‘କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ସେବାୟତ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଗଲେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ’

ପୁରୀ(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ସେବାୟତମାନେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଭିତରକୁ ପ୍ରବେଶ କରିପାରିବେ ନାହିଁ। ଯଦି କୌଣସି ସେବାୟତ ପ୍ରବେଶ କରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଲା, ତାହାହେଲେ ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ। ସେମାନଙ୍କ ନାଁରେ ଥାନାରେ ଏତଲା କରାଯିବ। ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଭିତରକୁ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ସେବାୟତ ଓ କର୍ମଚାରୀ ଯିବା ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଏଭଳି କଡା ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଉନ୍ନୟନ ପ୍ରଶାସକ ଅଜୟ ଜେନା।

ସେ କହିଛନ୍ତି-“କୋଭିଡ କଟକଣା ପାଳନ ନେଇ କଡ଼ାକଡ଼ି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। ସେବାୟତ ଓ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସମସ୍ତ କୋଭିଡ୍‌ ରିପୋର୍ଟ କମାଣ୍ଡରଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଛି। ହେଲେ ଯେଉଁମାନେ ନିୟମ ନମାନି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ପ୍ରବେଶ କରିବେ, ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏତଲା କରାଯିବ। ଯେଉଁମାନେ କରୋନାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି, ସେମାନେ ୧୭ ଦିନିଆ ଆଇସୋଲେସନରେ ରୁହନ୍ତୁ। ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ପାନ, ଗୁଟଖା ବାରଣ ସହ ପାନଛେପ ପକାଇଲେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହେବ।”

ଆଜି ସୁଦ୍ଧା ୪୩୦ ସେବାୟତ ଓ ତାଙ୍କ ପରିବାର କରୋନାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇସାରଥିବା ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପରିଚାଳନା କମିଟି ସଦସ୍ୟ କହିଛନ୍ତି। ତା’ମଧ୍ୟରୁ ଅଧିକାଂଶ ହେଉଛନ୍ତି ସୁଆର, ମହାସୁଆର ସେବାୟତ। ପ୍ରାୟ ୧୧୦ ଜଣ ସୁଆର-ମହାସୁଆର ସେବାୟତ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଏହାବ୍ୟତୀତ ୪୪ ଜଣ ପୂଜାପଣ୍ଡା, ୫୮ ଜଣ ପ୍ରତିହାରୀ, ୩୪ ଜଣ ଦଇତାପତି, ୩୩ ଜଣ ପୁଷ୍ପାଳକ, ୧୦ ଜଣ ଖୁଣ୍ଟିଆ ଓ ୮ ଜଣ ମୁଦଲି ସେବାୟତ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି। କରୋନାର କାୟା ଭିତରେ ଅନେକ ସେବାୟତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି।

କେବଳ ସେବାୟତ ନୁହଁନ୍ତି, ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନର ୫୩ ଜଣ କର୍ମଚାରୀ ମଧ୍ୟ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ତେଣୁ କରୋନା କବଳରୁ ସେବାୟତ ଓ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତି କରିଛି ଜିଲ୍ଲା ଓ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ। ଯେଉଁମାନେ ପଜିଟିଭ୍ ଥିବେ, ସେମାନେ ହୋମ ଆଇସୋଲେସନ୍ ନଚେତ୍ କୋଭିଡ୍ କେୟାର ସେଣ୍ଟରରେ ୧୭ ଦିନ ଯାଏଁ ରହିବେ। ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସେବା ସହ ଜଡ଼ିତ କିଛି ସେବାୟତ ଏବଂ କର୍ମଚାରୀ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ବାହାରେ ଏବଂ ବଜାରରେ ବୁଲିବା ସହ ମନ୍ଦିରକୁ ଯାଉଥିବା ନଜରକୁ ଆସିଥିବାରୁ ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଉନ୍ନୟନ ପ୍ରଶାସକ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ବାତ୍ୟାରେ ପରିଣତ ହେବନି ଅବପାତ- IMD ଡିଜି

ବିପଦ ଆଣିଛି ମେସିନ୍, ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷରେ ଯିବ ୮.୫ କୋଟି ଚାକିରି!

ଦିନ ସାଢ଼େ ୧୧ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟ୍ୱିନ ସିଟିରେ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସହ ବର୍ଷା

ବିଜୁଳି ଦର ବୃଦ୍ଧିର ପ୍ରତିବାଦ; ଆଜି ୧୫ ମିନିଟ୍‌ ପାଇଁ ଲାଇଟ୍‌ ବନ୍ଦ ଆହ୍ୱାନ

କଙ୍ଗନା ଓ ତାଙ୍କ ଉଭଣୀଙ୍କୁ ଜେରା କରିବ ପୁଲିସ୍‌, ପଠାଇଲା ସମନ

ଏନଡିଏକୁ ଅଲବିଦା କହିଲେ, ମମତାଙ୍କ ସହ ହାତ ମିଳାଇଲେ ଫେରାର ବିମଳ ଗୁରୁଙ୍ଗ

କେନ୍ଦ୍ର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ବୋନସ ଘୋଷଣା କଲେ ମୋଦି ସରକାର

କରୋନା ଟିକାର ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଜାଣିଶୁଣି ଲୋକଙ୍କୁ ସଂକ୍ରମିତ କରିବ ଏହି ଦେଶ

ଦୁଃଖ ଦେଉଛି ଗାଟେଣୀ ନଦୀ; ବର୍ଷା ବଢ଼ିଲେ ବଢ଼ୁଛି ଚିନ୍ତା

ଭାରତ ଗସ୍ତରେ ଆସିବେ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଦୁଇ ପ୍ରମୁଖ ମନ୍ତ୍ରୀ

ସିନ୍ଧ ପୁଲିସ ମୁଖ୍ୟଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନ ସେନାର ଅପହରଣ ଅଭିଯୋଗ, କରାଚିରେ ‘ଗୃହଯୁଦ୍ଧ’

ଚାଇନିଜ୍ ସେନାକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କଲା ଭାରତୀୟ ସେନା