ମିଛ ପ୍ରଶଂସା ସାଉଁଟୁଛନ୍ତି ଡିଜିପି!

ଭୁବନେଶ୍ୱର (ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ମିଛ ପ୍ରଶଂସା ସାଉଁଟୁଛନ୍ତି ଓଡ଼ିଶା ପୁଲିସ ଡିଜି ଅଭୟ! ‘ପିହୁ’ ନିଖୋଜ ମାମଲାରେ ଆଜି ପୁଲିସକୁ ଏମିତି ଟାଗେର୍ଟ କରିଛି ବିଜେପି। ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ବିଜେପି ରାଜ୍ୟ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦିକା ଲେଖାଶ୍ରୀ ସାମନ୍ତସିଂହାର ଲେଖିଛନ୍ତି, ଡିଜିପି ମିଛି ମିଛିକିଆ ପିଲା ଖୋଜି ଆଣି ଗଣମାଧ୍ୟମ ଆଗରେ ପ୍ରଶଂସା ସାଉଁଟୁ ଥିଲା ବେଳେ, ବାସ୍ତବରେ ନିଜ ନିଖୋଜ ପିଲାକୁ ଖୋଜି ଖୋଜି ‘ପିହୁ’ର ପରିବାର ରାଜ୍ୟ ଶିଶୁ ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘର ଆଗରେ ଧାରଣା ଦେଉଛନ୍ତି।

ନିଖୋଜ ହୋଇଥିବା ଶିଶୁଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର ନେଇ ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତିରେ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା। ଶେଷରେ ଶିଶୁଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର ପାଇଁ ପୁଲିସ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଡ୍ରାଇଭ୍‌ କରିଥିଲା। ଜାନୁଆରୀ ୨୮ରୁ ୨୫ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିଖୋଜ ଶିଶୁ ଉଦ୍ଧାର ଅଭିଯାନ ଚାଲିଥିଲା। ଗତ ୮ ଦିନ ଭିତରେ ପାଖାପାଖି ୯୦୦ ନିଖୋଜ ଶିଶୁଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିବା ଶିଶୁଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୮୦୦ ଜଣ ବାଳିକା ଓ ୯୪ ଜଣ ବାଳକ ହୋଇଥିବା ଡିଜିପି ଅଭୟ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ।

ଏହି ତାଲିକାରେ ଆଗରେ ରହିଥିଲା କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା। ଯେଉଁଠାରୁ ୧୨୭ ଜଣ ଶିଶୁଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ସେହିପରି ମୟୂରଭଞ୍ଜରୁ ୧୧୧, ବାଲେଶ୍ୱରରୁ ୮୮ ଜଣ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛନ୍ତି। ତେବେ ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲା ଏସପିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି ଡିଜିପି ଅଭୟ। ହେଲେ ନିଖୋଜ ହୋଇଥିବା ଶିଶୁ ପିହୁ ସମ୍ପର୍କରେ ଡିଜିପି କହିନଥିଲେ।

ସୂଚନାରୁ ପ୍ରକାଶ, ଅଗଷ୍ଟ ୯ ତାରିଖରେ ପିହୁ ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ କେଉଁ ଆଡେ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଏନେଇ ତା’ର ମାଆ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ହେଲେ ପୁଲିସ କେବଳ ଏକ ନିଖୋଜ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ଚୁପ୍‌ ହୋଇ ବସି ରହିଛି।ଏନେଇ ଥାନାଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ପାଖରେ ଅଭିଯୋଗ କରି ନିରାଶ ହେଲେ ପିହୁର ବାପା-ମାଆ। ଶେଷରେ ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘର ଆଗରେ ଧାରଣାରେ ବସିଛନ୍ତି। ଏଠାରୁ ନ୍ୟାୟ ମିଳିବ ବୋଲି ସେମାନେ ଆଶା କରିଛନ୍ତି।

 

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।