୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଯୁକ୍ତଦୁଇ କଟଅଫ୍ ମାର୍କସ: ରେଭେନସାରେ ସର୍ବାଧିକ ୯୦.୩୩ ପ୍ରତିଶତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଯୁକ୍ତଦୁଇ ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କଟଅଫ୍ ମାର୍କସ ଆଜି ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ୱେବସାଇଡରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେଉଛି। କଟଅଫ୍ ମାର୍କସ ଅନୁସାରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ସେମାନଙ୍କ ମନୋନୀତ କଲେଜରେ ନାମ ଲେଖାଇ ପାରିବେ। ଆସନ୍ତା ୧୫ରୁ ୧୭ ତାରିଖ ମଧ୍ୟରେ ନାମଲେଖା ହେବ। ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନାମ ଲେଖା ପରେ ଖାଲି ପଡିଥିବା ବାକି ସିଟ୍ ଲାଗି ନାମ ୨୧ ତାରିଖରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ। ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ବିଜେବି ଓ ରେଭେନସାରେ ବିଜ୍ଞାନରେ ସର୍ବାଧିକ କଟଅଫ୍ ମାର୍କସ ଥିଲା। ତେବେ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ରେଭେନସାରେ ସର୍ବାଧିକ କଟଅଫ୍ ମାର୍କସ ରହିଛି। ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ରେଭେନସାରେ ବିଜ୍ଞାନରେ ୯୦.୩୩, କଳାରେ ୬୭.୬୭ ଓ ବାଣିଜ୍ୟରେ ୭୪.୫ ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି । ସେହିପରି ବିଜେବିରେ ବିଜ୍ଞାନରେ ୯୦, କଳାରେ ୭୦ ଓ ବାଣିଜ୍ୟରେ ୭୯.୫୦ ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି। ରାମାଦେବୀରେ ବିଜ୍ଞାନରେ ୮୪, କଳାରେ ୬୫.୮୩ ଓ ବାଣିଜ୍ୟରେ ୬୧.୧୭ ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି। ବେସିକ ସାଇନ୍ସରେ କଟଅଫ୍ ମାର୍କସ ୮୬.୮୩ ରହିଛି।

ସେହିପରି ଏଫଏମ ଜୁନିୟର କଲେଜରେ ବିଜ୍ଞାନରେ ୮୫.୩୩, କଳାରେ ୭୦.୩ ଓ ବାଣିଜ୍ୟରେ ୩୩ ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି। ଜିଏମ ଜୁନିୟର କଲେଜରେ ବିଜ୍ଞାନରେ ୮୦.୬୭, କଳାରେ ୫୯.୮୩ ଓ ବାଣିଜ୍ୟରେ ୬୫.୩୩ ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି। ଖଲ୍ଲିକୋଟ ଜୁନିୟର କଲେଜରେ ବିଜ୍ଞାନରେ ୮୫.୫, କଳାରେ ୬୦ ଓ ବାଣିଜ୍ୟରେ ୬୪.୬୭ ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି। ବିକ୍ରମଦେବ ଜୁନିୟର କଲେଜରେ ବିଜ୍ଞାନରେ ୭୪.୧, କଳାରେ ୬୨ ଓ ବାଣିଜ୍ୟରେ ୫୭ ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି। ଏସସିଏସରେ ବିଜ୍ଞାନରେ ୭୧, କଳାରେ ୬୩.୧୭ ଓ ବାଣିଜ୍ୟରେ ୫୦.୧୭ କଟଅଫ୍ ମାର୍କସ ରହିଛି ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ଅନୁଗୋଳରେ ଆଉ ୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ

ନବ ଦିନାତ୍ମକ ଯାତ୍ରା ଶେଷ କରି ନୀଳକନ୍ଦରକୁ ବାହୁଡ଼ିଲେ ଶ୍ରୀଜିଉ

ବରକୁ ଉଠାଇ ନେଲା ପୁଲିସ, ମେ’ଫେୟାର ହୋଟେଲ ସିଲ୍

ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ ୫ବର୍ଷ ବିତିଲା, ୭୭ % ସ୍କୁଲରେ ନାହିଁ ଖେଳପଡ଼ିଆ

ବନ୍ଧା ହେଲେ ୨, ବିବାହ ଆଇନ୍ ଉଲ୍ଲଂଘନ କଲେ ଫସିବେ ପୁରୋହିତ

ସମସ୍ତଙ୍କ ସ୍ୱାବ୍ ପରୀକ୍ଷା ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ

ମୋ ଧନକୁ ଡାକ୍ତର ଟ୍ରିଟ୍‌ମେଣ୍ଟ କଲେନି: ବାପା, ଭାଇ ତମେ ବି ଆସିଲନି…

ରାଜ୍ୟରେ ଅଣାୟତ୍ତ ‘କରୋନା’ ମହାମାରୀ: ନେଲାଣି ଆଉ ୫ ମୁଣ୍ଡ

ଘରକୁ ଫେରୁନାହାନ୍ତି, କେଉଁଠି ଅଛନ୍ତି ଆରତି?

‘ମୁଁ ସୁସ୍ଥ, ମୋତେ ନିଆଁ ପାଣି ବାସନ୍ଦ’

ସୀତାଙ୍କୁ ଅପମାନ ବିବାଦ: ଏକାଡେମୀ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରତ୍ୟାହାର ଦାବି

ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୨୨୯ ‘କରୋନା’ ଆକ୍ରାନ୍ତ, କେଉଁ ଜିଲ୍ଲାରୁ କେତେ ପଢ଼ନ୍ତୁ