ମୁମ୍ବାଇ ଟଲମ୍ୟାନ୍ ପୁସ୍ତକ ଲୋକାର୍ପଣ ଉତ୍ସବରେ ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ ଅଭିଯୁକ୍ତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡିଶା ରିପୋର୍ଟର): ପୁଣି ବିଜେଡି ନେତାମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗହଣରେ ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ୍ ଅଭିଯୁକ୍ତ । ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ‘The Tall Man, Biju Pattnaik’ ପୁସ୍ତକର ମୁମ୍ବାଇରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଲୋକାର୍ପଣ ଉତ୍ସବରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା। ପୁସ୍ତକ ପ୍ରେଜେଣ୍ଟେସନ ସେରିମନିରେ ସି-ସୋର ମାମଲାରେ  ସିବିଆଇ ଦ୍ୱାରା ଜେରା ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିପିନ ବିହାରୀ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ବିବାଦ  ଦେଖାଦେଇଛି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଏହି ସଭାର ଆଗ ଧାଡିରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଦେବ ଓ ବିଜେଡି  ମୁଖପାତ୍ର ଦେବାଶିଷ ସାମନ୍ତରାୟଙ୍କ ମଝିରେ ବସିଥିଲେ ବିପିନ୍ । ସି- ସୋରଠାରୁ ଟଙ୍କା ନେବା ଅଭିଯୋଗରେ ସିବିଆଇ ବିପିନଙ୍କୁ ଦୁଇ ଦୁଇ ଥର  ଜେରା କରିଥିଲା ତେବେ ବିଜେଡି ପାଓ୍ୱାର କରିଡରରେ ତାଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ଓ  ଗୁରୁତ୍ୱକୁ ନେଇ ଏବେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି ।

ମୁମ୍ବାଇରେ ଆୟୋଜିତ ଉତ୍ସବରେ ଗୋଟିଏ ପଟେ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଜେନା, ଅନ୍ୟପଟେ ବିଜେଡି ମୁଖପାତ୍ର  ଦେବାଶିଷ ସାମନ୍ତରାୟ ବସିଥିବା ବେଳେ ମଝିରେ ଥିଲେ ସିସୋର ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ ଠକେଇ  ମାମଲାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିପିନ୍ । ସେ କେବଳ ସଭାର ଆଗ ଧାଡିରେ ବସିଥିଲେ ତାନୁହେଁ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସଭାକୁ  ସ୍ୱାଗତ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ । ଏପଟେ ପୁସ୍ତକ ପ୍ରେଜେଣ୍ଟେସନ ସେରିମନିକୁ ନେଇ  ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯେଉଁ ଫଟୋ ଟୁଇଟ୍ କରିଛନ୍ତି ସେଥିରେ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି ବିପିନ୍ । ତେଣୁ  ମିଡିଲମ୍ୟାନ୍ ଶୁଭଙ୍କରଙ୍କ ପରେ ବିପିନଙ୍କୁ ନେଇ ଉଠିଛି ପ୍ରଶ୍ନ । ତାଙ୍କୁ ପୁସ୍ତକ ପ୍ରେଜେଣ୍ଟେସନ ସେରିମନିକୁ  କିଏ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିଥିଲେ ନା ସେ ନିଜେ ଏହି ଉତ୍ସବର ଆୟୋଜକ ଥିଲେ ତାହାକୁ ନେଇ ଉଠିଛି ପ୍ରଶ୍ନ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ମୁମ୍ବାଇରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ର ନାମକ ଏକ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ ସଂଗଠନ  ଚଳାଉଛନ୍ତି ବିପିନ । ସି-ସୋରଠାରୁ ଟଙ୍କା ନେବା ଅଭିଯୋଗରେ ତାଙ୍କୁ ଦୁଇ  ଦୁଇ ଥର ଜେରା କରିଥିଲା ସିବିଆଇ । ତେଣୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସଭାର ଆଗ  ଧାଡିରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ମୁଖପାତ୍ରଙ୍କ ଗହଣରେ ତାଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିବା  ସ୍ୱାଭାବିକ ।