ଗମାଙ୍ଗ କହିଲେ ମୋ ବେଳେ ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର ଚାବି ହଜିନି, ରାଜରାସ୍ତାରେ ଗର୍ଜିଲା ବିଜେପି

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡିଶା ରିପୋର୍ଟର): ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର ଚାବି ହଜିବାକୁ ନେଇ ଚାଲିଛି ଦୋଷଠେଲାଠେଲି ରାଜନୀତି । ୧୯୯୯ରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଥିବା ଗିରଧର ଗମାଙ୍ଗୋ ଆଜି କହିଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ସମୟରେ ଚାବି ହଜିନି।  ଅର୍ଥାତ୍ ତାଙ୍କ ପରେ ନବୀନଙ୍କ ଶାସନରେ ଚାବି ହଜିବା ନେଇ ପରୋକ୍ଷରେ ଦୋଷ ଠେଲିଛନ୍ତି ଗମାଙ୍ଗ । ଏପଟେ ଚାବି ହଜିବା ନେଇ ସରକାରଙ୍କୁ କାଠଗଡ଼ାରେ ଠିଆକରି ରାଜ୍ୟ ବ୍ୟାପି ବିକ୍ଷୋଭ ଓ ଜନଜାଗରଣ ସଭା କରିଛି ବିଜେପି । ଏଣେ ବିଜେଡି କହିଛି ୧୯୮୫ର ପ୍ରଶାସନିକ ଅବହେଳା ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଟଣା ନ ଯାଉ।

ରତ୍ନ ଭଣ୍ଡାର ଚାବି ହଜିବାକୁ ନେଇ ବିଜେପି କରିଛି ହଲ୍ଲାବୋଲ।  ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଅବହେଳାକୁ ଦାୟୀ କରି ଗର୍ଜିଛନ୍ତି ବିଜେପି କର୍ମୀ ଓ ନେତା । ପୁରୀ,ଭଦ୍ରକ,ବାଲେଶ୍ୱର ସବୁଠି  ବିକ୍ଷୋଭ ଓ ପ୍ରତିବାଦ ସଭା ହୋଇଛି। କେନ୍ଦ୍ରାପଡାର ସହରର ପ୍ରବେଶ ପଥ ୫ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର  ଦୁହୁରିଆରେ ଟାୟାର ଜାଳି ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରିଥିଲେ କର୍ମୀ । ଦଳର ଅଭିଯୋଗ, ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର ଯାଞ୍ଚବେଳେ ଏପ୍ରିଲ ୪ରେ ସରକାର ଚାବି ହଜିବା ଘଟଣା ଜାଣିଥିଲେ ବି  ପ୍ରକାଶ ନ କରି ଚୁପ ରହିଥିଲେ। ଏ ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମୁହଁ ଖୋଲନ୍ତୁ ଓ  ଚାବି କେଉଁଠି ଅଛି ଲୋକଙ୍କ ଜଣାନ୍ତୁ ।  ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ଆସନ୍ତା କାଲି ଦଳ ସବୁ ଥାନାରେ ଏଫଆଇଆର୍ ଦେବା ପରେ ତା ପର ଦିନ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରଗୁଡ଼ିକରେ ଦୀପ ଦାନ କରିବ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଦାନ ଅଳଙ୍କାରକୁ ରତ୍ନ ଭଣ୍ଡାରରେ ନ ରଖି କେଉଁ ଆଇନ ବଳରେ ଷ୍ଟେଟବ୍ୟାଙ୍କର ଲକରରେ ରଖାଗଲା ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି  ଦଳର ମୁଖପାତ୍ର ପୀତାମ୍ବର ଆଚାର୍ଯ୍ୟ। ଗୋଟିଏ ପଟେ ବିରୋଧୀ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିଥିବା ବେଳେ ସେପଟେ ଶ୍ରୀ  ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରରେ ପରିଚାଳନା ଗତ ତ୍ରୁଟି ଓ ଚାବି ହଜିବା ଘଟଣାକୁ ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ  ପାଖକୁ ଅନଲାଇନରେ ଅଭିଯୋଗ ପତ୍ର ପଠାଇ ଦସ୍ତଖତ ଅଭିଯାନ ବି ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି କିଛି ସଂଗଠନ।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।