ନକ୍ସଲ ପାଳିଲେ ସହିଦ ସପ୍ତାହ; କରୋନା କଟକଣାକୁ ଫୁ

ମାଲକାନିଗିରି(ଜିତେନ୍ଦ୍ର ବେଉରା): ପୁଲିସ୍‌ ଓ ଅର୍ଦ୍ଧସାମରିକ ବାହିନୀକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରି ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ସ୍ୱାଭିମାନ ଅଞ୍ଚଳରେ ନକ୍ସଲମାନେ ପାଳନ କରିଛନ୍ତି ସହିଦ ସପ୍ତାହ। ନିଜର ପତିଆରା ଜାହିର କରିବାକୁ ବିରାଟ ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ବି ପଛାଇ ନାହାନ୍ତି ସେମାନେ।  ଶହ ଶହ ସଂଖ୍ୟାରେ ଲୋକ ଏଥିରେ ସାମିଲ ହୋଇ ସରକାର ବିରୋଧୀ ନାରା ଦେଇଥିଲେ । ଏଥିସହ ଖୁଲମଖୁଲା କରୋନା କଟକଣାକୁ ଖାତିର କରି  ନ ଥିଲେ। ମାସ୍କ ପିନ୍ଧି ନ ଥିବା ବେଳେ ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ବି ମାନି ନ ଥିଲେ। । ଏହା ଏବେ ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନର ଚିନ୍ତାର କାରଣ ପାଲଟିଛି।

ସ୍ୱାଭିମାନ ଅଞ୍ଚଳରେ ପୁଲିସ୍‌ର ଘନ ଘନ ଚଢ଼ଉ ସତ୍ୱେ ନକ୍ସଲମାନେ ଗତ ୨୮ ତାରିଖରୁ ସହିଦ ସପ୍ତାହ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି । ପୁଲିସ୍‌ ଗୁଳିରେ ଆଖି ବୁଜିଥିବା କମ୍ରେଡ଼ଙ୍କ ସ୍ମୃତିଚାରଣ କରିବା ସହ ଲାଲ ପତାକା ଧରି ରାଲିରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ। ଗୁରୁପ୍ରିୟା ସେତୁକୁ ବିରୋଧ କରିବା ସହ ସରକାର ଓ ପୁଲିସ୍‌ର ଅତ୍ୟାଚାର ବିରୋଧୀ ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଇଥିଲେ । ସହୀଦ ସ୍ତମ୍ଭ ନିକଟରେ ସହିଦଙ୍କୁ ମନେ ପକାଇବା ସହ ଆଦିବାସୀ ଭାଷାରେ ଗୀତ ଗାଇଥିଲେ ।

ତେବେ କରୋନା ଭଳି ମହାମାରୀ ସମୟରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଲୋକ ଏକତ୍ରିତ ହେବାକୁ ନେଇ ଶଙ୍କା ଉପୁଜିଛି।  ଗତ ୨୮ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଏହି ସହିଦ ସପ୍ତାହ ଆସନ୍ତା ଅଗଷ୍ଟ ୩ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ  ପାଳନ ହେବ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ବିଜେଡି ବିରୁଦ୍ଧରେ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଫେରାଦ ହେଲା କଂଗ୍ରେସ

ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ସରିଲା, ଦଶହରା ପରେ କଟକ ଓ ପୁରୀରେ ସେରୋ ସର୍ଭେ

ପୁଣି ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ନିକଟରେ ଫେରାଦ ହେଲା ବିଜେପି

କଂଗ୍ରେସକୁ ବିଜୟମନ୍ତ୍ର ଦେଲେ ରାଜ୍ୟ ପ୍ରଭାରୀ

ପୋଖରୀକୁ ଯାଇ ବୁଡ଼ିଗଲେ ୨ ଭଉଣୀ

ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ରେଡ, ସାମିଲ ହେଲେ ୧୫ ଟିମ୍‌

କାର୍ତ୍ତିକ ମାସରୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ମିଳିବ ଅବଢ଼ା

ପାର୍ବଣରେ ବଢ଼ିପାରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ସତର୍କ କରାଇଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

କାମରେ ଲାଗୁନି ଉଠା ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ, କାହିଁକି ତିଆରି କରିଥିଲେ ସରକାର?

ନିଆଁରେ ପୋଡ଼ି ୨ ମହିଳା ଗୁରୁତର

ସ୍ଵ।ଭିମାନ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ୍ ଓ ଟିଫିନ୍ ବୋମା ଜବତ

ଓଜେଇଇ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ