କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ ସେଣ୍ଟରରୁ ରାତି ଅଧରେ ଘରକୁ ପଳାଉଛନ୍ତି ପ୍ରବାସୀ: ବାଚସ୍ପତି

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଗଂଜାମ ଜିଲ୍ଲା କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ ସେଣ୍ଟରରୁ ରାତି ଅଧରେ ଘରକୁ ପଳାଉଛନ୍ତି ପ୍ରବାସୀ।  ସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା ପରେ ଏଭଳି ବିସ୍ଫୋରକ ତଥ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି ବାଚସ୍ପତି ସୂର୍ଯ୍ୟନାରାୟଣ ପାତ୍ର । ସେ କହିଛନ୍ତି ପରିବାର ଲୋକେ ସେମାନଙ୍କୁ ବୁଝାଇବା ସହ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ ସେଣ୍ଟରରେ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଅନ୍ତୁ । ସରକାରୀ ଗାଉଡ୍ ଲାଇନ ମାନିବାକୁ ମଧ୍ୟ ପରିବାର ଲୋକେ କୁହନ୍ତୁ ବୋଲି ବାଚସ୍ପତି କହିଛନ୍ତି । ଆଜି ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାରେ କରୋନା ସ୍ଥିତି ନେଇ ବାଚସ୍ପତି ସୂର୍ଯ୍ୟନାରାୟଣ ପାତ୍ର ଭିଡିଓ କନ୍‌ଫରେନ୍ସିଂରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ବିଜୟ ଅମୃତ କୁଲାଙ୍ଗେ ଓ ଜିଲ୍ଲାର ଲୋକ ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ସହିତ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ।

କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ କି କି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି, ସେ ସଂପର୍କରେ ପଚାରି ବୁଝିଛନ୍ତି ବାଚସ୍ପତି । ଗଂଜାମରେ ଏବେ ୪୦ ହଜାର ଲୋକ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନରେ ଅଛନ୍ତି।  ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ କରାଯାଇଛି ୨ ହଜାର ୯୮୩ଟି କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ ସେଣ୍ଟର ଏହାର ଆଖପାଖରେ ଜାରି କରାଯାଇଛି  ୧୪୪ ଧାରା।

କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ଯେପରି ଏଠାରୁ ଖସି ନ ପଳାନ୍ତି, ତା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି। ଏବେ ଗାଁ ଭିତରେ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ ସେଣ୍ଟର ରହିଛି।  ଗାଁ ବାହାରେ ବଡ଼ବଡ଼ ଅନୁଷ୍ଠାନକୁ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ ସେଣ୍ଟର କରିବାକୁ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି । ଏହାଛଡ଼ା ଗଂଜାମରେ ଆଉଏକ କୋଭିଡ୍ ହସ୍ପିଟାଲ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦିଆଯାଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଜିଲ୍ଲାରେ ୨ଶହ ବେଡ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଗୋଟିଏ କୋଭିଡ୍ ହସ୍ପିଟାଲ ରହିଛି । ସହର ଅପେକ୍ଷା କୋରନା ଏବେ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ପାଇଁ ଅଧିକ ବିପଦ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ବାଚସ୍ପତି ।ଗଂଜାମ ଜିଲ୍ଲାରେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୧୮ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଜଣକର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।