କଟକରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ହୁତୁହୁତୁ ହୋଇ ଜଳୁଛି ଶୋ’ରୁମ୍‌

କଟକ(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): କଟକ ସହରରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ବାଦାମବାଡ଼ି ସ୍ଥିତ ଏକ ଶୋ’ ରୁମ୍‌ରେ ନିଆଁ ଲାଗିଛି। ନିଆଁ ହୁତୁହୁତୁ ହୋଇ ଜଳୁଥିବାରୁ ଆଖପାଖରେ ଥିବା କେତେକ ଦୋକାନରେ ନିଆଁ ଲାଗିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଦୋକାନ ଭିତରେ କିଛି କର୍ମଚାରୀ ଫସି ରହିଥିବା ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି।  ନିଆଁ ଲିଭାଇବାକୁ ଅଗ୍ନିଶମବାହିନୀର ୬ଟି ଗାଡ଼ି ନିୟୋଜିତ ହୋଇଛନ୍ତି।  ଅଗ୍ନିଶମବାହିନୀର ପ୍ରାୟ ୫୦ ଜଣ କର୍ମଚାରୀ ନିଆଁ ଲିଭାଇବାକୁ ଲାଗିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରାଯାଇ ପାରିନାହିଁ।  ସର୍ଟସର୍କିଟରୁ ଯୋଗୁଁ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଥିବା ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି। ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଯୋଗୁଁ ବାଦାମବାଡ଼ିରେ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଜାମ୍‌ ହେବା ସହ ଯାତ୍ରୀ ନାହିଁ ନ ଥିବା ହଇରାଇ ହେଉଛନ୍ତି।

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ନେଇ ଡିଜି ବିକେ ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି,“ ନିଆଁ ଲିଭା କାର୍ଯ୍ୟରେ ଦମକଳ ଗାଡ଼ି  ନିୟୋଜିତ ହୋଇଛି। କର୍ମଚାରୀମାନେ ନିଆଁ ଲିଭାଇବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି। ଶୀଘ୍ର ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିବା ନେଇ ଉଦ୍ୟମ ଚାଲିଛି। ସର୍ଟ ସର୍କିଟରୁ ନିଆଁ ଲାଗିଥିବା ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି। ତଥାପି ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ କରାଯିବ।”

ସେହିପରି ଚିଫ୍‌ ଫାୟାର ଅଫିସର ସୁକାନ୍ତ ସେଠୀ କହିଛନ୍ତି,“ ଶୋ’ରୁମ୍‌ରେ ଲାଗିଥିବା ନିଆଁ ଆୟତ୍ତକୁ ଆସୁଛି। ଆଉ ଅଧିକ ଦୋକାନକୁ ନିଆଁ ବ୍ୟାପିବାର ଆଶଙ୍କା ନାହିଁ।”