କୋରାପୁଟ ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ଆସନ୍ତାକାଲିଠୁ ପାଠପଢ଼ା, ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଜୟପୁର: ଆସନ୍ତାକାଲିଠାରୁ କୋରାପୁଟ ସ୍ଥିତ ସହିଦ ଲକ୍ଷ୍ଣଣନାୟକ ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ପାଠପଢ଼ା ଆରମ୍ଭ ହେବା। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏହାର ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିବେ। ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଞ୍ଚିଛି।

ଏହି ନୂଆ ମେଡିକାଲ୍ କଲେଜରେ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ପାଠପଢ଼ା ପାଇଁ ଅଗଷ୍ଟ ୩୧ରେ ନାମଲେଖା ପ୍ରକ୍ରିୟା ଶେଷ ହୋଇଛି। ନୂଆ ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ନାମ ଲେଖାଇଥିବାରୁ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ସହିତ ସେମାନଙ୍କ ଅଭିଭାବକମାନେ ମଧ୍ୟ ବେଶ୍ ଉତ୍ସାହିତ ଅଛନ୍ତି।  ବହୁ ଦୂରଦୂରାନ୍ତୁ ଆସି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଏହି କଲେଜରେ ନାମ ଲେଖାଇଛନ୍ତି ଓ ନିଜର କ୍ୟାରିୟର ଗଢ଼ିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ସେଥିପାଇଁ ସେମାନେ ନର୍ଭସ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି।

ଏହି ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ନାମ ଲେଖାଇଥିବା ସୌରମ୍ୟ କୁମାର ଦାସ କହିଛନ୍ତି,“ସହିଦ ଲକ୍ଷ୍ଣଣନାୟକ ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ପଢ଼ିବାକୁ  ସୁଯୋଗ ମିଳିଥିବାରୁ ବହୁତ  ଖୁସି ଲାଗୁଛି।  ମା’ବାପାଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନ ସଫଳ ହୋଇଥିବାରୁ ଆହୁରି ଅଧିକ ଖୁସି ଲାଗୁଛି।”

ନୂଆକରି ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ଏହି ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ୧୦୦ଟି ସିଟ୍ ରହିଛି। କ୍ଲାସ ରୁମଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ପ୍ରାକ୍ଟିକାଲ ରୁମ୍, ହଷ୍ଟେଲ୍ ଏବଂ ଅଫିସ ରୁମ୍ ସବୁ କିଛି ଶେଷ ହୋଇ ସାରିଛି।

ଏସ୍‌ଏଲ୍‌ଏନ୍‌ ମେଡିକାଲ୍‌ କଲେଜର ଡିନ୍‌ ପ୍ରଫେସର ବିଜୟୀନୀ ମହାପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି,’“ଛାତ୍ରଛାତ୍ରମାନେ  ନୂଆ ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ପାଠ ପଢ଼ିବା ନେଇ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି। ଯେଉଁମାନେ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଦେଖୁଛନ୍ତି ସେମାନେ ବି ଖୁସି ହେଉଛନ୍ତି। ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ମେଡିକାଲ କଲେଜର ବହୁତ ଆବଶ୍ୟକତା ଥିଲା। ଏବେ ଏହା ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ସେଥିପାଇଁ ଆମେ ବି ବହୁତ ଖୁସି ଅଛୁ।”

 

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ଦିନେ ସ୍କୁଲରେ ପିଲାଙ୍କୁ ପାଠ ପଢ଼ାଉଥିଲେ, ଆଜି ଦେଶ ଚଳାଇବେ

ଅମାନିଆଙ୍କ ପାଇଁ ଜାରି ହେଲା ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ୍‌ ନମ୍ୱର

ଟେଲର ଦୋକାନରୁ ଘରେ ଚଳେ, ମୋ ପୁଅ ଆଇଏଏସ ପାଇଛି

କୋଭିଡ୍‌ ଯୋଦ୍ଧାଙ୍କ ସମ୍ମାନାର୍ଥେ କାଲି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ନୀରବ ପ୍ରାର୍ଥନା

ଆଜି ଓଡ଼ିଶାରେ ରେକର୍ଡ ସଂଖ୍ୟକ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ସୁସ୍ଥ

କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ କରୋନା

କେମିତି ଚାହା ପିଇବେ ଆସିଲା ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌

୭ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିବ, ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ସତର୍କ କଲେ ଏସ୍‌ଆର୍‌ସି

ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ୧୪୯ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ସେଥିରୁ ୫୧ ଲୋକାଲ୍‌ କେସ୍‌

ସଞ୍ଜିତାଙ୍କୁ ଇଣ୍ଟର୍ଭ୍ୟୁରେ କଣ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରା ଯାଇଥିଲା?

ଚାକିରି ପାଇଁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଦେଲେ ବିଜେଡି ସାଂସଦ, କିନ୍ତୁ ଭରସା ଦେଇ ପାରୁ ନାହାନ୍ତି

ବଡ଼ବଡ଼ିଆଙ୍କ ବିଳାସ: ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ନୀତି ନାହିଁ, ରାଜକୋଷରୁ ମନଇଚ୍ଛା ଖର୍ଚ୍ଚ