲାନି ଜାମିନ

ଚାଇନାର ନୂଆ ଚାଲକୁ ଜୋରଦାର ବିରୋଧ କଲା ଭାରତ, କହିଲା ୧୯୫୯ କଥା ମାନିବୁନି

ଦୁର୍ଗାଙ୍କ ବେଶରେ ଫଟୋ ଉଠାଇବାରୁ ନୁସରତଙ୍କୁ ଧମକ

ଗିଲଗିଟ-ବାଲଟିସ୍ତାନରେ ନିର୍ବାଚନ କରିବ ପାକିସ୍ତାନ, ଭାରତର ବିରୋଧ

ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ମହିଳାଙ୍କ ଜିଭ କାଟିବା ମାମଲା: ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଆଖିବୁଜିଲେ ପୀଡ଼ିତା

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଏଭଳି ଭିଡିଓ ଶେୟାର କଲେ ଫ୍ୟାନ୍, ଅଙ୍କିତା କହିଲେ ଡିଲିଟ୍ କର

ଆଉ ଜଣେ ଅଭିନେତାଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ପରିବାର ଲୋକ ଆଣିଲେ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ

କରୋନା ଡରରେ କନ୍ୟାଙ୍କୁ ଏମିତି ଲଗାଗଲା ହଳଦୀ

ନୂଆ କୃଷି ଆଇନକୁ ନେଇ ବିରୋଧୀଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ ମୋଦି, କଳାଧନ ସମ୍ପର୍କରେ ଦେଲେ ବୟାନ

ଦେଶରେ କରୋନା ଆରୋଗ୍ୟଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୫୧ ଲକ୍ଷ ଡେଇଁଲା, ଦିନକରେ ୭୦ ହଜାର ଆକ୍ରାନ୍ତ

ହିରୋଇନଙ୍କ ପରେ ଏବେ ହିରୋଙ୍କ ପାଳି!