‘ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବାପା ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବାହ କରିଥିବାରୁ ବାପ-ପୁଅଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ଭଲ ନଥିଲା’

ମୁମ୍ୱାଇ: ଦିବଂଗତ ଅହିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ସିବିଆଇ କରୁଛି। କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ସିବିଆଇକୁ ଦେବା ପରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଶାସକ ଦଳ ଏହାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛି। ଶିବସେନା ନେତା ସଞ୍ଜୟ ରାଉତ ଏବେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍ତରକୁ ଯାଇ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପରିବାରକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି।

ଶିବସେନାର ମୁଖପାତ୍ର ସାମାନାର ଏକ ସମ୍ପାଦକୀୟରେ ସେ ବିହାର ପୁଲିସ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାର ବିରୁଦ୍ଧରେ ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ସେ ବିହାର ଡିଜିପିଙ୍କୁ ବିଜେପି କର୍ମୀ ଭଳି କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବାପାଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବାହ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ସଞ୍ଜୟ କହିଛନ୍ତି। ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବାହ ପାଇଁ ସଞ୍ଜୟ ଏବଂ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ସହିତ ଭଲ ସମ୍ପର୍କ ନଥିଲା ବୋଲି ଶିବସେନା କହିଛି।

ସଞ୍ଜୟ ରାଉତ କହିଛନ୍ତି, ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବାପା ପାଟନାରେ ରୁହନ୍ତି। ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ସମ୍ପର୍କ ଭଲ ନଥିଲା। ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମାଙ୍କର ଦେହାନ୍ତ ପରେ ତାଙ୍କ ବାପା ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବାହ କରିଥିଲେ, ଯାହାକୁ ସୁଶାନ୍ତ ଗ୍ରହଣ କରିନଥିଲେ। ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବାପାଙ୍କ ସହିତ ତାଙ୍କର ଆତ୍ମୀୟତା ଛାଡି ନଥିଲା।

ଶିବସେନା ସାଂସଦ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁମ୍ବାଇ ପୁଲିସ ହେଉଛି ବିଶ୍ୱର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ତଦନ୍ତ ବ୍ୟବସ୍ଥା। ମୁମ୍ବାଇ ପୁଲିସ ଚାପର ଶିକାର ହୁଏ ନାହିଁ। ଏହା ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ବୃତ୍ତିଗତ। ଶିନା ବୋରା ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ୨୬/୧୧ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁମ୍ବାଇ ପୁଲିସ ଏହାର ଜବାବ ଦେଇଛି। ଦୃଢ଼ ପ୍ରମାଣ ସଂଗ୍ରହ କରି କସାବଙ୍କୁ ଫାଶୀ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପରି ମାମଲାରେ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରିବା ମୁମ୍ବାଇ ପୁଲିସ ପାଇଁ ଅପମାନ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ସିବିଆଇ ମୁକ୍ତ ଓ ନିରପେକ୍ଷ ନୁହେଁ ବୋଲି ସଞ୍ଜୟ ରାଉତ କହିଛନ୍ତି। କେନ୍ଦ୍ରରେ ଯେଉଁ ସରକାର ରହିଠି, ସିବିଆଇ ସେମାନଙ୍କ ଇସାରାରେ କାମ କରେ। ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଇଡି ଏବଂ ସିବିଆଇ ଭଳି ସଂଗଠନ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି। ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ସରକାରକୁ ହଟାଇବାକୁ ବିଜେପି ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି। ସରକାର ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ସକ୍ଷମ ନହେବାରୁ ଏବେ ବଦନାମ କରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ବୋଲି ସଞ୍ଜୟ ରାଉତ କହିଛନ୍ତି।

ବିହାରର ଡିଜିପିଙ୍କୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ସଞ୍ଜୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି। ବିଜେପି ଟିକେଟରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବା ପାଇଁ ଡିଜିପି ଗୁପ୍ତେଶ୍ୱର ପାଣ୍ଡେ ଇଚ୍ଛା ରଖିଛନ୍ତି। ତେଣୁ ସେ ଏଭଳି ମତ ରଖୁଛନ୍ତି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ୨୦୦୯ ମସିହାରେ ସେ ଜଣେ ଡିଜି ଥିବାବେଳେ ପୁଲିସ ସେବାରୁ ଭିଆରଏସ ନେଇ ରାଜନୀତିରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ। ବିଜେପିରୁ ଟିକେଟ୍ ନମିଳିବାରୁ ସେ ପୁଣିଥରେ ପୁଲିସ ଚାକିରିରେ ସକ୍ରିୟ ହୋଇଛନ୍ତି ବୋଲି ସଞ୍ଜୟ କହିଛନ୍ତି।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ବସିଛନ୍ତି ୫ ବରିଷ୍ଠ ଆଇପିଏସ୍ , କାହିଁକି ମିଳୁନି ନିଯୁକ୍ତି?

ଅଫିସ୍‌ରେ ପଶି ନବୀନଙ୍କୁ ଗାଳିଦେଲେ, ମାଡ଼ ମାରିଲେ!

ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୩୮୩୪ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, କେଉଁ ଜିଲ୍ଲାରୁ କେତେ ପଢ଼ନ୍ତୁ

କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଗର୍ଭବତୀଙ୍କ ଯତ୍ନ ନେଇ ଏମିତି କହିଲେ ଡାକ୍ତର

ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ୩୪୫ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ସେଥିରୁ ୨୪୪ ଲୋକାଲ୍‌ କେସ

‘ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ପିକ୍‌ରୁ ତଳକୁ ଖସିଲାଣି’

ସଂସଦ ଢାଞ୍ଚାରେ ବସିବ ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନ, ବିଧାୟକଙ୍କ ସିଟ୍ ସାମ୍ନାରେ ଲାଗିଛି କାଚ

ଘରୁ ମିଳିଲା ନାବାଳିକାଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ମୃତଦେହ

ବିଜୟରୁ ଆଇପିଏଲ୍ ଆରମ୍ଭ କଲା ବିରାଟଙ୍କ ଆରସିବି

କଭି ଖୁସି କଭି ଗମ୍ ହେଉଛି ‘ବିଜେଡି-ବିଜେପି’ ରାଜନୀତି: ନିରଞ୍ଜନ

ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହଯୋଗୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏତଲା ଦେଲେ ବିଜେଡି ସଭାନେତ୍ରୀ

ନୀଳାଚଳ ପରିଡ଼ାଙ୍କୁ ଜର୍ସି ଉତ୍ସର୍ଗ କଲେ କ୍ରିସ୍ ମୋରିସ୍